Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zawieszenie komfort jest tak twarde?


DawidAudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Majstrzy,

Nabyłem z Audi Select b9-tke 2017 rocznik. Zawieszenie komfort. Wiem, różne opinie o nim są. Moje pytanie brzmi czy to prawidłowe, że przy dziurach, progach nierównościach jest ono strasznie twarde i czuć praktycznie każdą dziurę?Zastaaiwam się czy nie sprawdzać amortyzatorów:-) chociaż byłoby to dziwne bo auto  było sprawdzana przed sprzedażą  przez Audi. wymieniono elementy wahacza i tyle.Felgi normalne 17 tki.Mam gwarancje ubzepieczenową w wagasie i rękojmię.

Edytowane przez DawidAudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BA zawias standardowy.

Zawias komfortowy to 1BR.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem 1br to nie jest zawieszenie podwyższone?

Przynajmniej tak mam w b8.

1br podwyższone na gorsze drogi

1ba standardowe komfortowe

1be sportowe obniżone

1bv sportowe obniżone twardsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BA jest standardowym zawiasem. 1BE sportowe -20mm , 1BR komfortowe na złe drogi, 1BV sportowe s-line -30mm, 1BL aktywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 1ba i jest kiepskie. Moim zdaniem bardzo słabo się zachowuje za poprzecznych nierównościach i dziurach w drodze,tlucze sienjakby amortyzatory były zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jok21 napisał(a):

Ja też mam 1ba i jest kiepskie. Moim zdaniem bardzo słabo się zachowuje za poprzecznych nierównościach i dziurach w drodze,tlucze sienjakby amortyzatory były zepsute.

A czego spodziewałeś się od zwykłego/ standardowego zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed b9 miałem standardowe a6c7 I była bajka ale to inny segment więc to zrozumiałe. Ale przed c7 miałem a4b8 i w niej zawieszenie pracowało fajniej pomimo większego przebiegu. Takie są moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesnie mazde 6 gj 2013 i mimo sportowego zestrojenia nie tluklo tak na nierownosciach.inna sprawa, ze kierownica tam chodzila jak w furmance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystko zależy także od rozmiaru felg i opon oraz od jakości opon.

Mam nowe michelin alpin 6. Tak jak pissalem to sa normalne felgi 17 tki a nie jakies 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DawidAudi4 napisał(a):

Majstrzy,

Nabyłem z Audi Select b9-tke 2017 rocznik. Zawieszenie komfort. Wiem, różne opinie o nim są. Moje pytanie brzmi czy to prawidłowe, że przy dziurach, progach nierównościach jest ono strasznie twarde i czuć praktycznie każdą dziurę?Zastaaiwam się czy nie sprawdzać amortyzatorów:-) chociaż byłoby to dziwne bo auto  było sprawdzana przed sprzedażą  przez Audi. wymieniono elementy wahacza i tyle.Felgi normalne 17 tki.Mam gwarancje ubzepieczenową w wagasie i rękojmię.

 

przywykniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajc do watku…jesli mam wesje s-line to czy przypadkiem nie mam tez zawieszenia urwardzonego czy tylko ozdobniki i wnetrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ja miałem w kilku autach 1BE i były pontony. Tam nie ma nic twardego,chyba że ju] ktoś coś zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muskel miałeś może okazję porównać pracę zawieszenie 1BA vs 1BE ? Głównie interesuje mnie komfort i różnica w zachowaniu  na dziurach, wybojach….. W B9 mam 1 BE i w porównaniu do standardowego jakie miałem w B8 to niestety B9 jedzie się jak taczkami.  Zastaniam się czy to wina charakterystyki zawieszenia w B9 czy może wina 1BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...