Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

podlacze sie pod temat bo w tym co ja zalozylem zadnej konkretnej odpowiedzi nie uzyskalem... mianowicie przy otworzeniu kazdych innych drzwi niz kierowcy oswietlenie wnetrza (cale) miga rytmicznie, natomiast jezeli otworze drzwi kierowcy swieci zawsze normalnie... co moze byc przyszyczyna? czasowka, pompka czy moze cos z wiazka? dodam ze w cieplejsze dni jak sie nagrzeje w aucie sytuacja sie troche poprawia...znowu przy otwarciu kazdych innych drzwi niz kierowcy oswietlenie sie wlacza i swieci dokladnie taki sam czas jaki ma czasowka gdy wsiadziemy do auta i zamkniemy drzwi po czym sie restartuje i cykl powtarza sie od nowa... prosze o pomoc bo mnie to delikatnie mowiac juz dluzszy czas to w***wia...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakim miejscu szukać tego połaczenia kabli? rozebrałem kanapę, podlogę pod nogami pasażera tył prawy i kable są całe, nigdzie nie ma żadnego łączenia.. ?

Ok znalazłem, u mnie było to pod tylnymi siedzeniami na środku. Połączenie wygląda idealnie, jak z fabryki : < Co dalej sprawdzać jeśli światełka nadal nie zapalają się po otwarciu drzwi? ( ogólnie działą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :) Chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i pozwolę sobie podpiąć się pod post. Otóż mam podobny a zarazem zupełnie inny problem. W swoim Audi a4 z 95 roku zainstalowałem podświetlenie nóg kierowcy i pasażera paskami led. Wszystko ładnie poprowadzone aż do lamki z przodu oświetlającej wnętrze. Podłączyłem równolegle do niej i działało. Jednak po czasie stwierdziłem, że nie jest mi potrzebna zarówka w tej lampce, gdyż ładniej wygląda samo podswietlenie nóg i ją po prostu wyjąłem. Wszystko działało przez kilka godz, następnie przestało. Po otwarciu jakichkolwiek drzwi diody się nie zapalały. Gdy włożyłem zarówkę spowrotem do lampki po kilku zamknięciach drzwi i ich otwarciu układ znów zadział. I tak bez końca. Gdy wyjmę żarówkę, pochodzi trochę, przestanie działać, gdy ją wkładam, po jakimś czasie znów działa, ale potem też przestaje. Dodam, ze poswitlenie tyłu działa zawsze, bez względu na zarówkę czy diody. Przesliedziłem cały wątek, poczytałem na forum, sprawdziłem luty, styki, wszystko niby działa. Czy obecność zarówki lub jej brak może mieć jakikolwiek wpływ na podłączone przeze mnie diody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z lampką drzwi od kierowcy, od pasażera tylną oraz oświetleniem nóg kierowcy i schowka... gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem z oświetleniem. Patrzyłem na zejście się wszystkim przewodów w tyle aucie (u mnie znajduje się pod tylną kanapą) wszystko tam wygląda ładnie. Zaglądam sobie wczoraj do szarej kostki obok lewej nogi kierowcy a tam niestety takie rzeczy :P

12081388_903797262990yhsca.jpg

12081446_903797246324fqspg.jpg .

U mnie prawdopodobnie stało się to poprzez przeciekającą rurkę od płynu spryskiwaczy który zalewał kostkę. Tak więc zobaczcie sobie kostkę. Powodzenia a ja szukam teraz takiej kostki do kupienia :D

Edytowane przez kalix94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy z kolegów ma ktoś może rozpiskę wtyczek pompki centralnego? Straciło mi się światło w podsufitce . Ręcznie się zapala ale z automatu już nie.Pod nogami się zapala tak jak powinno i w drzwiach lecz w podsufitce już nie. Sprawdzałem wtyczki i jest ok zero zaśniedziałych styków . Nie wiem tylko który to kabel do zapalania oświetlenia kabiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie wymieniłem kostkę kabel który odpowiadał za oświetlenie (brązowo-biały) miał totalnie spalony pin. Po wymianie pinu jak i całej kostki nastała jasność na podsufitce :) Przypominam że u mnie również lampka działała po manualnym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie wymieniłem kostkę kabel który odpowiadał za oświetlenie (brązowo-biały) miał totalnie spalony pin. Po wymianie pinu jak i całej kostki nastała jasność na podsufitce :) Przypominam że u mnie również lampka działała po manualnym odpaleniu.

Też mam ten sam problem. Gdzie dostałeś kostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz temat w dziale "kupię części a4 b5", jest na forum kilka osób które rozbierają auta na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum sprzedawał całą wiązkę do auta. Napisałem czy sprzedałby samą kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat bo w tym co ja zalozylem zadnej konkretnej odpowiedzi nie uzyskalem... mianowicie przy otworzeniu kazdych innych drzwi niz kierowcy oswietlenie wnetrza (cale) miga rytmicznie, natomiast jezeli otworze drzwi kierowcy swieci zawsze normalnie... co moze byc przyszyczyna? czasowka, pompka czy moze cos z wiazka? dodam ze w cieplejsze dni jak sie nagrzeje w aucie sytuacja sie troche poprawia...znowu przy otwarciu kazdych innych drzwi niz kierowcy oswietlenie sie wlacza i swieci dokladnie taki sam czas jaki ma czasowka gdy wsiadziemy do auta i zamkniemy drzwi po czym sie restartuje i cykl powtarza sie od nowa... prosze o pomoc bo mnie to delikatnie mowiac juz dluzszy czas to w***wia... :kwasny:

U mnie to samo było po zakupie auta

okazało się że licznik był od a6

nie pokazywało również na fisie czy są otwarte jakieś drzwi

po wymianie licznika wszystko chodzi jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a4 b5 1996r oswietlenie wnetrza swieci caly czas nawet podczas jazdy,macie jakies pomysly?centralny dziala normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem taki problem, że nie działało mi podświetlenie bagażnika i pasażerów. Tył się nie świecił. Drzwi kierowcy oraz lewe tylne nie reagowały na otwieranie. Na początku podejrzewałem te mikrotiki, że są wyrobione w drzwiach. Okazało się tak jak większość pisze, że to zimne luty. Śmieszne to, że ewidentnie było widać, który to zimny lut. Podgrzałem w bagażniku i u pasażerów z tyłu i wszystko zaczęło działać, drzwi zaczęły reagować i nawet otwarcie bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

U mnie w B5 miałem ten sam problem, nie dostała lampka po otwarciu drzwi jak też po wyjęciu kluczyka. Okazał się uszkodzony pin w kostce przy nogach kierowcy. Złączyłem i nastała jasność.

20221112_160011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...