Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rns-e soft V0340


Piotrek81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Na jednym z forum usa znalazlem takie temat.

Soft beta v0340 który ma wiele funkcji,między innymi pokazuje prędkości na fisie,czyta mapy z kart SD okładki albumów i wiele innych. 

 

Jestem laikiem w tych sprawach ale czy ktoś coś,Może wiecej się wypowiedzieć na ten temat,.

Zrobiłem pare screenow dla ułatwienia tez przetłumaczyłem w tłumaczu Google. 

 

Przetłumaczone:

Nie jestem pewien, ilu z was nadal używa RNS-E, ale osobiście wolę go od najnowszych i najlepszych Android HU, po prostu dlatego, że jest to OEM i wygląda dobrze.

 Natknąłem się na stronę, która oferuje niestandardowe oprogramowanie układowe dla RNS-E (zarówno pierwszej generacji (model 192) oferowanej w B7, jak i nowszego modelu (193) oferowanego w MK2 TT). https://rnse.pcbbc.co.uk/index.php

 Mam model 192, który nie obsługuje kart SDHC… aż do teraz.

 Zainstalowałem i uruchomiłem North America v0310 w zeszłym roku bez żadnego problemu.  Zdarzyło mi się ostatnio ponownie sprawdzić tę stronę i zobaczyłem ogłoszenie dotyczące Beta V4 (v0340) z niektórymi funkcjami, które naprawdę chciałem:

 -Możliwość korzystania z kart SDHC

 -Możliwość uruchamiania mapy nawigacji z karty SDHC zamiast z płyty DVD

 -Mają przewijane nazwy MP3 w DIS

 Istnieje wiele innych funkcji, takich jak okładki albumów, niestandardowe ekrany powitalne, pokaz prędkościomierza cyfrowego na DIS itp.

 Funkcje, które chciałem, są dostępne po opłaceniu pakietu funkcji.  Naprawdę chciałem mieć możliwość posiadania NAV MAP na karcie SDHC, ponieważ czasami mój napęd NAV wyświetla błąd odczytu dysku i uważam, że może potrzebować nowego przetwornika laserowego.

 W każdym razie pobrałem oprogramowanie i wypaliłem je na płycie CD.  Włożyłem go do RNS-E, który zaktualizował się bez problemu.

 Następnie zapłaciłem za pakiet funkcji przez PayPal iw ciągu kilku sekund otrzymałem e-mail z kluczem licencyjnym i numerem seryjnym oprogramowania NavPoint, którego używasz do kopiowania dysku NAV Map na kartę SD.

 Utworzyłem płytę NavMap na jednej karcie SD 16Gb i skopiowałem klucz licencyjny wraz z niektórymi plikami mp3 na kartę SD 32Gb.

 RNS-E nie miał problemu z odczytem obu kart SDHC i odczytywał mapę NAV z SDHC!!!!

 Wszedłem do menu inżynieryjnego RNS-E i włączyłem przewijanie nazw mp3, wyświetlanie mapy przy zimnym rozruchu, małe jednostki DIS i cyfrowy prędkościomierz.

 Dla tych, którzy chcą dodać kilka nowych funkcji do swojego RNS-E, gorąco polecam wypróbowanie tego.  W trakcie tego procesu wymieniłem kilka e-maili ze Stuartem, który był niezwykle pomocny i cierpliwy, odpowiadając na wszystkie moje pytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot_20221127-202013.jpg

Screenshot_20221127-202025.jpg

Screenshot_20221127-202036.jpg

Screenshot_20221127-202044.jpg

Screenshot_20221127-202048.jpg

Screenshot_20221127-202055.jpg

 

Screenshot_20221127-141514_Samsung Internet.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Piotrek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już gadanie o tym niedawno na forum. Jest to płatne (chyba 30£) o ile dobrze pamiętam. Mega przydatna aktualizacja jak ktoś chce tyle wydać. Ja szczerze to sobie to ogarnę jak tylko auto przywrócę do sprawności, w końcu karty po 2gb pamięci pójdą w odstawkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w ledzie ten modyfikowany soft , kupiłem go głównie ze względu że ma VIM hack , dodatkowo parę innych fajnych bajerów , np. mapy na SD , własny ekran powitalny, mam wrażenie ze lepiej odbiera na tym sofcie radio :) .Stabilny , nie zauważyłem problemów .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, K4rol81 napisał(a):

Ja mam u siebie w ledzie ten modyfikowany soft , kupiłem go głównie ze względu że ma VIM hack , dodatkowo parę innych fajnych bajerów , np. mapy na SD , własny ekran powitalny, mam wrażenie ze lepiej odbiera na tym sofcie radio :) .Stabilny , nie zauważyłem problemów .

A powiedz jak jest z pokazywaniem prędkości na fisie,musisz za każdym razem włączczac go z manetki lub rns-e,czy załącza się automatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten soft, fajna sprawa, ale nie mogę poradzić sobie z mapami na SD. Mam nową navi i szkoda mi laser zajeżdżać, wiecie może jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek81 napisał(a):

A powiedz jak jest z pokazywaniem prędkości na fisie,musisz za każdym razem włączczac go z manetki lub rns-e,czy załącza się automatycznie. 

Przecież to soft do radia, nie do fisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał(a):

Przecież to soft do radia, nie do fisu..

Rnse przekazuję prędkość na licznik w trybie kompasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek81 napisał(a):

A powiedz jak jest z pokazywaniem prędkości na fisie,musisz za każdym razem włączczac go z manetki lub rns-e,czy załącza się automatycznie. 

Jak masz wykupioną opcje to masz automatycznie,tylko musisz ustawić kompas w rnse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał(a):

Jak masz wykupioną opcje to masz automatycznie,tylko musisz ustawić kompas w rnse.

Teraz juz czaje?

Dzieki kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Banan napisał(a):

Ale z czym konkretnie masz problem?

Próbuje za pomocą programu NavPOint zgrać to na kartę i nie idzie. Dochodzi do 100% niby, ale później na kartę zgrać tego nie można. Daje wirte sdcard, ale nie idzie, bo jest wygaśnięty jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrek81 napisał(a):

A powiedz jak jest z pokazywaniem prędkości na fisie,musisz za każdym razem włączczac go z manetki lub rns-e,czy załącza się automatycznie. 

Wiesz co nie wrzucałem nowej wersji , bo nie wiedziałem że jest  :decayed: ale ja nie będę z niej korzystał bo mam Vfiza i tam mam full info ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szpakuziom napisał(a):

Próbuje za pomocą programu NavPOint zgrać to na kartę i nie idzie. Dochodzi do 100% niby, ale później na kartę zgrać tego nie można. Daje wirte sdcard, ale nie idzie, bo jest wygaśnięty jakby

próbowałeś inną kartę? albo inny obraz płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Banan napisał(a):

próbowałeś inną kartę? albo inny obraz płyty?

Nie. Spróbuje inny obraz, może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 22:59, szpakuziom napisał(a):

Nie. Spróbuje inny obraz, może coś to da.

Z tego co zauwazylem to jak jest cos nie tak z obrazem to program od razu wyrzuca blad przy probie zaladowania obrazu. 

Przed chwila wrzucalem u siebie mapy na karte i jak zaznaczylem zapis na karte sd to wyskoczylo okno z informacja ze program musi sformatowac karte i dostosowac ja do map, gdy to przeszlo to tez mialem nieaktywny przycisk write cdcard i od razu pomyslalem ze mam to samo co Ty. Wystarczylo jeszcze raz zaznaczyc lokalizacje karty sd i wtedy przycisk stal sie aktywny i zapis na karte byl mozliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FishBB napisał(a):

Z tego co zauwazylem to jak jest cos nie tak z obrazem to program od razu wyrzuca blad przy probie zaladowania obrazu. 

Przed chwila wrzucalem u siebie mapy na karte i jak zaznaczylem zapis na karte sd to wyskoczylo okno z informacja ze program musi sformatowac karte i dostosowac ja do map, gdy to przeszlo to tez mialem nieaktywny przycisk write cdcard i od razu pomyslalem ze mam to samo co Ty. Wystarczylo jeszcze raz zaznaczyc lokalizacje karty sd i wtedy przycisk stal sie aktywny i zapis na karte byl mozliwy. 

Dzięki za wskazówkę, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, odkopuje temat.

Wgrałem do rns-e najnowszy soft prosto z strony http://rnse.pcbbc.co.uk za wyjątkiem w/w funkcji najbardziej zależało mi na cyfrowym liczniku prędkości.

Na razie mam wersje darmową, licznik sie odpala ale nie zgadza się bardzo względem analogowego licznika, jakieś pomysły? IMG_7586.thumb.jpeg.a94df634faa9518a187678f3abe3c7a1.jpeg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, man0fmayhem napisał(a):

Witam wszystkich, odkopuje temat.

Wgrałem do rns-e najnowszy soft prosto z strony http://rnse.pcbbc.co.uk za wyjątkiem w/w funkcji najbardziej zależało mi na cyfrowym liczniku prędkości.

Na razie mam wersje darmową, licznik sie odpala ale nie zgadza się bardzo względem analogowego licznika, jakieś pomysły?

nie wiem skąd rns e bierze sygnał prędkości... jeżeli na własnej podstawie to by się zgadzało... Z tego co widzę na liczniku masz ~20km/h, a fis podaje 30km/h... licznikowe wskazania są średnio około 10km/h zaniżone w stosunku do realnej prędkości... więc chyba by się zgadzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niskiej prędkości ta roznica nie jest wielka ale przy 100km/h na analogu cyfrowy wyświetla 180km/h.

Wiem jedno: Mam zasyfiały laser od map, czekam aż klucze dotrą, wyczyszczę i wgram przez płytę najnowsze mapy i zobaczę czy może coś to zmieni. 
——-

wstawiam dane GPS z engineering mode, jakby ktoś miał chęć porównać ze swoim lub wyczyta z tego co moźe być nie halo. IMG_7593.thumb.jpeg.ade5790bbb948cc435999191d999a108.jpegIMG_7592.thumb.jpeg.6a161415272c2963153e951f2f81eb03.jpegIMG_7591.thumb.jpeg.d8259d1662794a68fb0c8e952b7fe022.jpegIMG_7590.thumb.jpeg.186a66809428d219e4d0957a4a22e6de.jpeg

Zawartość dodana 27 minuty później

Dostałem odpowiedź od Pana Stuarta ze supportu, wychodzi na to że trzeba kalibracji pod dane koła.. Przyznaje że wcześniej przeszło mi to przez myśl. IMG_7595.thumb.jpeg.ae99fcce22f3bfa6c56ca53d3fbfafbb.jpegIMG_7596.thumb.jpeg.7e47061e184c35be089db0d0772f5637.jpeg

Edytowane przez man0fmayhem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 12:33, man0fmayhem napisał(a):

Witam wszystkich, odkopuje temat.

Wgrałem do rns-e najnowszy soft prosto z strony http://rnse.pcbbc.co.uk za wyjątkiem w/w funkcji najbardziej zależało mi na cyfrowym liczniku prędkości.

Na razie mam wersje darmową, licznik sie odpala ale nie zgadza się bardzo względem analogowego licznika, jakieś pomysły? IMG_7586.thumb.jpeg.a94df634faa9518a187678f3abe3c7a1.jpeg 

 

Jaki jest najnowszy, który wgrałeś(oficjalny czy nieoficjalny?? podaj oznaczenie i jaką masz wersje radia? 192 czy 193?

Jaki jest najnowszy oficjalny soft od audi? według tej strony to 0650

 

Last Official Audi Firmware

Software version: 0220 (193PU) / 0650 (192)

 

a ja w swoim radiu mam 0750. To chyba mój nowszy na logike?

i trzecie pytyanie czy każdy soft można wgrać na każde radio? czy to LED czy starsza wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...