Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felga 9,5 cala


Piotrek(BoLeK)

Rekomendowane odpowiedzi

podepne sie troche pod temat jesli mozna...jaki nie modem zrobi co trzeba :cool: szukam A4 B5 sedan a w domu leza mi juz felgi 17" 9.5cala szerokie kazda...jakie wedlug was wrzucic opony zeby nie bylo problemu z nadkkolami :question: (zawieszenie bedzie gwintowane)prosze o odp

[ Dodano: 03-04-2007, 12:28 ]

podepne sie troche pod temat jesli mozna...jaki nie modem zrobi co trzeba :cool: szukam A4 B5 sedan a w domu leza mi juz felgi 17" 9.5cala szerokie kazda...jakie wedlug was wrzucic opony zeby nie bylo problemu z nadkkolami :question: (zawieszenie bedzie gwintowane)prosze o odp

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 03-04-2007, 13:00 ]

wydzielone, 9,5 cala to co innego niż 7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko 9.5 nic strasznego widzialem na takich opony 215/40 byla troche naciagnieta (delikatnie) ale mysle np. dac tam 225/40,225/45 ewetualnie 235.... wejda spokojnie tylko jak to bedzie z nadkolami itp

spedyt---no gwint bedzie ale nie chce miec za duzej lukni miedzy opona a nadkolem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, k....de u kumpla jakos dziko to wyglada a ma z tylu 255 i wystaja

To zależy, jakie mają ET, ono decyduje ile felga wystaje, a ile się chowa...

Czy będzie obcierała o nadkole (zewnętrznym rantem), a może o elementy zawieszenia (wewnętrznym).

Tu na Forum już było o tym wskaźniku (wartości) ET.

Poszukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko policzyłem, że w stosunku do felgi 16"/7"/ET45, ta Twoja fela (z uwzględnieniem ET) pójdzie około 3.6cm na zewnątrz, i około 2.8cm do środka, i śmiem twierdzic, że wogóle ciężko było by to upchnąc :exclaim:

Po mojemu daj se spokój z tak szeroką felgą, na którą trzeba by założyc conajmniej 245/40/17 coby to jako tako wyglądało.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek(BoLeK), a jaki silnik chcesz mieć :question: te felgi mają 230mm szerokości to 235 opona będzie spoko. ale czy skręcisz to nie mam pojęcie. niemcy montują takie fele czasami to poszukaj np. na ww.a4-freunde.de :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te felgi mają 230mm szerokości to 235 opona będzie spoko

A nie będzie miała przypadkiem tyle: 9,5"x25,4mm=241,3mm :wink:

A nawet więcej, bo o ile się nie mylę 9,5" to szerokośc osadzenia, a do tego dochodzą jeszcze ranty.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci to pomoże jakoś obrazowo naświetlić te wartości (wielkość, szerokość, ET, itd):

Ja mam u siebie 18``x 8`` i do tej felgi "akurat" jest szerokość 225-235 (o te dugie trudniej).

ET35 przy tym rozmiarze jest również "akurat", bo jest delikatny odstęp między elementami zawieszenia a ranten nadkola błotnika od wewnątrz...

Proponuję (jeśli to możliwe) założyć samą felgę na piastę koła i pomierzyć, czy w ogóle wejdzie? Potem martwić się dalej co z oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko 9.5 nic strasznego widzialem na takich opony 215/40 byla troche naciagnieta (delikatnie) ale mysle np. dac tam 225/40,225/45 ewetualnie 235.... wejda spokojnie tylko jak to bedzie z nadkolami itp

spedyt---no gwint bedzie ale nie chce miec za duzej lukni miedzy opona a nadkolem...

chyba źle kombinujesz, mam felgę 8" a opona 225 jest na niej tak rozciągnięta jak guma od majtek :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko 9.5 nic strasznego widzialem na takich opony 215/40 byla troche naciagnieta (delikatnie) ale mysle np. dac tam 225/40,225/45 ewetualnie 235.... wejda spokojnie tylko jak to bedzie z nadkolami itp

spedyt---no gwint bedzie ale nie chce miec za duzej lukni miedzy opona a nadkolem...

chyba źle kombinujesz, mam felgę 8" a opona 225 jest na niej tak rozciągnięta jak guma od majtek :twisted:

tos ty chyba nie widział naciagnietej oponki....205/40 na tej samej feldze co mówi piotre...(w koncu to felgi odemnie)

0ebff2f5153dd6e6.jpg

jutro moge zapodac z fotke z opona 215/40............... a opony typu 255 to mozna sobie włożyc do piaskownicy...albo doniczke na palme....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko 9.5 nic strasznego widzialem na takich opony 215/40 byla troche naciagnieta (delikatnie) ale mysle np. dac tam 225/40,225/45 ewetualnie 235.... wejda spokojnie tylko jak to bedzie z nadkolami itp

spedyt---no gwint bedzie ale nie chce miec za duzej lukni miedzy opona a nadkolem...

chyba źle kombinujesz, mam felgę 8" a opona 225 jest na niej tak rozciągnięta jak guma od majtek :twisted:

tos ty chyba nie widział naciagnietej oponki....205/40 na tej samej feldze co mówi piotre...(w koncu to felgi odemnie)

Obrazek

jutro moge zapodac z fotke z opona 215/40............... a opony typu 255 to mozna sobie włożyc do piaskownicy...albo doniczke na palme....

ale ja nigdzie nie napisałem, że się nie da :twisted: rant zabezpieczający felge przed zarysowaniem który znajduje się na oponie, tutaj się nie sprawdzi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...