Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO - czy warto?


szuwi3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ivan1977 napisał:

Nie chodzi mi o ustawienie basu na MIB a o choćby LPF 

Nie mówię o ustawieniach basu. W B9 (w zależności od rodaju MIB) masz oddzielnie regulowany poziom głośności suba, dodatkowo system B&O w B9 ma 755W a nie 180W. Słuchałś kiedyś jak B&O w B9 gra? W B8 sub tylko mruczał i nie ma porównania z B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a6 tez jest oddzielnie regulowany poziom głośności suba a jednak ustawień filtrów nie ma i tak słyszałem jak ten system gra w B9 i jak na moje oryginalny sub raczej buczy niż daje basem

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ivan1977 napisał:

W a6 tez jest oddzielnie regulowany poziom głośności suba a jednak ustawień filtrów nie ma i tak słyszałem jak ten system gra w B9 i jak na moje oryginalny sub raczej buczy niż daje basem

Nie no bez przesady, Bose z B6 a B&O z B9 to ogromna różnica i porównanie jest bez sensu. Pamiętaj, że obudowa w której sub siedzi, to plastikowa cieńka ścianka, więc nie dziwne, że w porównaniu do drewnianej skrzynki, bas nie schodzi tak nisko. W każdym razie mięzy B8 a B9 jest wielka różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Nie no bez przesady, Bose z B6 a B&O z B9 to ogromna różnica i porównanie jest bez sensu. Pamiętaj, że obudowa w której sub siedzi, to plastikowa cieńka ścianka, więc nie dziwne, że w porównaniu do drewnianej skrzynki, bas nie schodzi tak nisko. W każdym razie mięzy B8 a B9 jest wielka różnica. 

Tak jak pisał autor tematu sub w B9 w systemie BO gra jak gra tak i jak pisałem dla mnie nie ma najmniejszego sensu podłączać dołożonego suba pod wzmacniacz BO bo jak dla mnie to po prostu nie zagra prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ivan1977 napisał:

Tak jak pisał autor tematu sub w B9 w systemie BO gra jak gra tak i jak pisałem dla mnie nie ma najmniejszego sensu podłączać dołożonego suba pod wzmacniacz BO bo jak dla mnie to po prostu nie zagra prawidłowo 

Podpinałeś kiedyś inny sub pod B&O w B9 i słyszałeś jak gra, czy to tylko wydaje Ci się, że nie zagra prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Podpinałeś kiedyś inny sub pod B&O w B9 i słyszałeś jak gra, czy to tylko wydaje Ci się, że nie zagra prawidłowo?

A wiec kolega miał to na próbę podpięte sub z głośnikiem Rockford Fosgate i grało to mizernie osobiście słuchałem po dołożeniu wzmacniacza głośnik pokazał co potrafi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten RF sub miał odpowiednią impedancję pod B&O? SUB musi być odpowiednio pod wzmak dobrany inaczej efekt zawsze będzie marny. Do osobówki też nie możesz podpiąć przyczepy 5 tonowej i oczekiwać, że jakoš pojedzie. Sam miałem kilka lat temu RF T1D212 i wiem co potrafił ale miałem odpowiedno do niego dobrany monoblok. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Muskel1 napisał:

Czy ten RF sub miał odpowiednią impedancję pod B&O? SUB musi być odpowiednio pod wzmak dobrany inaczej efekt zawsze będzie marny. Do osobówki też nie możesz podpiąć przyczepy 5 tonowej i oczekiwać, że jakoš pojedzie. Sam miałem kilka lat temu RF T1D212 i wiem co potrafił ale miałem odpowiedno do niego dobrany monoblok. 

I o to mi chodzi że dodatkowym wzmacniaczem wysterujesz sobie głośnik basowy który pracuje w pewnym zakresie częstotliwości BO tego nie uzyskasz choć by dlatego że zapewne był zrobiony pod tzw glosnik basowy ktory montują w aucie lub odwrotnie znika problem z doborem  głośnika do wzmacniacza BO i nadal będę się upierał że pominięcie wzmaka BO i dołożenie osobnego wzmacniacza to jedyne jak dla mnie rozwiązanie 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania. 

Nie jestem audiofilem ale różnice było słychać 

Do autora to Ci powinno wiele wyjaśnić choć po Niemiecku i zestaw ok 350w w Rms 

 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten filmek i z niemieckim nie mam problemu. Kilka rzeczy już u niego kupowałem.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Znam ten filmek i z niemieckim nie mam problemu. 

Ale nie wiadomo czy autor tematu zna w sumie do niego skierowałem post 

ja tez biegły w niemieckim nie jestem ale radzę sobie 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ivan1977 napisał:

Ale nie wiadomo czy autor tematu zna w sumie do niego skierowałem post 

ja tez biegły w niemieckim nie jestem ale radzę sobie 

YouTube ma mozliwosc generowania napisów w róźnych językach via translator.

Tak więc żaden język straszny, byle ktoś wyraźnie gadał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik znam i z niego korzystałem, w celu określenia przewodów, które idą do oryginalnego suba (chodziło o to, który ma +, który -, który jest lewy a który prawy, aby odpowiednio to podłączyć do wejścia wzmacniacza Hi-i bądź konwertera (w zależności od konfiguracji).

 

Jak dla mnie ten oryginalny sub to dno. 

A pytanie postawione w tym wątku dotyczyło wykorzystania oryginalnego wzmacniacza B&O przy wymianie głośnika na lepszy/ mocniejszy.

Jeden z forumowiczów napisał, że tak właśnie zrobił i grało jeszcze gorzej. Stąd wnioskować można, że ten oryginalny wzmacniacz jest po prostu słaby/ dobrany pod ten oryginalny (badziewny) głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szuwi3 napisał:

Ten filmik znam i z niego korzystałem, w celu określenia przewodów, które idą do oryginalnego suba (chodziło o to, który ma +, który -, który jest lewy a który prawy, aby odpowiednio to podłączyć do wejścia wzmacniacza Hi-i bądź konwertera (w zależności od konfiguracji).

 

Jak dla mnie ten oryginalny sub to dno. 

A pytanie postawione w tym wątku dotyczyło wykorzystania oryginalnego wzmacniacza B&O przy wymianie głośnika na lepszy/ mocniejszy.

Jeden z forumowiczów napisał, że tak właśnie zrobił i grało jeszcze gorzej. Stąd wnioskować można, że ten oryginalny wzmacniacz jest po prostu słaby/ dobrany pod ten oryginalny (badziewny) głośnik.

Z tego co widzę to ten wzmacniacz ma oczywiście 755w mocy ale muzycznej i ok 380w znamionowej które napędza 16 kanałów i 19 głośników  na sub z tego co widzie to 2x50w na każda cewkę wiec można wnioskować że jest słabiutko gdzie nawet w tańszych monoblockach idzie od 200-300w na kanał 

po za tym chyba coś nie tak z impedancja 8x2 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ivan1977 napisał:

Z tego co widzę to ten wzmacniacz ma oczywiście 755w mocy ale muzycznej i ok 380w znamionowej które napędza 16 kanałów i 19 głośników  na sub z tego co widzie to 2x50w na każda cewkę wiec można wnioskować że jest słabiutko gdzie nawet w tańszych monoblockach idzie od 200-300w na kanał 

po za tym impedancja 8x2 chyba coś nie tak 


Coś nie tak? Im wyższa impedancja tym lepsza jakość w dużym uproszczeniu chyba, z tym że stawia wyższe wymagania dla końcówki mocy.

Ten sub o który było pytanie, ma 4OHm - więc teoretycznie powinien grać 'dwa razy głośniej'. Wydaje mi się że głośność jest taka sama/podobna, ale... na stockowym bas był miękciejszy itp.

 

W BMW w wyższych opcjach nagłośnienia też suby mają 7-8Ohm. Te niższe mają 2-4, przez co końcówka mocy może być słabsza.

 

 

4 godziny temu, szuwi3 napisał:

Ten filmik znam i z niego korzystałem, w celu określenia przewodów, które idą do oryginalnego suba (chodziło o to, który ma +, który -, który jest lewy a który prawy, aby odpowiednio to podłączyć do wejścia wzmacniacza Hi-i bądź konwertera (w zależności od konfiguracji).

 

Jak dla mnie ten oryginalny sub to dno. 

A pytanie postawione w tym wątku dotyczyło wykorzystania oryginalnego wzmacniacza B&O przy wymianie głośnika na lepszy/ mocniejszy.

Jeden z forumowiczów napisał, że tak właśnie zrobił i grało jeszcze gorzej. Stąd wnioskować można, że ten oryginalny wzmacniacz jest po prostu słaby/ dobrany pod ten oryginalny (badziewny) głośnik.

Wniosek jest błędny.

Wzmacniacz moim zdaniem nie jest zły, tylko po prostu sub w B&O jest lepszy niż ten o który pytał autor.
Ten sub polepsza grania ale w ASS.

 

Końcówka mocy w wzmaku B&O targnie nawet 2Ohm.

Ale rzeczywiscie kwestia EQ w DSP. To jest największy ból że nie ma equalizera w MMI, wtedy dużo osób by sobie ustawiło po swojemu.

 

Tak czy siak,

B&O w Audi, jak całe Audi to dno przy moich poprzednich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luk_byd napisał:


Coś nie tak? Im wyższa impedancja tym lepsza jakość w dużym uproszczeniu chyba, z tym że stawia wyższe wymagania dla końcówki mocy.

Ten sub o który było pytanie, ma 4OHm - więc teoretycznie powinien grać 'dwa razy głośniej'. Wydaje mi się że głośność jest taka sama/podobna, ale... na stockowym bas był miękciejszy itp.

 

W BMW w wyższych opcjach nagłośnienia też suby mają 7-8Ohm. Te niższe mają 2-4, przez co końcówka mocy może być słabsza.

 

 

Wniosek jest błędny.

Wzmacniacz moim zdaniem nie jest zły, tylko po prostu sub w B&O jest lepszy niż ten o który pytał autor.
Ten sub polepsza grania ale w ASS.

 

Końcówka mocy w wzmaku B&O targnie nawet 2Ohm.

Ale rzeczywiscie kwestia EQ w DSP. To jest największy ból że nie ma equalizera w MMI, wtedy dużo osób by sobie ustawiło po swojemu.

 

Tak czy siak,

B&O w Audi, jak całe Audi to dno przy moich poprzednich autach.

Ostatnie modele faktycznie ASS to jest dopiero dno co nie zmienia faktu że nawet B&O jest gniotem za który w salonie trzeba było słono zapłacić( nie zagłębiałem się w temat ale to było coś ok 30 tysięcy) jeśli się mylę to poprawcie  widząc głośniki jakie siedzą przy B&O nie mam złudzeń że to gniot i nie chcę myśleć jakie car audio można w tej cenie poskładać 

Wiec co jest nie tak że głośnik AS nie gra 2x głośniej i jaki ma sens podłączać go pod wzmacniacz B&O jeżeli nie uzyskamy poprawy winny raczej nie jest głośnik (kolega podłączył głośnik RF pod wzmak B&O i grało to równie mizernie co oryginalny subwoofer )a raczej winny jest wzmacniacz B&O choćby film który wkleiłem udowadnia ze ten wzmacniacz nie poradzi sobie z subem inaczej gość nie montował by Gladena który nie jest też jakoś zaporowo drogi i z półki Hi-End

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ivan1977 napisał:

po za tym chyba coś nie tak z impedancja 8x2 

Dwie cewki po 8 Ohm każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Dwie cewki po 8 Ohm każda.

to wiem raczej chodziło mi o to że opisywali na forach B&O pracującego w 2ohm-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...