Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z prawem światłem cofania w Audi Q5 2018 USA


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam problem z jednym ze swiatel cofania prawym - zaznaczylem na zdjeciu. Chyba tylko wersje USA maja 2.

W kazdym razie to prawe nie dziala, za kazdym razem mam usterke jak wrzucam wsteczny z jasna informacja ze nie dziala prawe swiatlo cofania - no i faktycznie nie swieci.

Problem w tym ze nie moge namierzyc problemu bo oczywiscie kostki wpiete (pozostale swiatla z tej prawej listwy dzialaja), zarowki sprawne. Zarowka sprawdzona i jest dobra, zamienialem z lewa strona i na odwrot. Lewa dziala a prawa nie. Wiazka jest ta sama - w sensie idzie od lewej do prawej.

 

W VCDS blad wyglada tak:

Znaleziono 1 błąd: 646404 - Żarówka prawego światła cofania B12CC 15 [009] - Przerwa w obwodzie lub zwarcie z plusem Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Ramka zamrożona: Stan błędu: 00000001 Priorytet błędu: 5 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 243 Przebieg: 134323 km Data: 2022.12.04 Czas: 12:39:41 Napięcia zasilania-Napięcie zasilania zacisku 30: 15.297 V Napięcia zasilania-Napięcie zasilania zacisku 30 - 2: 15.179 V Napięcia zasilania-Napięcie zasilania zacisku 30 - 3: 15.200 V general_additional_freeze_frame-Ambient_temperature_not_filtered: -50.0 °C general_additional_freeze_frame-coprocessor_spi_status: 00000000 general_additional_freeze_frame-dataflash_status: 00000000 general_additional_freeze_frame-interior_temperature: -50.0 °C general_additional_freeze_frame-Operating_Status: 00000000 00000000 general_additional_freeze_frame-production_mode: nieaktywne general_additional_freeze_frame-reset_cause: 00000000 general_additional_freeze_frame-Reset_counter: 0 general_additional_freeze_frame-Stall_current_cutoff_level: Stopień odłączenia 0 general_additional_freeze_frame-Stall_Current_Measuring_Mode: nieaktywne general_additional_freeze_frame-subnetwork_status: 00000000 00000000 general_additional_freeze_frame-terminal_control_intern_status: 1B 02 0A 90 02 60 general_additional_freeze_frame-Transport_Mode: nieaktywne general_additional_freeze_frame-Vehicle speed: 0.00 km/h light_freeze_frame: 00000000 00000000 00000000 00000000

 

Bede wdzieczny moze za podpowiedzi co i jak jeszcze moge sprawdzic?

IMG-a4ec3d4d9e8fd38a548485aacb8242a4-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje EU też mają 2 światła cofania.

Do prawej lampy cofania dochodzi masa (brązowy przewód) oraz napięcie ze sterownika komfortu (czarno-niebieski). Między tymi przewodami powinno pojawić się napięcie 12V.

Sprawdź też na przejście czy na brązowym jest masa. 

Czarno-niebieski wychodzi ze sterownika komfortu, z 17to pinowej brązowej kostki z pinu nr 1 i idzie najpiererw do czarnej 12to pinowej złączki na pin nr 12, dopiero do lampy na 6cio pinową brązową wtyczkę lampki na pin nr 5.

 

Sprawdź też w lewej lampce wstecznego, czy masz między czarno-niebieskim a brązowym napięcie 12V.

Czarno-niebieski przewód dla lewej lampki wychodzi z pinu nr 3 tej czarnej 17to pinowej  kostki sterownika komfortu.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki wsteczne są na żarówkach? Czy na LED?

Dziwi mnie trochę, że piszesz o żarówkach bo przekrój przewodu lampki jest tylko 0,35mm², to trochę za mało na żarówkę, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Lampki wsteczne są na żarówkach? Czy na LED?

hmm moze to zarowki ledowe? w kazdym razie wygladaja jak zarowki takie malutkie dosc, nie wiem w weekend sprawdze i zrobie zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji napisze jakby ktos potrzebowal bo tam jest niezla zabawa z wyjmowaniem tej lampy.

W bagazniku w zestawie powinien byc taki dlugi srubokret na torx chyba i przez zaslepke przy tej lampie trzeba poluzowac śrubkę i potem zabawa z wysynieciem tej lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja uzyskania schematu samej tej lampy? Wyglada na to ze wiazka jest ok, zarowka ok, ale nie swieci zarowka cofania. Dziwne ale widac mozliwe ze w samej lampie cos poszlo? Jezeli bede mial schemat sprawdze przejscia, choc w sumie bez schematu tez cos wymysle, bede wszystkiepiny sprawdzal kolejno - ale jezeli to nie problem ze schematem to poprosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało Ci się dojść co to za problem z tą lampą? Mam te same błędy tylko na obu światłach cofania. Żarówki wymie ione oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Jeżdżę tak cały czas. Najłatwiej byłoby podmienić na chwilę od kogos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam q5 też z USA. Mogę w sumie przełożyć lampę i sprawdzić czy zadziała, ale podejrzewam że problem leży gdzie indziej. Dwie naraz to chyba nie przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MichałSos napisał(a):

Mam q5 też z USA. Mogę w sumie przełożyć lampę i sprawdzić czy zadziała, ale podejrzewam że problem leży gdzie indziej. Dwie naraz to chyba nie przypadek

to jest bardzo dziwne wlasnie. Ja przelozylem z lewej na prawa i po wlaczeniu wstecznego w prawej zapalilo sie czerwone - ale to normalne bo piny inaczej mysle sa ulozone - jednak wskazuje na to ze wiazka jest ok bo sygnal przy wstecznym idzie. Dlatego obstawiam lampe ze ma defekt - ale kurcze tez nie chce mi sie wierzyc. Dlatego przelozenie da 100% pewnosci dopiero. 

Jezeli mozesz podmien na chwile z auta w ktorym na 100% lampa jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem lampę z drugiego auta. Świeci. Wychodzi na to że jest problem z lampami. Dziwne że obie padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super. Czyli jednak dobrze myślałem. Wielkie dzięki za info. Nie wiedzieć dlaczego ale widać padają... Choć może my im jakoś pomogliśmy przy demontażu....choć nie wiem jak... Jedynie jeszcze jak wyjmę przyjrze się pinom, być może np jeden przy wypinaniu kostki został uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie jeszcze może elektrosól i spróbuję popsikac piny. Może to coś da. Generalnie u mnie raczej te lampy nie były nigdy ściągane. Auto nie było w tyl uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MichałSos napisał(a):

Generalnie u mnie raczej te lampy nie były nigdy ściągane. Auto nie było w tyl uszkodzone

aha no to ciekawy temat , w takim razie wyglada na to ze zwyczajnie padaja. Dotyczy jednak to sprowadzonych, byc moze stoja na tych placach zima pol roku i je cos trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Ściągnij lampę wyjmij żarówkę i odegnij blaszki stykowe delikatnie. Powinno u Ciebie też pomóc. Ewentualnie nie dokrecaj wtyczki z żarówką do końca tylko z 2 mm przed charakterystycznym kliknięciem. Najlepiej pokręcić na zapłonie i włączonym wstecznym. Tam jest bardzo mały margines błędu. U mnie prawdopodobnie ktoś próbował wepchnąć na siłę jakieś zarowki ledowe o zbyt dużej średnicy i poodginal blaszki.

20240415_174049.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichałSos napisał(a):

Problem rozwiązany. Ściągnij lampę wyjmij żarówkę i odegnij blaszki stykowe delikatnie. Powinno u Ciebie też pomóc. Ewentualnie nie dokrecaj wtyczki z żarówką do końca tylko z 2 mm przed charakterystycznym kliknięciem. Najlepiej pokręcić na zapłonie i włączonym wstecznym. Tam jest bardzo mały margines błędu. U mnie prawdopodobnie ktoś próbował wepchnąć na siłę jakieś zarowki ledowe o zbyt dużej średnicy i poodginal blaszki.

ooo dzieki, sprawdze i dam znac :) tez mi trudno uwierzyc ze lampa sama z siebie padla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...