Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak podłączyć concert I do samochodu bez ori radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostalem ostatnio radyjko concert I na kasete i przy podlaczeniu problem: dzialaja tylko przednie glosniki i radio dziala tylko po wlaczeniu zaplonu, z kodow wynika ze nie bylo radia i ze jest 8 glosnikow, kupilem samochod bez radia, pod zaslepka sa dwie kostki, czarna i brazowa ( w tej kostce od glosnikow sa cztery wejscia), w samochodzie naliczylem sie max 6 glosnikow, jak podlaczyc wszystkie glosniki (bez mostka) jest jakis sposob i jak podlaczyc radio zeby dzialalo bez przekrecania kluczyka, dzieki za podpowiedzi, pozdrawiam

7a92b4ba66c733a3m.jpg

jesli ktos zna oznaczenie tych symboli to prosze o wyjasnienie i prosze o wyjasnie jak w samochodach w ktorych gra concert I dzialaja wszystkie glosniki, jesli ktos ma concerta I to bardzo prosze zeby sprawdzil jak to jest podlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opis kostki iso w radiu orgi. http://www.studio24.prv.pl/ a co do głośnikow na tył to jeżeli masz orgi. głośniki to powinieneś mieć mini kostkę iso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos zna oznaczenie tych symboli to prosze o wyjasnienie

Na stronie podanej przez kolegę Krzy0 jest wszystko dokładnie opisane.

Ponieważ nie miałeś ori radia, możliwe, że niektóre piny w kostce zasilającej mają inną lokalizację i dlatego radyjko gra tylko przy włączonym zapłonie.

Prosty przykład: pin nr3 w Delcie to +12V, a w Concercie to linia diagnostyczna K.

prosze o wyjasnie jak w samochodach w ktorych gra concert I dzialaja wszystkie glosniki

W samochodach z ori radiem tylne głośniki są aktywne (żółta kostka miniISO o której pisał kolega wyżej), a Ty masz pasywne (pasywne były też chyba w zestawieniu z ori radiem Beta) i to jest przyczyna dlaczego tył nie gra.

Według mnie wyjścia są dwa:

1.rezygnacja z ori radia, i montaż radia nieorginalnego.Najprościej i najłatwiej!

2.pozostawienie ori radia + zakup i montaż oryginalnego aktywnego tyłu.

Do wyboru, do koloru :wink:

Pozdrawiam!

[ Dodano: 05-04-2007, 21:57 ]

6f5950b886d301ffm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia możliwość to dokupienie kostki mini-ISO (żółtej) i wzmacniacza, który napędzi tylne głosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybiore chyba taka opcje ze przerobie instalacje, tylko jeszcze nie wiem co znaczy S-Kont, jezeli ktos chcialby zamienic sie na glosniki tylne to prosze o kontakt, ja mam oryginalne glosniki pasywne i chce zamienic na oryginalne glosniki aktywne, jescze raz zapytam dla upewnienia- jezeli chodzi o zasilanie radia intetresuje mnie tylko gniazdo A? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze raz zapytam dla upewnienia- jezeli chodzi o zasilanie radia intetresuje mnie tylko gniazdo A?

Tak.

tylko jeszcze nie wiem co znaczy S-Kont

+12V po kluczyku, ale może jeszcze ktoś potwierdzi dla pewności.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...