Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z n112


Morius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z n112, błąd jak na zdjęciu. Czy możliwe że przez to wskazówka od płynu chłodniczego mi faluje tzn dobija do 90 i spada przy szybszej jeździe. 

Dodatkowe zdjęcie , zauważyłem że mam dziurawy przewód mógłby ktoś podać kod jego i gdzie dokładnie on idzie ? 

 

 Bardzo dziękuję za pomoc 

IMG_20221130_133355_01.jpg

IMG20221130140100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód to zwykły gumowy od podciśnienia. Z tą temperaturą to sprawdź wskazania czujnika G2/g62 czyli do komputera i na zegary jeżeli będą pokazywać inna temperaturę to do wymiany czujnik. Jeżeli będzie taka sama temperatura to termostat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieszczelny wężyk od combivalve do n112 pod kolektorem który nim steruje. Jest to potrzebne do pompy sai. A sam zaworek do sprawdzenia, wtyczka etc.

Co do temp płynu to najpewniej termostat, ale zweryfikuj temperatury w grupie silnik i licznik (ta w grupie licznik no to powinna odpowiadać tej na zegarze, jeśli w silnik będzie trzymać cały czas okolice 95-100 to znaczy że czujnik, jak będzie też spadać to termostat).

Edytowane przez MichauKR
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi , a możecie mi powiedzieć jaką średnicę i długość  ma ten wężyk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury samochodu , to jest tak że na desce wskazówka wskazuje 90 a vcds pokazuje 80/81 stopni. A tutaj taka sytuacja jak trochę postał. Podczas jazdy jak jadę komputer pokazuje stale 80/81 stopni a wskazówka opada lekko z 90 na liczniku. Więc to raczej termostat ?

wskaznik temperatur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...