Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjąca skrzynia A4 B8 2.0TDi 177km


ivan1977
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez ivan1977,

Rekomendowane odpowiedzi

No i mnie dopadł problem wyjącej skrzyni biegów (manual) wymienione obie półosie wraz z przegubami z lewej strony wymienione łożysko półosi wymienione łożyska kół i dalej wyje odgłos słychać z prawej strony i tylko i wyłącznie na zapiętym biegu jak wcisnę sprzęgło wycie ustaje jak i jazda na luzie też bez wycia pytanie czy wymieniać jeszcze łożyska mechanizmu różnicowego czy padło ktoreś łożysko już w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś na podnośniku wbij 6 bieg i na wolnych obrotach będzie słychać szum z mechanizmu różnicowego, jeśli to tam wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
W dniu 2.10.2022 o 20:02, Krzy0 napisał(a):

Podnieś na podnośniku wbij 6 bieg i na wolnych obrotach będzie słychać szum z mechanizmu różnicowego, jeśli to tam wyje.

Dzięki za odpowiedz skrzynia już po operacji winne były łożyska na mechanizmie rożnicowym stożkowe było ok ale jakiś imbecyl w Audi zadecydował żeby w polifcie duże łożysko zastosować kulkowe które z zasady chyba mniej zniesie niż stożkowe widok zniszczeń na zdjeciach części polecam zakupić w ASO koszt ok 480zł za wszystkie graty potrzebne do operacji + olej 

 

6277c690899d0ff5med.jpg

 

e8cc9ac62a9baa24med.jpg

 

e955185b6c201911med.jpg

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odgrzeje temat mam podobny objaw skrzynia manual.Proszę o porady wiem wróżenie z fusów ale cokolwiek żeby wykluczyć skrzynie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to 2,0TDI 170KM zaczyna wyć od prędkości 80km\h w zwyż najbardziej przy 90km\hprzy odpuszczeniu pedału gazu czy wysprzęgleniu ustaje.Może ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 16:53, mariusz9 napisał(a):

Witam do mnie pytanie?

Może być ? robiles coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie niewiele jeden mechanik powiedział żeby jezdzić drugi że skrzynia tylko podniósł auto bez włączenia napędu wydaje mi się zbyt pochopne tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzaną półoś prawa założyli mi kiedyś używke przegób zewnętrzny zaczyna szczelać delikatnie przy skręcie mógłby wewnętrzny wyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 12:11, mariusz9 napisał(a):

Pacjent to 2,0TDI 170KM zaczyna wyć od prędkości 80km\h w zwyż najbardziej przy 90km\hprzy odpuszczeniu pedału gazu czy wysprzęgleniu ustaje.Może ktoś coś wie?

Jeżeli przy wysprzęgleniu ustaję obawiam się że w 100% będzie to łożysko na mechanizmie różnicowym

w kole wyje bez względu na to czy jedziesz na biegu czy nie 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 15:09, ptasiek napisał(a):

I jak po operacji cisza?

Po operacji nastała błoga cisza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli łożysko koła?Czy tam od strony wewnętrznej półosi?Czasami minimalnie jakby słychać po odpuszczeniu gazu czy wysprzęgleniu ale w dużym stopniu to się wycisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mariusz9 napisał(a):

Witam czyli łożysko koła?Czy tam od strony wewnętrznej półosi?Czasami minimalnie jakby słychać po odpuszczeniu gazu czy wysprzęgleniu ale w dużym stopniu to się wycisza.

Jeżeli Ci się wycisza po wysprzęgleniu lub odpuszczeniu gazu to raczej na 100 procent łożysko na mechanizmie różnicowym w skrzyni u mnie były podobne objawy jazda na biegu wycie w zakresie 80-130 kmh było nie do wytrzymania po odpuszczeniu gazu trochę ustawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz9 napisał(a):

Ok rozumie duże koszty?dużo roboty i czy kupi łożysko zamiennik czy org?

Ja kupiłem oryginał w ASO cały komplet 2 łożysk z bieżniami ok 480 zł za wymianę u mechanika zapłaciłem 300 zł mechanik znajomy także nie wiem czy dużo czy mało robił mi to na gwałt gdyż miałem na to tylko jeden dzień będąc w PL byłem przy całej operacji czas to ok 3 godz.

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to na aucie zrobić, jest ciasno ale da radę. Oczywiście olej trzeba zlać także najlepiej doliczyć te 2.5-3l oleju do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to było to i nic więcej  i żeby to ktoś ogarnął mądrze mam na myśli mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...