Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniczek klimatronika sterujacy centralnymi klapkami...


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

...no wlasnie, nie wiem czy dobrze to opisalem, ale cos takiego mi jest potrzebne.

I mam pytanie, czy mozliwe, ze to jest to lub to ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy (8D2820511C) to silnik nastawczy klapy odmrażania

ten drugi (8D2820511D) to silnik nastawczy klapy regulacji temperatury

Czy masz na myśli ten silnik w konsoli centralnej, do którego można się dobrać od schowka ? (silnik V70). Jeśli tak, to ma on cięgło koloru niebieskiego (8D2820511E). To jest "silnik regulujący - klapka odcinająca".

Ten drugi (aukcja) z kolorem czerwonym też może być właściwie (też znajduje się w konsoli centralnej), ale reguluje coś innego.

Masz jakiś błąd ? Jeśli tak, podaj. Zazwyczaj można dowiedzieć się o jaki silnik chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam z tym problem. Klima działa ok ale wyjęty mam silnik klapy centralnej (mam go jako wzór w schowku). Podobno silniczek ten powodował napięcie, które uszkodziło część sterownika odpowiedzialną za sterowanie tym silniczkiem (czyli w sumie calą klapą). Mechanik powiedział mi żebym poszukał sterownik klimatronik i siłownik klapy centralnej.

Może ktoś wie gdzie coś takiego dostane? Najlepiej w okolicach łodzi.

Ew. prosze o jakaś poradę.

dziękuję z góry

[ Komentarz dodany przez: szogun0: 06-04-2007, 16:37 ]

Zapoznaj się z regulaminem i przywitaj w odpowiednim miejscu.

[szogun0]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uszkodzony silniczek (taki jak w temacie). Zeby dostac sie do niego to trzeba rozbierac caly kokpit wiec nie wiem jakie on tam ma oznaczenia, ale po zdjeciu schowka widac, ze jest z niebieskim cięgiełkiem. Czy kolor tego cięgla ma jakies znaczenie, bo na allegro trafia mi sie taki silniczek z żoltym..? Prosze o pomoc, ew. ktos moze ma cos takiego do sprzedania.. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile za silniczek?

kazdy z tych pasuje tylko różne długości kabelków.A do tego z niebieskim dojdziesz bez rozbierania kokpitu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, czyli nie trzeba wiedziec jakie sa oznaczenia na silniczu tylko po kolorach sie rozpoznaje, tak? Czy smialo moge kupowac silniczek z niebieskim ciegiełkiem?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 26-04-2007, 09:18 ]

następny kolejny temat o tej samej tematyce, będzie ostrzeżenie

(chyba jeden wystarczy, prawda ? Tematy scaliłem)

[ Dodano: 28-04-2007, 13:47 ]

demoralizator, czy ktorys z tych silniczkow ze zdjecia ma niebieskie cięgiełko? Jesli tak to podaj cene i biore.. :biggrin:

pre_pl, przepraszam. Zupelnie zapomnialem o tym, ze juz zakladalem taki temat. :redface:

[ Dodano: 06-05-2007, 13:25 ]

pre_pl, widze, ze sie troche znasz na tym. Czy któryś z tych silniczków, których zdjecie wstawil demoralizator bedzie pasował w zastępstwie za moj z niebieskim cięgiełkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek z blaszka jest od sterowana szyba-nogi-twarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa zdemontuj wszystkie zobacz który ma najlepszy rotor przeczyść go i włóż sam silniczek do tej Twojej niebieskiej przekładni...

rozbierz całą przekładnie....ale pamiętaj że po założeniu do autka musisz zrobić BasicSetting w klimatroniku VAGiem żeby zakodować mu nowe wartości skrajnych położeń klapek klimy!

ps.schyba że w Anglii jest inne napięcie 110V :rotfl: żarcik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, a czy bez obaw moge sam odkręcać ten silniczek? W warsztacie powiedzieli mi, ze trzeba cały kokpit zdejmować, mimo tego, że widać go już po odkręceniu schowka. Wiec jak to jest? Zawsze sie bałem elektroniki dlatego moze takie głupawe pytania zadaje.. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można demontować, ciężki dostep ale sie da....a wiadomo goście chcą zarobić więc mówią ze sie nie da..tylko potem trza zakodować klime znaczy Basic Setting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Dzis jade do serwisu wymieniac ten silniczek. Jak sie umawiałem to mowili, ze zrobi sie to od schowka, pozniej zaczeli troche cmokac i mówią, że byc moze trzeba bedzie cały kokpit rozbierac. Czy ktos jest w stanie potwierdzic w 100%, że można ten silniczek wymienic od schowka, tak żebym miał jakąś podstawę do sporu z nimi ?

Przypominam, że to chodzi o silniczek z niebieskim cięgiełkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...