Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konwersja tylnych lamp USA-EU


Platys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

ostatnio nabyłem A4 B9 z USA i mam pytanie odnośnie lamp tylnych które są ledowe i posiadają dynamiczne kierunkowskazy (występuje światło przeciwmgielne wraz z przełącznikiem). Moje pytanie odnośnie nich brzmi czy oprócz kodowania, rozdzielenia stopu od kierunkowskazów, konieczna jest fizyczna zmiana ledów na pomarańczowe?  Czy zabieg wymiany ledów jest w ogóle opłacalnych (jakie są koszty, kogo ewentualnie polecacie do takiej operacji) czy może racjonalniej jest wymienić całe lampy na odpowiedniki EU.  

 

 

 

Edytowane przez Platys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmiana ledów na pomarańczowe i ingerencja w lampy jest konieczna w takiej sytuacji. Rozklejają klosze i zmieniają ledy na pomarańczowe a potem sklejają to z powrotem. Zależnie od lokalizacji to koszta rzędu 900 - 1200zł. Jestem w podobnej sytuacji, ale u mnie jedna z lamp jest zbita z tyłu więc zakupiłem dwie z dynamicznymi kierunkami z homologacją EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić EU zamiast takie kombinowane. Później będzie jakaś nieszczelność, wilgoć się wkradnie i będziesz szukał przyczyny.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj założyłem przerobione lampy,dołożyłem piny(lewa lampa 2 pin brązowa kostka,prawa lampa 1 pin czarna kostka),wrzucilem VCP kontener,jakies 8 plikow i mi kierunki działają jako stop a stop miga jako kierunek.Dodatkowo wywaliło błąd przednich świateł a normalnie działają.A i zeby przeciwmglowa podłączyć gość od lampa napisał mi,ze mam wyjść z wtyczki lampy pin 4 do BCM ale dokładnie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjąłem się zmiany lamp USA na EU w b9 która do mnie przypłynęła. Wszystko jest zrozumiałe z tego co znalazłem w internecie i kodowanie i montaż, i tutaj na forum, mega duża ilość wiedzy i to konkretnej ! Jedynie nie znalazłem informacji jakie LED'y trzeba założyć w miejsce starych. Po pierwsze czy też na 6 nóżek czy może na 4 z jakiegoś powodu ? Lampy mam rozebrane, kostki zmienione, piny dołożone, Zostało mi zmienić ledy w lampach i programowanie VCDS/VCP. Czy ktoś z tu obecnych posiada, albo czy wrclaguna mógłbyś podzielić się informacją jakie to są diody bądź czy mógłbym od Ciebie kupić poprawne diody ? Dziwi mnie też fakt że kierunkowskaz USA ma 18 diod i 8 watt, a lampa EU ma 18 diod i 20watt.

79A734D9-0DC4-4AE6-89D4-5E12A13F775D_1_201_a.jpeg

8466A834-B5C3-4DBC-A428-C7582B89D0E1_1_201_a.jpeg

3FFD9317-7F87-4BB1-B1C0-7167817E4B88_1_201_a.jpeg

6E9ABAA0-CDD5-4952-8D19-9869A050FA81.jpeg

Edytowane przez Damianex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , odgrzeje temat :) Aczkolwiek moje pytanie brzmi czy w A4 podobnie jak w A6 są inne kostki lamp USA - EU ? Chciałbym zakupić komplet Europejskich natomiast interesuje mnie czy poza dołożeniem przewodów rożnią się czymś jeszcze? Posiadam VCP do parmetyzacji jednak to pierwszy taki zabieg w A4 i będę wdzięczny za pomoc

Zawartość dodana 40 minuty później

Jest w stanie ktoś pomóc? Przekładka lamp ori EU , dołożenie przewodów oraz kodowanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...