Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozładowywanie akumulatora, napięcie akumulatora podczas jazdy.


rav1985

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę napisz mi dokładniej jak zmierzyć napięcie jakie wytwarza alternator. Napiszę co chce zrobić. Chcę zmierzyć napięcie akumulatora na odpalonym silniku, chcę zmierzyć napięcie alternatora na odpalonym silniku i to porównać . Jak zmierzyć aku to wiem, ale jak zmierzyć w b9 napięcie alternatora? Kiedyś to się robiło: śruba alternatora gdzie wychodzi kabel -plus, obudowa  alternatora - masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rav1985 napisał(a):

A jak do tego się ustosunkujesz ? Tu piszą o tych niższych napięciach

no faktycznie mozesz miec racje.

17 minut temu, rav1985 napisał(a):

Proszę napisz mi dokładniej jak zmierzyć napięcie jakie wytwarza alternator.

cos mmi sie zdaje ze nie bedzie to konieczne. Skoro wczesniej ustalilismy ze jednak alternator uwazasz jest ok. Wyglada na to ze cos zjada prad. Elektromechanicy maja urzadzenia ktore podlaczaja do aku (na przyklad na noc) i wtedy wiedza czy cos "zjada" prad. To zrobilbym jako pierwszy krok, bo tak to wyglada ze cos rozladowuje powoli aku. 

Bo rozumiem ze auto po 2 tyg nie odpalilo, ale codzien bylo uzywane = czyli powinno przeciez codzien sie doladowywac - skoro alternator jedenak ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rav1985 napisał(a):

Proszę napisz mi dokładniej jak zmierzyć napięcie jakie wytwarza alternator. Napiszę co chce zrobić. Chcę zmierzyć napięcie akumulatora na odpalonym silniku, chcę zmierzyć napięcie alternatora na odpalonym silniku i to porównać . Jak zmierzyć aku to wiem, ale jak zmierzyć w b9 napięcie alternatora? Kiedyś to się robiło: śruba alternatora gdzie wychodzi kabel -plus, obudowa  alternatora - masa. 

Bezpośrednio na grubym plusowym przewodzie wychodzącym z alternatora i do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem pobór prądu na postoju , po 2 minutach spada do 0.01 A , wiec praktycznie nic. No chyba ze jakimś cudem coś się wzbudza w środku nocy . Tak samochód jest uzytkowany codziennie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak używane jest codziennie. Jeżeli tylko krótkie odcinki, to nie jest w stanie uzupełnić zużytej energi i z czasem powoli aku wyczerpuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystko zależy od tego jak używane jest codziennie. Jeżeli tylko krótkie odcinki, to nie jest w stanie uzupełnić zużytej energi i z czasem powoli aku wyczerpuje się.

Ale nawet nowy ? Po dwóch tygodniach ? Stary miał 5 lat kupiłem goni październiku pod koniec stycznie wymieniłem , tez jeździł takie trasy aż siebsoonczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jakość aku kiepska.

Jest szansa jakoś go reklamować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co podsumowując , wszystko teoretycznie ok , tylko nie działa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rav1985 napisał(a):

Ale nawet nowy ? Po dwóch tygodniach ? Stary miał 5 lat kupiłem goni październiku pod koniec stycznie wymieniłem , tez jeździł takie trasy aż siebsoonczyl

moim zdaniem nie ma opcji zeby ten aku tracil moc po 2 tyg. Napisz ile km dziennie robisz.

2 godziny temu, rav1985 napisał(a):

Sprawdzałem pobór prądu na postoju , po 2 minutach spada do 0.01 A , wiec praktycznie nic. No chyba ze jakimś cudem coś się wzbudza w środku nocy . Tak samochód jest uzytkowany codziennie . 

dlatego dla spokoju na noc podlacz cos co sprawdzi pobor. No cudow nie ma. Wadliwy aku to nie jest prawdopodobne (takze bez problemu Ci sprawdza tam gdzie sprzedaja w 2 minuty czy jest z nim wszystko ok.

Tutaj sa tylko 2 mozliwe opcje:

1. Alternator nie dziala poprawnie

2. Cos pobiera noca prad

Naprawde odstaw autko do elektromechanika na 1 dzien i powiedz co ma sprawdzic i bedziesz mial z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przejechałem się jakieś 5 km do sklepu lądowanie było na poziomie 15-15.3 v takie wartości nie za duże ? I jeszcze jedno pytanie wczoraj wieczorem stan naładowania aku w vcds pokazywał 90 % teraz pokazywał 73% , w dzień jeżdżony jak zwykle . Czy te procenty są jakieś wiarygodne ? Czy w ogóle nie zwracać na to uwagi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rav1985 napisał(a):

Teraz przejechałem się jakieś 5 km do sklepu lądowanie było na poziomie 15-15.3 v takie wartości nie za duże ?

Wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystko w normie.

A ta druga cześć pytania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wartość wyliczona ale można uznać ją za mniej więcej wiarygodną. Dlatego miałeś dziś wyższe ładowanie  gdyż stan naładowania aku spadł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pokazane stan naładowania i napięcie aku (także AGM). Porównaj sobie z Twoim.

 

Starterbatterien_Kapazitaeten-20201122.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Tu masz pokazane stan naładowania i napięcie aku (także AGM). Porównaj sobie z Twoim.

 

Starterbatterien_Kapazitaeten-20201122.PNG

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Od kiedy masz to auto dokładnie?

Końcówka października , akumulator wymieniałem dwa tygodnie temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...