Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie subwoofer do zwykłego nagłośnienia


DamCho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dołożyć wzmiaczniacz z subwooferem do przedlifta avant. Posiadam najsłabsze nagłośnienie. Jest jakies gotowe wyjście w bagażniku czy muszę wziąć sygnał do wzmiaczniacza z któregoś głośnika? 

Edytowane przez DamCho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest przygotowane. Musisz zastosować np. konwerter sygnału high/low generujący także sygnał remote do wzbudzenia wzmacniacza, lub wzmacniacz z wbudowanym konwerterem.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nic nie jest przygotowane. Musisz zastosować np. konwerter sygnału high/low generujący także sygnał remote do wzbudzenia wzmacniacza, lub wzmacniacz z wbudowanym konwerterem.

A możesz mi powiedzieć skąd najlepiej wziąć ten sygnał? Albo jakaś stronę gdzie będę miał wszystko opisane? 

Edytowane przez DamCho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Nawigacie, mam ,zdjęcie softu Screenshot_20220806-155247_Messenger.thumb.jpg.bbe893c59ebb197f979f0ceb36e962e9.jpg

 

Edytowane przez DamCho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała nawigacja Delphi. Odkręcasz schowek, demontujesz nawigację z koszyka, wypinasz wtyczkę quadlock. We wtyczce quadlock jest brązowa wtyczka, wypinasz ją z quadlocka i podpinasz się do przewodów od głośników. 

 

Screenshot_20220806-160542_Opera.jpg

Screenshot_20220806-160709_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Mała nawigacja Delphi. Odkręcasz schowek, demontujesz nawigację z koszyka, wypinasz wtyczkę quadlock. We wtyczce quadlock jest brązowa wtyczka, wypinasz ją z quadlocka i podpinasz się do przewodów od głośników. 

 

Screenshot_20220806-160542_Opera.jpg

Screenshot_20220806-160709_Opera.jpg

Czyli odkręcam schowek od strony pasażera szukam tej kostki i normalnie ciągnę dwa przewody do wzmiaczniacza? Bo plus i minus wezmę z akumulatora coś jeszcze muszę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz to co napisałem i podpinasz się pod przewody sygnałowe jak na zdjęciu pinout. Konwerter sygnału high/low potrzebuje także +12V oraz masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem wzmacniacz ten posiada wbudowany konwerter high/low z funkcją wzbudzania wzmacniacza, więc oddzielny konwerter ne jest potrzebny. Nie wiem tylko jak dobrze działa, lub nie działa w tym wzmacniaczu ta funkcja automatycznego wzbudzania. Zależy od tego jak czuła jest tam elektronika. Musisz wypróbować inaczej się nie dowiesz. W najgorszym wypadku będziesz musiał dokupić konwerter high /low. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko wystarczy dwa kable od brązowej kostki doprowadzić do bagażnika i podłączyć do wzmacniacza( oprócz 12v i masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo tak jak zaznaczyłeś podpiąłeś się pod lewy tył i lewy przód. Podepnij się pod lewy tył RL i prawy tył RR, będziesz mógł wtwdy napędzać subwoofer z tylnymi kanałami i miał lepszą możliwość sterowania przód/tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest zachowanie biegunowości, czyli plus na plus a minus na minus bo w przeciwnym razie będzie kijowo grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Bardzo ważne jest zachowanie biegunowości, czyli plus na plus a minus na minus bo w przeciwnym razie będzie kijowo grało.

O dziękuję za szczegółowe opisanie, pochwalę się jak skończę pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 18:33, Muskel1 napisał:

Bardzo ważne jest zachowanie biegunowości, czyli plus na plus a minus na minus bo w przeciwnym razie będzie kijowo grało.

Mam jeszcze pytanie odnośnie dołożenie głośnika centralnego w desce rozdzielczej, też najlepiej wziąć sygnał spod schowka i podpiąć się pod przednie głośniki?, czy potrzebuje konwerter czy mogę się bezpośrednio podpiąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy głośnik musi mieć własny kanał, którego Ty u siebie w radiu nie masz. Jak podepniesz go pod przednie głośniki będzie grał za głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...