Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Terkotanie w 2.0 TFSI


lisek70

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, w moim audi a4 b8 2.tfsi 224km przy dodawaniu gazu słychać terkotanie jakby od strony rozrządu. Poprzedni właściciel wymieniał rozrząd, ale prawdopodobnie Wariatora nie wymienił. Stawiacie też na ten wariator po dźwięku z filmu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, troleslaw napisał:

po ciemku ursusa nagrał przed stodołom, ale z ciebie jajcarz hehe

Niestety tak to może wyglądać. Jeśli jest potrzebny filmik, gdy jest widno to nagram, ale niestety w tym momencie nie mam takiej możliwości, a chciałem się dowiedzieć czegokolwiek, bo może ktoś miał identyczny problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 21:12, lednom napisał:

Mam taki sam problem, udało się Ci usunąć ten problem.? 

Niestety jeszcze nie znalazłem problemu, wymieniłem koło zmiennych faz rozrządu, zawór zmiennych faz rozrządu, napinacz łańcucha i dalej to samo, dodatkowo sprawdziłem ciśnienie oleju i jest niby wszystko dobrze. Słychać jakby to dochodziło od górnej pokrywy rozrządu. Mam wlany olej 5w30, który jest od 2k km (wlany przez poprzedniego właściciela), ale w tym tygodniu zmienię na 5w40 sprawdzę pompę oleju i wałek rozrządu. Żadnych błędów nie mam, moc trzyma jak wcześniej tylko jest to terkotanie przy obrotach 900-1100 tylko i wyłącznie na rozgrzanym silniku, na filmiku słychać jakby głośno silnik pracował, ale to było w garażu to może się wydawać, że silnik pracuje dziwnie, ale problem jedynie jest w tym terkotaniu.

Jeśli ktoś miał podobny problem, albo wiedział/domyślał się co może być przyczyną i chciał się podzielić to będę wdzięczny. :)


Edit. Terkotania nie ma po odłączeniu czujnika położenia wałka rozrządu, tak samo jak się odłączy czujnik zmiennej fazy rozrządu to problemu nie ma.

Edytowane przez lisek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...