Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie szarych dokładek.


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chciał bym pomalować dokładki dolne na kolor głównie dlatego że umnie auto ma kolor ly9b. Z tym że przednia dokładka nie orginalna szara tylko czarna (zamiennik)

20220602_133223.thumb.jpg.982461fa0c1ec1527c80bc8bdac3fe5b.jpg

Zastanawiam się nad pomalowaniem tego na czarno jak góra auta ale chciałbym  to zrobić sam w garażu, z racji tego że to dolne części auta(mniej widoczne) myślałem nad pomalowaniem tego z wykorzystaniem farb w sprayu np. coś takiego gotowy zetaw.(bądź same pojedyncze produkty)Screenshot_20230202_204400_Firefox.thumb.jpg.679bb6f5a4c4a059bfd6f015e63888e6.jpg

 

Zastanawia mnie czy jest sens to kupować i czy będzie to trwałe i nie odpadnie po jakimś czasie.

Dotatowo zastawia mnie jak by wyglądało cale auto jak by dół pomalować jakąś farbą do plastików jak półmat tak jak dokładka z przodu.

Edytowane przez piotrekZch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spray długo raczej nie wytrzyma, te miejsca są mocno narażone na obicia z pod kół itp. ,miałem listwy boczne pomalowane sprayem w czarny mat  3-4 miesiące i odpryski były  ,teraz mam pistoletem w kolor auta i 2 rok jest ok,jak chcesz sprayem w czarny mat ,to polecam boll do zderzaków

WWW.BOLL.PL

Szybko schnąca i dobrze wiążąca farba do malowania zderzaków plastikowych i ich elementów. Może być nanoszona bezpośrednio bez użycia podkładu na wszystkie powierzchnie plastikowe. Wysycha w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to lakiernikowi , niech zrobi jak to powinno być zrobione , Szprajem nie zaczynaj lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadmo że lakiernik był by najlepszym rozwiązaniem ale w dzisiejszych czasach cena mega wysoka wyjdzie.. zastawia mnie czy tym bollem tylko zmatowić odtłuścić i malować czy dodatkowo jeszcze dawać jakiś podkład pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem kiedyś jakieś plastiki motipem do zderzaków. Nawet to trwałe było. Koszt niewielki więc warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem sobie przy kawce i umyśliłem coś takiego co prawda kolor auta inny ale dolne dokładki też wyglądają na pomalowane na czarno razem z ta dokładka cupry.Screenshot_20230203_095343_Firefox.jpg.558b704c565af96a3d2006ff2ed359be.jpgScreenshot_20230203_095243_Firefox.jpg.ca61d705d9b6d921c685435c3cf93838.jpg

Screenshot_20230203_101224_Firefox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu co prawda jest cały dół zderzaka wymieniony ale też w czarnym macie i kolor auta jak u mnie. Screenshot_20230203_095604_Firefox.jpg.2ab1ccef9cd539ce3032db1538171434.jpgScreenshot_20230203_095518_Firefox.jpg.4a3ab8d2dd6bc3cb157bf780064ef9ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotrekZch napisał(a):

chciał bym pomalować dokładki dolne na kolor

Polecam

zasięgnąć podstawowej wiedzy choćby tu :

 

JAKTOZROBILEMWGARAZU.PL

Często trzeba polakierować jakieś elementy plastikowe, jest ich sporo w każdym samochodzie czasem chcemy polakierować w kolor auta spoiler, lusterka, zderzak czy choćby klamki. By poprawnie wykonać...

 

 

JAKTOZROBILEMWGARAZU.PL

Opiszę tutaj jak naprawić pęknięty zderzak, łącznie ze spawaniem plastiku, przygotowaniem powierzchni i podkładowaniem. Wszystko na bazie pracy, jaką wykonałem podczas naprawy zderzaka od Fiesty...

 

- nie iść na tzw. skróty, które wydają się na początku lepszą/łatwą opcją, a w praktyce, użytkowaniu niepoprawnie pomalowanych elementów,  niestety nie są. Farby w spraju nie osiągną odpowiedniej twardości w porównaniu z tymi do których dodaje się utwardzacz (pistolet).  

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod boll-a niby nie trzeba,ale warto zmatowić ,następnie podkład zwiększający przyczepność( też jest boll )i na to czarny,koszt nie duży ,najlepiej lakiernik lub szukaj w kolor, taniej pewnie wyjdzie niż u lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko w kolor a listwy drzwiowe i tak zdejmuję co roku bo rdza się czepia więc są malowane od spodu , podobnie tyły nadkoli . Niestety kamienie i syf z drogi robią swoje,

Tak więc jak nie pomalujesz bedziesz musiał odświeżać lub założyć chlapacze. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogulnie też wolal bym kupić wszystko w kolorze i przełożyć tak naj wygodniej ale jak przeglądałem allegro itp ciężko coś znalesc e tym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...