Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najładniejsze zdjęcia A4 na forum - SUGESTIE i UWAGI


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję nieco dystansu, do chyba zaczyna go ostatnio wszystkim brakować :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas. Zwróciłem nieśmiało tylko uwagę o regulaminie i... rozpętałem wojnę forumową. Sorry!!! Nie chciałem :embarrassed: Wybaczcie mi. Już milczę i nie zabiorę więcej głosu w sprawie konkursu.

nie Ty to ktoś inny zwróciłby uwagę :wink4:

teraz akurat jest rozmowa o czymś innym i uważam że nie ma sensu już jej kontynuować.

Każdy napisał co myślał i mam nadzieję że odpowiednie wnioski zostana wyciągnięte :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił sie wielki temat z niczego ciekawe jak głosowaliscie na swoje samochody moderatorzy ,klubowicze,vipy i admini :gwizdanie:

coś bredzisz lekko :gwizdanie:

chyba kiepsko czytasz i niejestes w temacie :polew:

widzę, że nie ma sensu odpisywać Tobie, także bywaj

Upsss Marcinowa splawka :decayed:

Fajnie gdyby kazdy jednak podszedl do tego jak do zabawy.. Bo za powaznie podchodza niektorzy do tego konkursu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo okreslic kryteria zdjec na poczatku gdy konkurs ruszal anie teraz kluczowym elementem zdjecia jes samochod bo o niego glownie chodzi co do tla jak widac jest mocno zroznicowane i pewnie w wielu przypadkach moglo by byc lepsze ale jest jak jest pilka w grze dyskusja rozgorzala na temat tla a nie aut slabo panowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maki - wybieramy zdjęcie i liczy się całość, a nie tylko auto jakie na nim jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia panowie i milej zabawy :gwizdanie: zrobil sie niezly dym !

Ty sam tu nakrecasz teraz :polew:

Sluchaj gdyby chodzilo o autko to po co fotki jak wiadomo ze jest kilka bardzo ladny b6 i malo kto moze z nimi konkurowac :decayed:

A tu ma byc autko i ladne Tlo wlasnie :tongue4:[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 21:20_________________________________________________Niedobry podjudzacz :bicz3:

:polew:

Gdyby tlo sie nie liczylo zdjecie by bylo bez wyrazu a to ma byc kalendarz a nie ogloszenie sprzedam auto :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... glosowanie na zdjecia to rzecz gustu... jednemu sie podoba garaz w tle, drugiemu jakies galezie a trzeciemu tylko i wylacznie czysty krajobraz badz gory... ja sie przyznam bez bicia ze Wentyla auto jak i zdjecie mi sie najbardziej spodobalo ze wszystkich B6 i koniec, tak zaglosowalem...

skoro kazdy ma przesylac zdjecia bez obrobki a nie kazdy jest fotografem to wezcie pod uwage ze tlo moze nie byc najlepsze na kalendarz dlatego zdjecia powinny miec charakter pogladowy i podlegac obrobce przed wydrukowaniem w kalendarzu...

jesli chodzi o glosowanie i kolesiostwo to uwazam ze temat nie jest tak do konca do przeskoczenia. jeden zaglosuje bo go kolega poprosil, drugi bo faktycznie kolegi auto mu sie najbardziej sposobalo i kto wyciagie wniosek jaki byl faktyczny powod oddania glosu? nikt bo kazdy z nas ma inny gust i kazdemu co innego sie podoba...

jesli spodoba mi sie czyjes inne auto w kolejnych glosowaniach a kolega z regionu poprosi mnie o glos na niego to oddam na ta fotke ktora mi sie spodoba bez wzgledu czy to bedzie ziomek czy nie.

BTW - Wentyl jest z lubuskiego a nie z wlkp :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze, że głosy na mnie są sprawką moich mega-znajomości... :shocked:

Jestem mile zaskoczony dotychczasowym wynikiem i tych, którzy mówią o głosach za czas spędzony na forum, mogę uspokoić, że wcale tak nie jest... Zaznaczę, że jestem tu nowy, mam napisane 44 wiadomości i znam tu tylko jedną osobę, którą poznałem kilka lat temu na forum vwgolf.pl...

Fotkę zrobiłem telefonem przy okazji zatrzymania się na siku w Zieleńcu, bez statywów i bez obrabiania w Photo Shopie a kiedy robiłem ją, moja dziewczyna uznała mnie za downa... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze, że głosy na mnie są sprawką moich mega-znajomości... :shocked:

nikt tego tu nie sugeruje, nie przesadzajmy...

jesli chodzi o glosowanie i kolesiostwo to uwazam ze temat nie jest tak do konca do przeskoczenia. jeden zaglosuje bo go kolega poprosil, drugi bo faktycznie kolegi auto mu sie najbardziej sposobalo i kto wyciagie wniosek jaki byl faktyczny powod oddania glosu? nikt bo kazdy z nas ma inny gust i kazdemu co innego sie podoba...

Temat o głosowaniu został zareklamowany w aktualnościach z nadzieją iż przy dużej liczbie głosów "kolesiowanie" nie będzie miało większego wpływu na wyniki głosowania. Póki co więc uważam że nie ma co dalej nad tym gdybać tylko poczekajmy co z tego wyjdzie :)

Co do gustu to oczywiście jak najbardziej, dlatego osobiście jestem za tym aby wszystkie fotki trafiały do konkursy jakie są zgłaszane - oczywiście te które spełniają regulamin - dzięki temu będziemy mieli lepsze porównanie co jest dobre, a co gorsze :)

BTW wracając do mojego pytania odnośnie punktu 5 regulaminu wyciągem wniosek że dalej pozostajemy przy tym co było, czyli przysyłamy gołe nie obrobione w żaden sposób zdjęcia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze, że głosy na mnie są sprawką moich mega-znajomości... :shocked:

nikt tego tu nie sugeruje, nie przesadzajmy...

jesli chodzi o glosowanie i kolesiostwo to uwazam ze temat nie jest tak do konca do przeskoczenia. jeden zaglosuje bo go kolega poprosil, drugi bo faktycznie kolegi auto mu sie najbardziej sposobalo i kto wyciagie wniosek jaki byl faktyczny powod oddania glosu? nikt bo kazdy z nas ma inny gust i kazdemu co innego sie podoba...

Temat o głosowaniu został zareklamowany w aktualnościach z nadzieją iż przy dużej liczbie głosów "kolesiowanie" nie będzie miało większego wpływu na wyniki głosowania. Póki co więc uważam że nie ma co dalej nad tym gdybać tylko poczekajmy co z tego wyjdzie :)

Co do gustu to oczywiście jak najbardziej, dlatego osobiście jestem za tym aby wszystkie fotki trafiały do konkursy jakie są zgłaszane - oczywiście te które spełniają regulamin - dzięki temu będziemy mieli lepsze porównanie co jest dobre, a co gorsze :)

BTW wracając do mojego pytania odnośnie punktu 5 regulaminu wyciągem wniosek że dalej pozostajemy przy tym co było, czyli przysyłamy gołe nie obrobione w żaden sposób zdjęcia :?:

to po co rozpętała sie ta dyskusja w ogóle bo nie rozumiem już nic z tego[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 22:18_________________________________________________

Powiedzcie jeszcze, że głosy na mnie są sprawką moich mega-znajomości... :shocked:

Jestem mile zaskoczony dotychczasowym wynikiem i tych, którzy mówią o głosach za czas spędzony na forum, mogę uspokoić, że wcale tak nie jest... Zaznaczę, że jestem tu nowy, mam napisane 44 wiadomości i znam tu tylko jedną osobę, którą poznałem kilka lat temu na forum vwgolf.pl...

Fotkę zrobiłem telefonem przy okazji zatrzymania się na siku w Zieleńcu, bez statywów i bez obrabiania w Photo Shopie a kiedy robiłem ją, moja dziewczyna uznała mnie za downa... :kox:

Bartek ładna fotka godny konkurent z Ciebie pozdro :hi: :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW wracając do mojego pytania odnośnie punktu 5 regulaminu wyciągem wniosek że dalej pozostajemy przy tym co było, czyli przysyłamy gołe nie obrobione w żaden sposób zdjęcia :?:

jak dla mnie to bez dyskusji powinien być ten pkt bo nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć a szanse powinny byc równe dla wszystkich :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przysyłamy gołe nie obrobione w żaden sposób zdjęcia :?:

Jestem za, bo nie wszyscy znają i mają photo shopa i inne duperele... Może po wygraniu ktoś z moderatorów mógłby "upiększać" fotki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bez dyskusji powinien być ten pkt bo nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć a szanse powinny byc równe dla wszystkich :good:

Nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć - zgoda

Nie każdy ma mega sprzęt do cykania fotek - zgoda

Nie każdy ma zdolności i umiejętności do cykania fotek - zgoda

Ale każdy ma trochę oleju w głowie, żeby zdawać sobie sprawę, że zdjęcie na tle płotu czy garaży czy na polu wśród słomy jest do d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co rozpętała sie ta dyskusja w ogóle bo nie rozumiem już nic z tego

już może wystarczy, nie roztrząsajmy dalej niepotrzebnie tematu...

miała być zabawa i na tym się skupmy :wink4:

BTW wracając do mojego pytania odnośnie punktu 5 regulaminu wyciągem wniosek że dalej pozostajemy przy tym co było, czyli przysyłamy gołe nie obrobione w żaden sposób zdjęcia :?:

jak dla mnie to bez dyskusji powinien być ten pkt bo nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć a szanse powinny byc równe dla wszystkich :good:

Póki co tylko jedna osoba w sumie była zdecydowanie za zmianą tego puntku, więc chyba nie ma sensu tego ruszać i tak zostanie jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Ale każdy ma trochę oleju w głowie, żeby zdawać sobie sprawę, że zdjęcie na tle płotu czy garaży czy na polu wśród słomy jest do d*py.

ale sam 2 miesiące temu zwróciłem na to uwagę w konkursie B5 i jedno zdjęcie wyleciało z tego powodu że miał być luty a była stodoła w tle i się wiele osób wk***i... że jak to tak można itd

ale dla mnie fotka ma mi się kojarzyć z danym miesiącem i mieć w sobie fajną A4 i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bez dyskusji powinien być ten pkt bo nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć a szanse powinny byc równe dla wszystkich :good:

Nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć - zgoda

Nie każdy ma mega sprzęt do cykania fotek - zgoda

Nie każdy ma zdolności i umiejętności do cykania fotek - zgoda

Ale każdy ma trochę oleju w głowie, żeby zdawać sobie sprawę, że zdjęcie na tle płotu czy garaży czy na polu wśród słomy jest do d*py.

Poziu, chodzi o sam retusz fotki przed jej wstawieniem.

Zajrzyj do regulaminu na sam dół, jest tam fajny FAQ przez Kamila przygotowany, myśle że dobra lektura do poczytania :)

Edit dla leniwych :decayed:

FAQ by sokolnh

pomocne linki:

http://www.fotografia.kopernet.org/kadrowanie.html

http://drukujwspomnienia.pl/blog/okiem_amatora_kadrowanie

http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=254

kilka porad na szybko:

- nie ucinać elementów !!!! (krajobrazu a przede wszystkim elementu fotografowanego)

- nie kadrować centralnie -> za to kompozycja asymetryczna

- tło musi być interesujące, ale nie na tyle żeby odciągało wzrok od głównego elementu

- nie robić zdjęć pod skosem, nie wyglada to najlepiej

- pamiętać o mocnych punktach w kadrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bez dyskusji powinien być ten pkt bo nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć a szanse powinny byc równe dla wszystkich :good:

Nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć - zgoda

Nie każdy ma mega sprzęt do cykania fotek - zgoda

Nie każdy ma zdolności i umiejętności do cykania fotek - zgoda

Ale każdy ma trochę oleju w głowie, żeby zdawać sobie sprawę, że zdjęcie na tle płotu czy garaży czy na polu wśród słomy jest do d*py.

Ostatni podpunkt wymiata..

Ja tez jestem przeciwny obrobce tu nawet nie chodzi o umiejetnosci..

Pozniej ewentualnie poprawianie kontrastu i takie duperele (czerwone oczy audi haha) przed wydrukowaniem ok ale na tym etapie powinny byc orginalne fotki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do regulaminu na sam dół, jest tam fajny FAQ przez Kamila przygotowany, myśle że dobra lektura do poczytania :)

czytałem go kilka razy

cóż...potrzebna jest dobra baza...aby móc cokolwiek z tym zdjęciem zrobić...

Nic to, po prostu wydawało mi się, że na tyle ludzi co jest w klubie znajdzie się kilkanaście przyzwoitych fotek.

Myliłem się :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Ale każdy ma trochę oleju w głowie, żeby zdawać sobie sprawę, że zdjęcie na tle płotu czy garaży czy na polu wśród słomy jest do d*py.

ale sam 2 miesiące temu zwróciłem na to uwagę w konkursie B5 i jedno zdjęcie wyleciało z tego powodu że miał być luty a była stodoła w tle i się wiele osób wk***i... że jak to tak można itd

ale dla mnie fotka ma mi się kojarzyć z danym miesiącem i mieć w sobie fajną A4 i tyle w temacie

A "Fajna a4" co to dla Ciebie znaczy ??

Bo mozna to odebrac ze musi byc super opcja (a przeciez tu biega o fotke) bardziej precyzujmy swoje wypowiedzi.. Bo bedzie nigos.. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...