Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Inne żarówki niż standardowe


xts1

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie mam pytanie planuje zalozyc w moim a4 tdi 1995r. inne zarowki niz standardowe. Chce zalozyc zarowki H7 55W XENONOWE!

Świecą bardzo mocnym światłem z niebieską poświatą

Wypełnione gazem ( xenon + krypton )

Temperatura barwy 7500K

i wlasnie slyszalem ze w trakcie ich eksploatacji plastikowe lustra w srodku lamp ulegaja znieksztalceniu pod wplywem ciepla.... pomozcie i napiszcie mi czy juz ktos taka zmiane wykonal w swoim audi i z jakim efektem..??

czekam na komentarze...

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nazwa H7 sugeruje że są to żawówki halogenowe. Jeśli myślisz o ksenonach to żarówki mają oznaczenie D2S.

Trudno powiedzieć co za wynalazki opisujesz ale kup dobre żarówki np. Osram Silverstar +50% kupiłem je 3 miesiące temu i są super.

Jeśli chcesz montować ksenony to poszukaj na forum bo już wiele razy się przewijał ten temat - jednak pamietaj że będzie to na bakier z prawem bo nie sądze byś cały układ chciałmontować ze względów finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam pytanie planuje zalozyc w moim a4 tdi 1995r. inne zarowki niz standardowe. Chce zalozyc zarowki H7 55W XENONOWE!

Świecą bardzo mocnym światłem z niebieską poświatą

Wypełnione gazem ( xenon + krypton )

Temperatura barwy 7500K

i wlasnie slyszalem ze w trakcie ich eksploatacji plastikowe lustra w srodku lamp ulegaja znieksztalceniu pod wplywem ciepla.... pomozcie? czy juz ktos taka zmiane wykonal w swoim audi..?

czekam na opine...

pozdrawiam...

[ Dodano: 06-04-2007, 21:36 ]

pre_pl

czy tak juz lepiej?

mozesz mi napisac o co chodzilo z tymi podkresleniem tych slow bo nie jestem na tych stronach zbyt czesto i nawet nie wiem czy popelniam bledy kiedy cos pisze?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 06-04-2007, 21:44 ]

jeszcze lekko zmodyfikowałem, na czerwono to pewno jakieś byki ort. były ? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ksenony to zainwestuj: wymiana lamp, wymiana żarówek, wmontowanie układu podwyższającego napięcie. Prawdziwy ksenon świeci z napięcia około 80 volt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecą bardzo mocnym światłem z niebieską poświatą

Wypełnione gazem ( xenon + krypton )

Temperatura barwy 7500K

To tylko reklama ten xenon+krypton, temp. barwy 7500k. i do tego bardzo zle świecą, szczególnie jak droga mokra to już tragedia. A po drugie to tak troche festyniarsko wygląda , jak niebiesko to tylko ksenon jak ksenonu brak to zainwestuj w zarówki H4 dobrej firmy Philips albo Osram plus 30% lub 50% napewno lepiej świecą i :wink: barwa światła jest biała. Mam osobiście Philipsy+30% świecą super Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilka lat uzywałem Philipsa Blue Vision-po długich eksprymentach z oświetleniem, to był najrozsądniejszy wybór. NIestety dosyć drogie i częściej niż standardy się palą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio założylem właśnie takie żarówki a la ksenon firmy Farenheit. Efekt całkiem niezły, ładne białe światło, ale jakość oświetlenia w nocy i podczas deszczu masakra, nic nie widać. Ze względu bezpieczeństwa szybko wymieniłem na standardowe żarówki.

Jeździłem też wcześniej na H7 firmy Hella mod. Blue Vision. Te żarówki polecam bardziej bo naprawde nieźle świecą, dosłownie "palą rzęsy". Oczywiście musi być jakieś "ale" - bowiem oby dwie spaliły się niemal jednocześnie po przejechaniu ledwo 15 tyś. km, a biorąc pod uwagę, że od 17 jeździmy non stop na światłach rozwiązanie to jest mało ekonomiczne. Koszt tych żarówek jest rzędu 60 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Ci dobrze radza, odpusc sobie te ksenopodobne produkty i kup porzadne zarowki. Chyba, ze jezdzisz w nocy tylko po miescie i oswietlenie drogi jest dla Ciebie mniej wazne niz ladny wyglad.

Ostatnio wymienialem zarowki i kupilem Philips SilverVision i tych zarowek raczej nie polecam (kosztowaly ok 90 zl a efekt nie jest rewelacyjny) Dobre opinie natomiast zbieraja zarowki Philips GT150 choc po wizycie na stronie producenta interesujace wydaja sie takze Philips NightGuide i jesli ma ktos doswiadczenie zwiazane z uzywaniem tych o statnich, to prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Philips trochę przegiąl z cenami. polecam Osram i zaufałbym żarówkom Helli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...