Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-Tronic 2.0 TDI automat - postój na światłach przy biegu N - zalecane czy nie?


protoss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze :)

 

Od pewnego czasu zastanawiam się jak prawidłowo użytkować skrzynie biegów w mojej Audiczce :) Słyszałem od niektórych znajomych którzy mają  jakieś pojęcie na temat mechaniki samochodowej, że w automatach jak się długo stoi na czerwonym świetle, to lepiej zmienić bieg z D na N ponieważ jak jest na D i trzymamy pedał hamulca to wtedy jest taki efekt jak byśmy w manualu cały czas trzymali sprzęgło i hamulec, przez co sprzęgło się szybciej zużywa. Co o tym sądzicie? Czy to jest dobra praktyka czy to raczej legenda? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D i hamulec. Najwyższe ciśnienie oleju w skrzyni utrzymujesz wtedy,nic Ci się nie zatrze. N używasz jak auto się zepsuje i trzeba awaryjnie pchnąć bądź chwilę holować(ale tego lepiej tez unikac bo skrzynia długo nie wytrzyma).

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, protoss napisał:

Cześć Forumowicze :)

 

Od pewnego czasu zastanawiam się jak prawidłowo użytkować skrzynie biegów w mojej Audiczce :) Słyszałem od niektórych znajomych którzy mają  jakieś pojęcie na temat mechaniki samochodowej, że w automatach jak się długo stoi na czerwonym świetle, to lepiej zmienić bieg z D na N ponieważ jak jest na D i trzymamy pedał hamulca to wtedy jest taki efekt jak byśmy w manualu cały czas trzymali sprzęgło i hamulec, przez co sprzęgło się szybciej zużywa. Co o tym sądzicie? Czy to jest dobra praktyka czy to raczej legenda? 

 

 

Jeśli stoisz na światłach i czujesz wibracje całego auta możesz diagnostycznie wrzucić N. Jeśli ustaną to dwumasa kończy żywot :P Poza tym w trakcie jazdy tylko D, bez kombinowania z N/P na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wrzucam na N albo P podczas postoju

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev stojąc np na czerwonym świetle? 

 

Jeśli tak to mamy już podzielone zdania :) Dwóch Kolegów za D a jeden za N ja wcześniej też wrzucałem na N dlatego wywołałem tą dyskusje :) Kto się jeszcze podzieli swoją opinią? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, protoss napisał:

Dev stojąc np na czerwonym świetle? 

 

jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, protoss napisał:

Kto się jeszcze podzieli swoją opinią? :)

Mam tipa i jak włączę D albo S to wyłączam dopiero jak wysiadam z auta.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w stronicu jak włączę D to przełącza mi się na parking automatycznie przy gaszeniu silnika po zaparkowaniu i zaciąga ręczny, nigdy nie przełączyłem ręcznie na parking ani nie wrzuciłem na neutral i uważam to za poprawne używanie skrzyni. Chociaż kiedyś zastanawiałem się nad tym czy przypadkiem skrzynia nie 'pali sprzęgła' na postoju na D, a sprzęgło jest przecież tarczowe. Uznałem że na pewno ktoś to przewidział i tak nie jest - mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...