Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,8] WAŻNE! - wymiana rozrzadu


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu kupilem audi a4 silnik 1.8 rocznik 1995.

Podczas wymiany rozrzadu mechanik powiedzial mi, ze nie mogl dostac rolki napinacza o takich wymiarach jaka byla zamontowana. Zalozyl wieksza rolke, a przez to nie miescil sie pasek rozrzadu ze 152 zebami. Pozniej powiedzial mi, ze zalozy pasek ze 153 zebami

(o jeden zabek wiekszy od tego starego)

W tych sprawach jestem kompletnym laikiem, ale pytalem sie innego fachowca, ktory powiedzial mi, ze mechanik w ogole nie ma pojecia i zebym natychmiast zabral od niego samochod.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu kupilem audi a4 silnik 1.8 rocznik 1995.

Podczas wymiany rozrzadu mechanik powiedzial mi, ze nie mogl dostac rolki napinacza o takich wymiarach jaka byla zamontowana. Zalozyl wieksza rolke, a przez to nie miescil sie pasek rozrzadu ze 152 zebami. Pozniej powiedzial mi, ze zalozy pasek ze 153 zebami

(o jeden zabek wiekszy od tego starego)

W tych sprawach jestem kompletnym laikiem, ale pytalem sie innego fachowca, ktory powiedzial mi, ze mechanik w ogole nie ma pojecia i zebym natychmiast zabral od niego samochod.

Bardzo prosze o pomoc.

bardzo szybko zmień mechanika

to jest zapewne jakis donorosły kowal

trzeba tępić takich wynalazców którzy nie mają pojęcia o tym co robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kretyńskie gadanie. Jak nie mógł dostac takiej rolki? Raczej mu się nie chciało. Jedź tempo do innego niech ci zrobi jak trzeba.

Na przyszłość lepiej samemu kupować co trzeba - dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kretyńskie gadanie. Jak nie mógł dostac takiej rolki? Raczej mu się nie chciało. Jedź tempo do innego niech ci zrobi jak trzeba.

Na przyszłość lepiej samemu kupować co trzeba - dobra rada.

Ja myśle że rolka mu została z poprzedniej roboty gdzieś komuś powiedział że wymienił mu rolke a tego nie zrobił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

Wyglada na to, ze facet ma racje! Dzwonilem do ASO Audi gdzie sie dowiedzialem, ze napinacz oraz stara rolka w pierwszym okresie produkcji byly mocno awaryjne. Z tego tez powodu nikt juz tych czesci nie produkuje. Facet radzil mi kupic nowa czesc oraz 153 zebny pasek!

Co Wy na to ?

Dziekuje za poprzednie odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

ja wiem, że hydronapinacz nowy wprowadzili i sam miałem przez to lekkie zamieszanie. Ręki sobie nie dam uciąć ale do tego nowe hydronapinacza trochę inna rolka jest, ale rozmiarową one się nie różnią raczej na bank... . Pasek powinien mieć 153 ząbki jak dobrze pamiętam, 152 nie wchodzą Jedź do jakiegoś sklepu specjalizującego się z częściach dla grupy Volkswagen i poproś co potrzebujesz, tam bez problemu ci wszystko dadzą pewnie od ręki, ja tak zrobiłem i zaoszczędziłem dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest z tego co pamietam, ze zminili to i tych starych czesci sie juz nie dostanie.

Wiec mechanik chyba ma racje. Z reszta pytales sie w serwisie, a dla pewnosci podjedz jeszcze do jakiegos sklepu i sie zapytaj co i jak.

A jak Ci sie chce to przeszukaj forum AKP bo tam chyba bylo cos na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się Twoj mechanik mial racje, wycofali hydronapinacz i pasek na 152 zęby, teraz dostępnę są jako tzw. zestawy , wszystko razem, przynajmniej tak było w moim wypadku. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że ten mechanik ma racje ja mam u siebie tą nową rolke z napianczem hydraulicznym oddzielnie ale koleżka mial ostatnio ten sam problem co ty i znalazł gdzieś taką rolke jak Ty masz jest mniejsza i inaczej sie napina coś takiego jak w starszych silnikach bez tego napinacza hydraulicznego... Jeśli masz taką to pójdź do jakiegoś "zaprzyjaźnionego" sklepu i męcz sprzedawce niech podzwoni po churtowniach i powinien coś znaleść. Jak nic nie załatwisz to napisz na forum NR tej części to może jakoś Ci pomoge i ilość ząbków na pasku jeszcze raz przelicz czy napewno są 152 ;)

[ Dodano: 31-12-2006, 17:42 ]

moja mądra książka mówi że 1.8 wszystki mają napinacz hydrauluczny tylko w 1.6 jest rolka napinająca bez tego napinacza :galy: ale te książki z praktyką czasami niewiele wspólnego mają ;) Jak będziesz wymienial to wymień wszystko tą małą rolke prowadzącą też bo u mnie ktoś wymienił wszystko tylko nie tą rolke i sie rozsypała na szcząście w pore to zauważyłem i pasek nie pękł ale wygladal jak by go ktoś pogryzł a po łożyskach w małej rolce śladu nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...