Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampa


hanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam, że ,,odgrzewam", bo jest trochę o moim problemie na forum. W lutym tego roku zakupiłem reflektor TYC-20-0008-05-2 lewy.Unikam, jeśli nie muszę, jazdy nocą. Ostatnio jednak wypadło mi wracać z trasy nocą, a z powodu tej właśni lampy jazda okazała się trudna. Światło mijania ustawione było w miarę ok., natomiast drogowe świeciło po koronach drzew. Mechanik próbował ustawić, potem diagnosta. Ustawił tak, że św. mijania dają światło krótsze, a drogowe jednak nie świecą już po koronach drzew. Jeśli ktoś miał problem z tą lampą i może wie, jak można ustawić w niej tą żarówkę od ,,długich"? Może coś przerobić w jej ustawieniu? Sprzedawca chce, by mu wysłać reflektor, w celu sprawdzenia przez producenta, a ja nie wiem, jak długo nie będę mógł jeździć autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki są nic niewarte i takie klocki z nimi wychodzą.

Kup oryginalną używaną i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hanko napisał:

Witam, przepraszam, że ,,odgrzewam", bo jest trochę o moim problemie na forum. W lutym tego roku zakupiłem reflektor TYC-20-0008-05-2 lewy.Unikam, jeśli nie muszę, jazdy nocą. Ostatnio jednak wypadło mi wracać z trasy nocą, a z powodu tej właśni lampy jazda okazała się trudna. Światło mijania ustawione było w miarę ok., natomiast drogowe świeciło po koronach drzew. Mechanik próbował ustawić, potem diagnosta. Ustawił tak, że św. mijania dają światło krótsze, a drogowe jednak nie świecą już po koronach drzew. Jeśli ktoś miał problem z tą lampą i może wie, jak można ustawić w niej tą żarówkę od ,,długich"? Może coś przerobić w jej ustawieniu? Sprzedawca chce, by mu wysłać reflektor, w celu sprawdzenia przez producenta, a ja nie wiem, jak długo nie będę mógł jeździć autem.

Projektor od świateł mijania ustawia się względem świateł drogowych,powinny być przynajmniej 2 śrubki na projektorze pod którymi znajdują się grube podkładki silikonowe do regulacji. Lampy ori są już ustawione,możliwe że w zamiennikach trzeba samemu to zrobić,lampa na stół pod zasilacz i ustawiasz,zaraz wkleję filmik jak to ma wyglądać.

Czyli snop światła drogowych ma trafić centralnie w miejsce gdzie wiązka światła mijania ma załamanie przechodzące na oświetlanie pobocza.

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, lampa na stół, ale nie znalazłem nic, co by regulowało długie. To tania podróba made in Taiwan. Dziś zamówiłem w sklepie miejscowym nową, jutro będę ją miał, jakaś deko, czy coś takiego. Napiszę, jaki efekt. przy okazji mam nauczkę, by nie kupować niektórych rzeczy w sklepach internetowych, bo reklamacje to droga przez mękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kupić ori używkę,za 100 zł bez problemu byś wyrwał,tam tylko żarówki wsadzasz i tyle,bez żadnych ustawień świateł. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa lampa DEPO, tylko nie mogę wyjąć silniczka z TYC. Przekręca się o ok. 50 stopni w prawo i  przy próbie pociągnięcia do przodu rusza z odbłyśnikiem. Boje się pociągnąć mocniej, by czegoś nie urwać. Dziś sobota i trudno u mnie o speca. Z montażem żarówek i samej lampy poradzę sobie, ale silniczka nie przekładałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za rady i filmiki, DEPO zmontowane,  nic jeszcze nie regulowałem, dopiero jutro pojadę ustawić dokładnie. Na ścianie jest prawie dobrze, drogowa świeci w punkcie załamania światła mijania. Przed chwilą przejechałem kilka kilometrów po nieoświetlonych drogach i jest dużo lepiej, niż na TYC. Co do używki, też tak pomyślałem, tylko za 100-200 zet to musiałbym oddać do regeneracji, a to koszt powyżej nowej. Pozdrawiam    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...