Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO - czy warto?


szuwi3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy ktoś z Was wymienił może oryginalny głośnik/ subwoofer z B&O na Audio System CO06DC EVO, który to rzekomo pasuje do oryginalnej obudowy?

Jeśli tak, to proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie warto oryginalny sub i jego obudowa to jakaś kpina ja wywaliłem i poszła zabudowa w boczku teraz to gra w miare przyzwoicie marki AS osobiście też nie polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Ten oryginalny sub B&O to na prawdę lipa, fatalnie to gra (a w zasadzie buczy). Już podjąłem próbę wymiany - zrobiłem małą obudowę zamkniętą w miejsce oryginalnego suba, dałem do niej Hertz'a ES 200.5. + wzmacniacz Hertz DPower1, ale:

a) efekt słaby - chyba obudowa była zbyt mała (miała ok 7 litrów),

b) przy włączaniu i wyłączaniu auta, pojawiał się "stuk" który powodował przejście wzmacniacza w tryb "Protect". Macie też taki problem?

 

Aktualnie sprzedałem wszystko i kombinuję co dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szuwi3 napisał:

b) przy włączaniu i wyłączaniu auta, pojawiał się "stuk" który powodował przejście wzmacniacza w tryb "Protect". Macie też taki problem?

Gdtie podłączyłeś przewód remote do wzbudzania wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz miał wejście Hi-in, przez co włączał się automatycznie po otrzymaniu sygnału właśnie na to wejście.

Nie musiałem dzięki temu wejściu używać konwertera sygnału High na RCA i szukać remote.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakiś kijowy ten wzmak skoro miałeś strzał przy rozruchu. Powinien generować sygnał remote dopiero po pojawieniu się sygnału na wyjściu a nie przy otworzeniu drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak BO akurat nie jest zły, czemu nie chcesz pod niego podłaczyć? 2ohm tez podejdzie, sprawdzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luk_byd napisał:

Wzmak BO akurat nie jest zły, czemu nie chcesz pod niego podłaczyć? 2ohm tez podejdzie, sprawdzone.

 

Musiało to grać zacnie pod wzmacniaczem BO brak kontroli nad głośnikiem bezcenny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 13:53, szuwi3 napisał:

Dzięki za opinie. Ten oryginalny sub B&O to na prawdę lipa, fatalnie to gra (a w zasadzie buczy). Już podjąłem próbę wymiany - zrobiłem małą obudowę zamkniętą w miejsce oryginalnego suba, dałem do niej Hertz'a ES 200.5. + wzmacniacz Hertz DPower1, ale:

a) efekt słaby - chyba obudowa była zbyt mała (miała ok 7 litrów),

b) przy włączaniu i wyłączaniu auta, pojawiał się "stuk" który powodował przejście wzmacniacza w tryb "Protect". Macie też taki problem?

 

Aktualnie sprzedałem wszystko i kombinuję co dalej.

 

W obudowie ok 7 litrów zagra już Excursion SX-8S4 u mnie siedzi jego większy odpowiednik i obudowa ok 11L w dużym kombi A6 potrafi potrząsnąć 

- sygnał weź z oryginalnego suba poprzez konwerter sygnału 

-Remote ja osobiście pociagnalem z tylnej zapalniczki lub możesz kupić konwerter sygnału ze wzbudzeniem wzmaka

u mnie to działa i brak jakichkolwiek objawów stukania w głośnikach itd.

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, luk_byd napisał:

Wzmak BO akurat nie jest zły, czemu nie chcesz pod niego podłaczyć? 2ohm tez podejdzie, sprawdzone.

 

Nie odważyłbym się podłączyć tego Hertza do oryginalnego wzmacniacza B&O po tym, jak widziałem jaki głośnik (a w zasadzie głośniczek) on napędza. Wątpię żeby miał wystarczającą moc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ivan1977 napisał:

W obudowie ok 7 litrów zagra już Excursion SX-8S4 u mnie siedzi jego większy odpowiednik i obudowa ok 11L w dużym kombi A6 potrafi potrząsnąć 

- sygnał weź z oryginalnego suba poprzez konwerter sygnału 

-Remote ja osobiście pociagnalem z tylnej zapalniczki lub możesz kupić konwerter sygnału ze wzbudzeniem wzmaka

u mnie to działa i brak jakichkolwiek objawów stukania w głośnikach itd.

Masz 11l w obudowie closed i daje radę taki zestaw?

Ja chyba pójdę w mniejszy głośnik, np. STX W.18.180.8.FCX_v2 (wiem, że 8 Ohm :)). W B8 zrobiłem suba na małym STX w BR i grało to o niebo lepiej niż oryginalny sub.

 

Co do podłączenia - tym razem zrobię na pewno przez konwerter + remote z gniazda zapalniczki.

 

imag0323.jpg

imag0324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szuwi3 napisał:

Masz 11l w obudowie closed i daje radę taki zestaw?

Ja chyba pójdę w mniejszy głośnik, np. STX W.18.180.8.FCX_v2 (wiem, że 8 Ohm :)). W B8 zrobiłem suba na małym STX w BR i grało to o niebo lepiej niż oryginalny sub.

 

Co do podłączenia - tym razem zrobię na pewno przez konwerter + remote z gniazda zapalniczki.

 

imag0323.jpg

imag0324.jpg

11L nie uwzględniając głośnika obudowa closed tak daje to radę i naprawdę potrafi zatrząść budą u mnie w temacie A6 C7 jest ta zabudowa i nie polecam umiejscowienia skrzyni w miejscu gdzie Ty masz u mnie latała cała podłoga bagażnika 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szuwi3 napisał:

Nie odważyłbym się podłączyć tego Hertza do oryginalnego wzmacniacza B&O po tym, jak widziałem jaki głośnik (a w zasadzie głośniczek) on napędza. Wątpię żeby miał wystarczającą moc.

 

Moc mocą ale wysteruj głośnik tym wzmakiem on się po prostu nie nadaje do subwoofera nie wiem jak jest w B9 ale w A6 C7 idzie prawdopodobnie pełne pasmo na tzw subwoofer wiec po podłączeniu suba pod wzmacniacz BO musiało grać to zapewne zacnie 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 08:19, szuwi3 napisał:

Nie odważyłbym się podłączyć tego Hertza do oryginalnego wzmacniacza B&O po tym, jak widziałem jaki głośnik (a w zasadzie głośniczek) on napędza. Wątpię żeby miał wystarczającą moc.

 

To ze napedza slaby glosniczek nie oznacza ze wzmak jest zly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luk_byd napisał:

To ze napedza slaby glosniczek nie oznacza ze wzmak jest zly.

Kolego ten wzmacniacz nie nadaje się poprostu do subwoofera tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ivan1977 napisał:

Kolego ten wzmacniacz nie nadaje się poprostu do subwoofera tyle w temacie 

Okej.

A wiesz jaka końcówka mocy siedzi w tym wzmaku i napędza suba? Bo byś się zdziwił, gdybyś wiedział.

No ale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luk_byd napisał:

Okej.

A wiesz jaka końcówka mocy siedzi w tym wzmaku i napędza suba? Bo byś się zdziwił, gdybyś wiedział.

No ale :)

Bodajże cały system ma ok 180w wiec co tam może siedzieć nie jestem ekspertem ale podłączanie głośnika basowego pod wzmacniacz nad którym nie masz kontroli mija się z celem powiedz mi dlaczego na wszystkich forach audio wywalają ten wzmacniacz i wstawiają inny trochę tego przeczytałem w necie robiąc zabudowę u siebie w aucie i pierwszy raz od Ciebie przeczytałem żeby podłączyć wzmak BO pod subwoofer 

Po drugie nie chodzi o końcówkę mocy a filtry które maja ciąć pasmo dla danego rodzaju głośnika a ten wzmacniać może i takie posiada choć wątpię  

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 12:10, ivan1977 napisał:

Nie nie warto oryginalny sub i jego obudowa to jakaś kpina ja wywaliłem i poszła zabudowa w boczku teraz to gra w miare przyzwoicie marki AS osobiście też nie polecam 

B&O w B8 a B&O w B9 to ogromna różnica. 

 

4 minuty temu, ivan1977 napisał:

podłączanie głośnika basowego pod wzmacniacz nad którym nie masz kontroli mija się z celem 

W B9 w zależności od rodzaju MIB masz możliwość sterowania subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

B&O w B8 a B&O w B9 to ogromna różnica. 

 

W B9 w zależności od rodzaju MIB masz możliwość sterowania subem.

Nie chodzi mi o ustawienie basu na MIB a o choćby ustawienie  LPF i jaka pewność że na sub leci obcięte pasmo dla suba po tym co zobaczyłem w A6 C7 jakoś nie wierzę

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...