Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T bex na LPG czasami sobie pyknie, zadławi na wolnych obrotach


adioss995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem że na lpg na wolnych obrotach co jakis czas słyszę takie pyknięcie w wydech zadławienie się  tylko na wolnych obrotach i czuc to na budzie na pb tego nie ma auto jeździ normalnie ma moc nic nie szarpie  brak błędów przeplywka na wolnych pracuje w granicach tam 2.8 w kanale 33 pracuje w zakresie -2do 1  wczoraj zrobiłem 500km i dlugo terminawa mieszanak w kanale 32to 0.8

W kanale 20 wszystko 0 na wolnych i podczas jazdy ale czasami np ma wolnych jak wdepnę gaz na na 4 cyl wskoczy do 3 ale to na pb i lpg  tak jest odkad pamiętam zamiana cewek nic nie daje aha i cewki mam jeszcze oryginalne a auto ma 300tys swiece nowe oryginalne 

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wtryskiwacze lpg kuleją i wypada sporadycznie zapłon. SPrawdź sobie licznik wypadań zapłonów na jałowych. Grupy 14-16.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej po południu to sprawdze te wtryskiwacze to acw01 i chciałem rozwiercać w nich dysze bo mnoznik zaczyna się cos kolo 1.7 powiedz czy to coś pomoże jak to będą wtryski czy lepiej kupić nową listwę

 

Jeszcze mam 1 spostrzeżenie że zawsze cisnienie  a reduktorze miałem 1.20 a ostatnio utrzymuje mi się lekko ponad 1 przed i po tankowaniu  (filtry nowe) więc podniosłem mu znowu w granicach 1.20 i ustawielm lpg

może być to przyczyna  brudnego reduktora zestaw naprawczy coś da? 

Reduktor acr01 czerwony

Map sensor nowy 

 

Cisnienie przy bucie spadnie na ułamek sekundy max z 1.20 do1 ale to bym musiał jeszcze przyobserwowac dokładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest seria czy po chipie? W acr01 lubi pływać ciśnienie wiec olej temat. Acw01 to śmieciowe, a raczej bardzo budzetowe wtryskiwacze i za słabe do tego silnika. Jeśli już to acw03 ale generalnie wtryskiwacze od ac dla mnie to syf. Ile ma przebiegu instalacja?

Poza tym tego reduktora się nie regeneruje, bo nie ma sensu. Wtryskiwacze najlepiej zrobić pojedynczo na krótkich wężykach, zasilane z obu stron.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chipie a instalacja ma 80tys przebiegu właśnie sprawdziłem jakieś zalecenie ? Wymienić reduktor czy najpierw  wtryski 

Co do wtryskiwaczy ogarnę temat z tymi acw03

 

Ps masz jakieś zdj poglądowe jak powinny być zamontowane ?

 

Co takiego i dać 3nik na wężu i z 2 stron zasilanie 

Screenshot_20220730-104013_Chrome.jpg

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na lpg forum, tam jest multum relacji z montażu 1.8t w galerii. Mogę Ci później przesłąć jal to u mnie wygląda ale jak przestanie lać :P

Kup sobie barracudy 130 i zamontuj bez dysz, reduktor też nowy po tym przebiegu jak chcesz bezproblemowo dłużej pojeździć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byn wybrał te barracudy to jaki typ wtryskiwaczy wybrac ?Czy to jest ustawianie tylko do informacji ?

Takie mogą być ?

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adioss995 napisał:

Jak byn wybrał te barracudy to jaki typ wtryskiwaczy wybrac ?Czy to jest ustawianie tylko do informacji ?

Hana green ustawienie. Znowu chcesz listwę montować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten link 

ALLEGRO.PL

Te juz sa na zasilanie 2 stronne? i montować je bez dysz?

widze ze moge zrobic to na filtrze Y pytanie czy ten 2 przewód daje bezposrednio do 'listwy" bo na pierwszym jest później map sensor ?

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie zasilania z dwóch stron listwy czy wtrysków montowanych pojedynczo to nie problem i tak może być ten zestaw. U siebie mam akurat trójniki plastikowe, a które są lepsze to już nie wiem. Można zrobić to jeszcze inaczej. Poprzeglądaj sobie, pisałem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem sobie kanal 15 i 16 po rozgrzaniu tylko  3 cylinder na lpg wypada po przełączeniu na bp wszystko jest okej czasem na 1 cyl wyłapie może to być wina bp 95 ?  

 

Zamiana cewek w przypadku lpg I pb nic nie daje co do lpg zamawiam wtryskiwacze a co do pb to może zaleje 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adioss995 napisał:

może to być wina bp 95

Nie. 

Zamień wtryskiwacz gazowy miejscami i zobacz czy przejdzie na inny gar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem i nie przeszło zostało na 3 

 

Np bp  sparadycznie na 1 cyl do 2max dobije co to może być 

 

Takie jeszcze spostrzeżenie ale może tylko zbieg okoliczności ale jak załącza się wentylator chłodzenia to wtedy wypada jakby bardziej ten zaplon przy temp 99stopni na tym lpg 

 

Tak sobie myślę nieszczelnosc ?

Może swece podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać fotę jak u cb są zamontowane wtryski ? 

 

Mam te barracudy  i nie wiem gdzie najlepiej było by je zamontować  te 3niki normalnie wężem  połączyć?

20220811_153234.jpg

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adioss995 napisał:

Mam te barracudy  i nie wiem gdzie najlepiej było by je zamontować  te 3niki normalnie wężem  połączyć?

Połącz normalnie przewodem elastycznym. Ja mam tak, tylko zasilanie z jednej strony i na końcu nie ma trójnika, nie wiem jak Ty chcesz zasilić.

IMG_20220811_173253.thumb.jpg.838be584c32b3d5733992499b1daf97e.jpg

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adioss995 napisał:

Dzięki za foto ja mam 3nik i zrobię za porada przem8 zasilanie z 2 str 

 

Gorzej nie będzie, tylko lepiej, chociaż około 200 KM u mne przy takim zasilaniu czerwony STAG obrabia bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adioss995 najlepiej jakbyś zamontował tak jak u mnie tzn. wtryski w pionie na równych krótkich przewodach za wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...