Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najładniejsze zdjęcia A4 na forum - SUGESTIE i UWAGI


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Może warto byłoby już rozejrzeć się za kimś, kto te zdjęcia obrobi.

Znasz takie powiedzenie, że z kupy bata nie ukręcisz ?[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 13:40_________________________________________________

Najważniejsze żeby ludzie wybierali najładniejsze zdjęcie,

tak...to jakim cudem auto wentyla (które mnie osobiscie podoba się najbardziej z wszystkich zgłoszonych, i jestem pewien, że gdyby nadesłał lepsze zdjęcie bez słomy itp. to wygrałby w tym miesiącu bez problemu) ma aż 26 głosów ? Kiedy ono się nie kwalifikuje nawet do obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - takie niedoskonałości będę usuwane podczas ostatecznego retuszu przed złożeniem kalendarza.

Nie każdy jest fotografem, ale może mieć ciekawy samochód lub miejsce do zdjęć.

To miała być zabawa zakończona kalendarzem (pomysła padł później) a robi sie PROFI konkurs, gdzie np. ja jestem z góry skazany na przegraną - nie umiem obsługiwać PS, ani nie mam zmysłu fotografa, ale jakieś tam fotki mam i będę miał i bym sobie wystartował w konkursie !!!

Ponadto MAM PROŚBĘ do prowadzącego konkurs lub moderatorów - przenieście całą tą dyskusję o kolesiostwie, retuszach itp. do oddzielnego wątku.

Niech w głównym wątku będzie tylko regulamin + zdjęcia i brak możliwości pisania postów + odnośniki do np. komentarzy/duskusji.

Podejrzewam,że sporo osób, jak ja, ma ustawione przypomnienie, żeby wiedzieć o nowych fotkach i głosowaniu na nowy miesiąc.

CAŁA TA DYSKUSJA MNIE NIE INTERERSUJE.

Nie znam się na obróbce i wisi mi, kto na kogo głosuje i z jakiego powodu - i tak nie mam na to najmniejszego wpływu.

A dzięki tej dyskusji co 1 minutę dostaję nowe powiadomienie i muszę czytać kolejne przepychanki.

Po co to w konursie ???

Tak samo jak pisanie, kto na kogo głosował i co ma dobrze a co źle.

Pomyślcie nad tym. Będzie mnie chaosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 13:40_________________________________________________

Najważniejsze żeby ludzie wybierali najładniejsze zdjęcie,

tak...to jakim cudem auto wentyla (które mnie osobiscie podoba się najbardziej z wszystkich zgłoszonych, i jestem pewien, że gdyby nadesłał lepsze zdjęcie bez słomy itp. to wygrałby w tym miesiącu bez problemu) ma aż 26 głosów ? Kiedy ono się nie kwalifikuje nawet do obróbki.

przecież wiesz skąd ma tyle głosów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz takie powiedzenie, że z kupy bata nie ukręcisz ?

W takim razie dajmy sobie w tym roku spokój z kalendarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dajmy sobie w tym roku spokój z kalendarzem :)

dajmy sobie spokój z kolesiostwem i wybierajmy dobre zdjęcia a nie zdjęcia kumpli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko da sie poprawic

b6wentylkopia.jpg

niektóre gorsze zdjecia po obrobce, mogą lepiej wygladac niz te teoretycznie lepsze tez po obrobce, dlatego ja byłem od poczatku za tym zeby dawac gotowe zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre gorsze zdjecia po obrobce, mogą lepiej wygladac niz te teoretycznie lepsze tez po obrobce, dlatego ja byłem od poczatku za tym zeby dawac gotowe zdjecia

Dla poglądu spróbuj sie pobawić jeszcze fotką nr 1 - będziemy lepiej widzieli o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre gorsze zdjecia po obrobce, mogą lepiej wygladac niz te teoretycznie lepsze tez po obrobce, dlatego ja byłem od poczatku za tym zeby dawac gotowe zdjecia

Też weź pod uwagę że nie każdy umie obrabiać fotki, dlatego musiałby ktoś wszystkie obrabiać, a to już jest trochę roboty :gwizdanie:

_________________________________________________

mi tak wyszło :wink4:

kopia2b6wentyl.jpg

kopiab6wentyl.jpg[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 14:55_________________________________________________kopiab6bartek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no chyba trochę poniosło Was :decayed: Będzie umiar w obróbce, będzie git, ma to być retusz a nie virtual tuning ;) Przed osobą która się tego podejmie finalnej obróbki będzie masa pracy, ale aby kalendarz się sprzedał, osoba taka koniecznie musi mieć doświadczenie w opracowywaniu materiałów do druku. To co ładnie wygląda na pulpicie, niekoniecznie musi dobrze wyglądać w formie papierowej.

Wstawianie przerobionych zdjęc od razu stawiałoby w gorszej sytuacji osoby nie posiadające umiejętności podrasowywania fotek. Było o tym wielokrotnie i ostatecznie na taki regulamin jak obecnie się godziliśmy.

Wracając do tematu kolesiostwa, to jest tak samo jak z wyborami miss... wielu będzie trąbić że wygrana panna dawała za kulisami :kox:[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 15:08_________________________________________________[br]

PS. Przywalenie kontrastem niekoniecznie oznacza poprawę zdjęcia :no: Ziarno wyszło takie że aż boli :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w robocie i nie mam sam mozliwosci pobawic sie tymi fotami, ale moim zdaniem na 2 i 3 fotce to jarko przesadziles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - tylko się bawiłem, a i umiejętności me nie zbyt wielkie w tym temacie.

Czekam jak Kamil zroi dwie do porównania, bez wątpienie lepiej mu o wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każde zdjęcie powinno być poprawiane ,bo tak jak Ktoś napisał jest to kalendarz a nie .....

wieszać na ścianie coś co jest do .... i nie wygląda :thumbdown:

Proponuje zmienić zasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każde zdjęcie powinno być poprawiane ,bo tak jak Ktoś napisał jest to kalendarz a nie .....

wieszać na ścianie coś co jest do .... i nie wygląda :thumbdown:

opcjonalnie miało być poprawiane każde wygrane zdjęcie. Pytanie tylko czy głosujemy na już poprawione, czy poprawiamy dopiero przed wstawieniem do kalendarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko jak masz checi to Ci pozycze knige do PS, tylko ostrzegam, ze dosc gruba jest... sam ja kiedys drukowalem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski. czytaj co pisze jarko

opcjonalnie miało być poprawiane każde wygrane zdjęcie.

[br]

Pytanie tylko czy głosujemy na już poprawione, czy poprawiamy dopiero przed wstawieniem do kalendarza

Tu dla mnie sprawa jasna, głosujemy na fotki nieobrobione, ewentualnie lekko liźnięte czyt, wywalone blachy. Nad czym tu debatować skoro to od dawna jest ustalone? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla mnie sprawa jasna, głosujemy na fotki nieobrobione, ewentualnie lekko liźnięte czyt, wywalone blachy. Nad czym tu debatować skoro to od dawna jest ustalone? :mysli

nad dwiema sprawami:

1) żeby ludzie mili umiar, ewentualnie odrobinę samokrytyki i nie wysyłali fotek z ogrodzeniem w tle - postarajcie się trochę...przecież ten kalendarz ma pójść w Polskę...weźcie auto, jedźcie na jakies fajne miejscówki i pstryknijcie ze 50 fotek z których to cos wybierzecie...a nie bierzecie aparat, idziecie na pole i cykacie pierwsze lepsze fotki -

2) kolesiostwo...jak już mówiłem prosba o skończenie z kolesiostwem i głosowanie na swojego zioma, zamiast na najlepsze zdjęcie. Taka sytuacja miała miejsce właśnie podczas tego głosowania. I my wyciągniemy w związku z tym konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla mnie sprawa jasna, głosujemy na fotki nieobrobione, ewentualnie lekko liźnięte czyt, wywalone blachy. Nad czym tu debatować skoro to od dawna jest ustalone? :mysli

nad dwiema sprawami:

1) żeby ludzie mili umiar, ewentualnie odrobinę samokrytyki i nie wysyłali fotek z ogrodzeniem w tle - postarajcie się trochę...przecież ten kalendarz ma pójść w Polskę...weźcie auto, jedźcie na jakies fajne miejscówki i pstryknijcie ze 50 fotek z których to cos wybierzecie...a nie bierzecie aparat, idziecie na pole i cykacie pierwsze lepsze fotki -

2) kolesiostwo...jak już mówiłem prosba o skończenie z kolesiostwem i głosowanie na swojego zioma, zamiast na najlepsze zdjęcie. Taka sytuacja miała miejsce właśnie podczas tego głosowania. I my wyciągniemy w związku z tym konsekwencje.

panowie o czym w ogóle tu dyskutowac nie każdy jest fotografem i ma z tym doczynienia aby zwracać uwage na każdy detal , a przecież to normalne jak ktoś głosuje na kogoś ze swojego regionu zachowujecie sie jakby to było tylko w tym przypadku rzecz jasna ze ktoś poprze kolesia z regionu a nie kogoś innego. Piłka jest krótka kazdy robi zdjęcia jak potrafi a póżniej do kalendarza można jepoprawić i po sprawie a nie prowadzić dyskusje i wywody na 200 postów z których i tak nic nie wynika ,niech JARKO rozpatrzy wszystkie za i przeciw i się wypowie i prosze tu nie dawac wypowiedzi typu "wyciągnięte konsekwencje" itp. a tamte miesiące były też wszystko w porzo troche za póżno chyba na takie debaty .Z wyrazami szacunku :hi: :hi: :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przecież to normalne jak ktoś głosuje na kogoś ze swojego regionu zachowujecie sie jakby to było tylko w tym przypadku rzecz jasna ze ktoś poprze kolesia z regionu a nie kogoś innego.

no właśnie tak się nie chcemy bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przecież to normalne jak ktoś głosuje na kogoś ze swojego regionu zachowujecie sie jakby to było tylko w tym przypadku rzecz jasna ze ktoś poprze kolesia z regionu a nie kogoś innego.

no właśnie tak się nie chcemy bawić

Poziu ja rozumiem o co Ci chodzi ale takie debaty i ustalenia trzeba było podjąc przed wstawianiem pomysłu na kalendarz bo teraz i tak nie masz pewności kto głosuje za ziomem a kto za zdjęciem a pozostałe miesiące były fair :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...