Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najładniejsze zdjęcia A4 na forum - SUGESTIE i UWAGI


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miejscu zapraszam do dyskusji odnośnie zasad panujących w konkursie jak również Waszych uwag i spostrzeżeń.

Jest kilka nieścisłości zaś rozmowa rozłożyła Nam się na 3 wątki, zatem przenoszę ją tutaj :)

Chciałem poddać dyskusji ten punkt regulaminu:

5. Proszę przysyłać zdjęcia nie obrobione.

Czy zostawiamy tak jak jest, a według mnie jest mało precyzyjnie :?:

Czy może jadnek idziemy na pewne ustępstwa i dopuszczamy zdjęcie po korekcie jasności, koloru, kontrastu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddajmy pod dyskusję jeszcze kadrowanie. Przysyłamy "żywcem" zgrane z aparatu, z nieusuniętymi danymi EXIF, czy dopuszczamy kadrowanie na komputerze i usuwanie danych na temat zastosowanego sprzętu i parametrów?

Moim zdaniem zabawmy się w "surowizny" z aparatu. Bez "dotykania" jakimkolwiek programem. Trzeba będzie troszkę się wysilić, by zrobić ładne zdjęcie. Jeśli ktoś nie życzy sobie numerów rejestracyjnych, to Jarko (lub inna bezstronna i zaufana osoba) może je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz za pozno, ale ja byłem za tym, żeby dawac zdjecia obrobione

byłoby napewno ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za późno? Dyskutujmy i wypracujmy DOBRY regulamin.

Pozwoliłem sobie zajrzeć na Twoją stronkę http://www.sokolfotos.cba.pl . Piękne zdjęcia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej opinii zdjęcia powinny być surowe tzn prosto "z kliszy". Natomiast zdjęcia, które wygrają zostaną poddane obróbce przez umieszczeniem do kalendarza. Oczywiście zakres obróbki musiałby być najpierw zaakceptowany przez autora zdjęcia (bądź osoby zgłaszającej zdjęcie do konkursu).

Jak się bawić to się bawić.... :naughty:. A zdroworozsądkowa i uczciwa rywalizacja jest zawsze wskazana :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadrowanie jest IMO dopuszczalne samo przez się i nie widzę powodu, żeby tego zabraniać. Natomist co do obróbki, to nie każdy ma umiejętności i możliwości, lepiej zostawić nie ruszane fotki, przynajmniej można je porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o obróbkę, a delikatną korektę. A co jak ktoś Sobie pstryknie rawa, może wprowadzać jakie chce ustawienia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad raw'em . Z tym będzie problem. Przecież nie zabronimy pstrykać w raw'ach. Stąd brały się moje dylematy, bo gdybym sfocił w raw'ie, to muszę go 'wywołać', ale czy to obróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nic nie pisałem ale dodam swoje 3 grosze...

Ludzie...

Czy wy naprawdę chcecie mieć kalendarz w którym będzie fota auta źle wykadrowana, przedstawiająca jakąś słomę na trawie czy jakiś zardzewiałą siatkę ogrodzeniową ?

Co wy w ogóle wysyłacie ? Zdjęcia gdzie połowa fotki to chodnik ? Masakra.

Połowa tych zdjęć powinna być odrzucona przed opublikowaniem bo nie spełnia elementarnych wymogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nic nie pisałem ale dodam swoje 3 grosze...

Ludzie...

Czy wy naprawdę chcecie mieć kalendarz w którym będzie fota auta źle wykadrowana, przedstawiająca jakąś słomę na trawie czy jakiś zardzewiałą siatkę ogrodzeniową ?

Co wy w ogóle wysyłacie ? Zdjęcia gdzie połowa fotki to chodnik ? Masakra.

Połowa tych zdjęć powinna być odrzucona przed opublikowaniem bo nie spełnia elementarnych wymogów.

niestety, ale taka prawda ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto autem, ale numery pozakrywane a tu taki je.bitny nick za szyba to troche wiocha zalatuje :gwizdanie:

... ale to tylko moje zdanie...

jaka wiocha kolego coś ci sie popieprzyło chyba co bądżmy tolerancyjni troche :cool1: :cool1: :cool1::mysli::naughty:

Bryke masz ladna, ale nie wiem jak inni, ale ja to nie chcial bym miec w kalendarzu samochodow z nickami na fotach... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Zdecyduje większość, które fotki będą w kalendarzu. Jeśli nie będziesz takiego chciał, to go nie zamówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Zdecyduje większość, które fotki będą w kalendarzu. Jeśli nie będziesz takiego chciał, to go nie zamówisz :)

Forum jest po to, zeby wyrazac wlasne opinie i to wlasnie zrobilem, a czy kupie czy nie to juz inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Zdecyduje większość, które fotki będą w kalendarzu. Jeśli nie będziesz takiego chciał, to go nie zamówisz :)

Jak na razie to widzę, że decyduje tylko to, ile ludzi z danego regionu zagłosuje na auto osoby ze SWOJEGO regionu - czy to ma być to obiektywne głosowanie ? Czy tego wszyscy chcą żeby wygrywała nie fotka, ale region, a raczej ilość ludzi, która się weźmie i zagłosuje ?

Pomijam to co poziek powiedział, bo ma w tym dużo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem, że wybiera większość kierując się tylko względami estetycznymi zdjęcia, ale na to, to już nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a tak się cieszyłem że chociaż tutaj był spokój :decayed:

Dla mnie osobiście nie ma większego znaczenia jakie fotki trafiają do konkursu, ważniejsze jest na jakie ludzie oddają głosy.

Mieliśmy wybierać najładniejsze zdjęcie, jednak od początku widze są z tym problemy... Niektórym wystarczy że jest super fura na marnym zdjęciu lub takim nie pasującym klimatem do danego miesiąca, a innym fakt że to auto z jego regionu...

szkoda że to podąża w takim kierunku...

Albo część osób zwyczajnie nie dorosła do zabawy na poważnie, albo sposób prowadzenia konkursu zwyczajnie jest do banii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszr uważam, że głosowanie regionami nie do końca tak wygląda, jestem z Wlkp i mogę głosować na Cubra ew. arturo itd. itd. myślę, że nie ma takiego lobbingu jak myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie ma takiego lobbingu jak myślisz.

A mam Tobie udowodnić, że jednak jest ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...