Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Q5 FY 2.0 TFSI 252HP


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździ ktoś Q5 FY z motorem  2.0 tfsi 252 konie? jak się sprawuje i jak wychodzi spalanie realne?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RALF76 napisał:

Jeździ ktoś Q5 FY z motorem  2.0 tfsi 252 konie? jak się sprawuje i jak wychodzi spalanie realne?

Akurat nie należę do osób jeżdżących ekonomicznie , ale nawet przy jeździe dynamicznej nie ma tragedii . Miasto , korki to tak 9L / 10L. Ale już trasa i tak spokojnie jadąc to 7L . 

Jechałem do Włoch - trzy osoby i pies :D to średnio 7,2  litra .

1AC9B800-159E-4723-AA98-14ED21F4D88E.thumb.jpeg.be330ecdfcc287000ff36baa6b9bcc8e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mariusz36 napisał:

Akurat nie należę do osób jeżdżących ekonomicznie , ale nawet przy jeździe dynamicznej nie ma tragedii . Miasto , korki to tak 9L / 10L. Ale już trasa i tak spokojnie jadąc to 7L . 

Jechałem do Włoch - trzy osoby i pies :D to średnio 7,2  litra .

dosyć rozsądnie wychodzi spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 14:03, mariusz36 napisał(a):

Akurat nie należę do osób jeżdżących ekonomicznie , ale nawet przy jeździe dynamicznej nie ma tragedii . Miasto , korki to tak 9L / 10L. Ale już trasa i tak spokojnie jadąc to 7L . 

Jechałem do Włoch - trzy osoby i pies :D to średnio 7,2  litra .

No dosc niskie to spalanie. Ja ostatnio tak patrzac to do poziomu 7,2 chyba nie mam opcji zejsc - no chyba ze autostrada max 90km/h.

Ostatnio jak sprawdzalem na odcinku 25km, z czego 13km to autostrada (predkosc 110 - 120) oraz pozostale 12km drogi powiedzmy lokalne (predkosc kolo 50km/h) jadac naprawde delikatnie wyszlo 8,8.  

W miescie 9L obawiam sie w moim przypadku malo realne - zastanawiam sie z czego takie roznice moga wynikac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Koalakm napisał(a):

No dosc niskie to spalanie. Ja ostatnio tak patrzac to do poziomu 7,2 chyba nie mam opcji zejsc - no chyba ze autostrada max 90km/h.

Tak jak pisałem - trasa do Włoch  (Austria ciągłe ograniczenia prędkości i radary ) , ale fakt teraz nie udało mi się tego powtórzyć jeżdżąc  u nas . Jeżdżąc natomiast do Niemiec ( Ingolstadt , Stuttgart ) gdzie jest bardzo dużo odcinków bez ograniczeń , jadąc tak 160/180  czasami i więcej , to tak 8,7 l ostatnio wyszło . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Tak jak pisałem - trasa do Włoch  (Austria ciągłe ograniczenia prędkości i radary ) , ale fakt teraz nie udało mi się tego powtórzyć jeżdżąc  u nas . Jeżdżąc natomiast do Niemiec ( Ingolstadt , Stuttgart ) gdzie jest bardzo dużo odcinków bez ograniczeń , jadąc tak 160/180  czasami i więcej , to tak 8,7 l ostatnio wyszło . 

dzieki za info.

Tak sobie mysle czy to mozliwe zeby to auto palilo mniej jadac szybciej? W sensie np. wiecej spali przy predkosci 110 niz przy 140? - serio zaczalem sie zastanawiac, moze dopiero 7 bieg wrzuca wtedy (ja niestety mam wersje z USA i oczywiscie nie wyswietla na jakim biegu jade). Choc zaraz na Twoim screenie tez Ci chyba nie wyswietla?

Na jakim trybie drive select jezdzisz?

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koalakm napisał(a):

Tak sobie mysle czy to mozliwe zeby to auto palilo mniej jadac szybciej?

Im szybciej jedziesz tym bardziej wzrastają opory powietrza. W miarę ekonomicznie jest w zakresie 70-110 km/h  przy 140 kmh jest znacznie większy oprór powietrza, więc silnik musi zużyć więcej energii...

W autach typu SUV różnica będzie zauważalna (duża buda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Koalakm napisał(a):

Tak sobie mysle czy to mozliwe zeby to auto palilo mniej jadac szybciej?

Dokładnie też miałem to napisać . Jadę np. Trasę Katowice - Wrocław tak 130 /140 spalanie 8 ,5 / 8,7 wracam zdecydowanie szybciej i też 8,7 . Można zejść niżej , ale trzeba naprawdę „ Dziadkowo " jeździć .

Ja też mam auto z USA , narazie nie pokazuje na którym biegu się jedzie , ale robiąc program będzie to wgrane . 

Jeżdżę na trybie Comfort 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariusz36 napisał(a):

Dokładnie też miałem to napisać . Jadę np. Trasę Katowice - Wrocław tak 130 /140 spalanie 8 ,5 / 8,7 wracam zdecydowanie szybciej i też 8,7 . Można zejść niżej , ale trzeba naprawdę „ Dziadkowo " jeździć .

Ja też mam auto z USA , narazie nie pokazuje na którym biegu się jedzie , ale robiąc program będzie to wgrane . 

Jeżdżę na trybie Comfort 

Czyli jednak cos w tym jest, wlasnie takie mialem wrazenie. Jechalem ta sama droga w jedna strone i w druga. Sczegolnie na autostradzie ten odcinek to jak jechalem w jedna strone szybciej (130 - 140) ostatecznie wyszlo troche lepsze spalanie niz jak wracalem (110 - 120) - wiem ze to dosc dziwne no ale tak bylo. Wynik byl 8,8 vs 9,3.

Program znaczy jaki robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koalakm napisał(a):

Program znaczy jaki robisz?

Trochę zwiększenie mocy  u Gregora .Podobno bez wysiłku można zwiekszyć do 300KM . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koalakm napisał(a):

ja niestety mam wersje z USA i oczywiscie nie wyswietla na jakim biegu jade

Można aktywować za pomocą VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Można aktywować za pomocą VCDS.

Możesz Musiel napisać dokładnie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj mapę adaptacji (adpmap)  sterownika skrzyni i wrzuć tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wykonaj mapę adaptacji (adpmap)  sterownika skrzyni i wrzuć tutaj.

oki, Muskel jezeli to nie problem napisz co i jak - czy to sie robi w "Funkcje dodatkowe" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a w polu "Adres sterownika" skad mam wiedziec co wpisywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu mapy adaptacji w  folderze C:/Ross-Tech/VCDS-DRV/Logs powstanie plik adpmap-02-×××.csv

Wrzuć go tutaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Po wykonaniu mapy adaptacji w  folderze C:/Ross-Tech/VCDS-DRV/Logs powstanie plik adpmap-02-×××.csv

Muskel jak zwykle serdeczne dzieki za tak szczegolowe instrukcje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...