Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Pre Sense i Lane Assist w A4 B9


adam1955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu posiadam A4 B9 2.0 TFSI 190KM z USA i nie mogę poradzić sobie z niedziałającym presense city, pre sense rear oraz active lane assist i rozpoznawaniem znaków. Side Assist działa bez problemu. Pomoże ktoś? Poniżej wklejam loga z VCDS. A i jeszcze nie wiem jak pozbyć się błedu z asystentem w korkach, nie mam przednich radarów. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Log-WAULMAF45JA071057-64996km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałem uruchomić Active Lane Assist, ale już przed próbą uruchomienia tego już nie działał pre sense, błędu żadnego nie pokazuje nigdzie. W menu normalnie mogę ustawiać czułość itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Więc coś namieszałeś w kodowaniach.

Hmm, tylko, że tak jak pisałem zanim zacząłem cokolwiek bawić się VCDS pre sensy już nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie pewne podejrzenie, że w którymś z serwisów, ktoś mógł namieszać, ponieważ po odbiorze miałem m.in włączony tryb transportowy. Za wyłączenie, którego chcieli zedrzeć ze mnie 500zł (bo niby muszą łączyć się online z Audi i płacić za dostęp w euro), na szczęście wiedziałem, że to naciąganie i wyłączyłem sam. Mogę to wszystko jakoś doprowadzić do ładu i składu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam1955 napisał(a):

A i jeszcze nie wiem jak pozbyć się błedu z asystentem w korkach, nie mam przednich radarów. 
48.8 kB · 1 pobranie

Radary są wymagane do asystenta korka, więc skoro ich nie masz a pojawia Ci się błąd, to ktoś pewnie namieszał w kodowaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam radarów i kurcze nie mogę wyłączyć tego błedy z kodowaniem korków VCDS'em. A co do tych pre sensów, jakaś rada ? Z tamtym błędem mogę życ, bo w MMI go nie wywala, problem tylko z tymi asystentami, fajnie by było gdyby działały skoro są. Miłej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Zmień w sterowniku kamery kodowanie na EU, bo masz zakodowane NAR.

Ok dzięki wielkie za podpowiedź. Jutro rano popróbuje. Takie ostatnie pytanie, jeśli mam radio cyfrowe to powinien działać mi DAB ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znaków masz także niezaznaczone.

Jeżeli masz radio DAB, to powinno działać, pod warunkiem, że konwersja została poprawnie przeprowadzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Rozpoznawanie znaków masz także niezaznaczone.

Jeżeli masz radio DAB, to powinno działać, pod warunkiem, że konwersja została poprawnie przeprowadzona.

 

Ok, to mam zabawę na sobote :) Za dziś jeszcze raz bardzo dziękuje. Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1955 napisał(a):

Ok, to mam zabawę na sobote :) Za dziś jeszcze raz bardzo dziękuje. Miłego

Twoje MMI chyba nie ma DAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w VC masz także rozpoznawanie znaków niezaznaczone, wiec myślę, że Twoje auto wyjechało z fabryki bez rozpoznawania znaków. W takiej sytuacji samym kodowaniem (VCDSem) nie uruchomisz rozpoznawania znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adam1955 napisał(a):

jeśli mam radio cyfrowe to powinien działać mi DAB ? Pozdrawiam

Ta jednostka nie ma DAB+, ma za to płatne (abonament) radio satelitarne XM , które na terenie EU nie będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powracam do sprawy. Zrobiona została u mnie parametryzacja kamery, nie ma żadnych błędów, ale pre sense, ani line assist nie działa nadal. W czym może być problem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć aktualny pełny autoscan.

 

Proszę bardzo, jedyne co to zdarza się, że wariują przednie środkowe czujniki parkowania, ale błędu żadnego nie wywalają.

Log-WAULMAF45JA071057-65908km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś z okolic Rzeszowa, kto mógłby zbadać temat na żywo ? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...