Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężka praca wspomagania


Dm93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, dodam że jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę, ale coś tam podłubać potrafię. 

Jak w tytule, mam mały (albo może juz nie taki mały) problem ze wspomaganiem. W tamtym roku zmieniłem pompę wspomagania, bo stara (oryginalna) głośno pracowała. Dodam, ze przed wymianą płukałem układ, wymieniłem pasek. Kupiłem jakaś na allegro, oczywiście zamiennik, wymieniłem, rewelacji nie było, ale zapomniałem o temacie. W ostatnim czasie, strasznie ciężko chodzi mi wspomaganie, więc wysłałem tą oryginalną pompę do regeneracji, w serwsie sprawdzili, powiedzieli ze jest ok, ciśnienie daje w porządku, głośno moze pracować bo delikatnie coś tam jest zużyte ale to nie powinno wpływać na komfort jazdy. Płynu nie ubywa, w maglu nie słychać żadnego stukania. 

 

I stąd moje pytanie, bo jak zaznaczyłem, jestem laikiem pod tym względem, a nie chce znowu przekładać pompy, macie jakies pomysły za co się zabrac? Kierownicą w miejscu bardzo ciężko skręcić, chodzi lżej (choć nadal ciężko) przy wyższych obrotach silnika. Pytam, bo nie chce pchać sie w dodatkowe koszty, a może ktoś cos sensownego poradzi. 

 

Auto to audi a4 b7 bfb 1.8T 2006 benzyna+lpg

 

Dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Zamiennik się zużył i tyle. Płyn się pieni w zbiorniczku?

Nie, sprawdzałem, nic sie nie pieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po zwiększeniu obrotów chodzi lżej to zmień pompę. Poza tym wycie pompy nie zawsze jest związane z pompą, a różnymi rzeczami dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...