Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lamp Matrix


Daniel0605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym do swoje audi dołożyć lampy przednie i tylne matrix co muszę dokupić dokładał już ktoś z was koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz linka to podobnego tematu .

Ogólnie temat nie łatwy jak ogarniesz to podziel się wiedzą

 

potrzebne

reflektory

Matrix Jednostka sterująca oświetleniem

moduł zasilania świateł

piny/przewody do wtyczek

 

Aby wykonać tę modernizację, potrzebujesz dostępu do następujących elementów:

Vag Can Pro (do flashowania własnych modułów, jeśli nie kupiłeś używanego)

VCDS (kodowanie)

ODIS (do zdjęcia CP) 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z gościem który robił sam takie mody w kilku autach, najlepiej podobno kupić BCM1 z auta które miało matrixy, pozostaje CP, kodowanie pod swój wóz i przeróbka wtyczek. Sam myślałem o tym (kupiłem już nawet jedną lampę) ale chęci na mody przeszły mi po kolizji i przepychaniu się o to żeby AC zapłaciło za ori audi felgi spoza vin-u, co dopiero za lampy 5x droższe...  

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

AC zapłaciło za ori audi felgi spoza vin-u

a to jaja - przeciez nie maja zadnego chyba prawa odmowic - no chyba ze ubezpieczajac AC byly zdjecia i na aucie byly inne felgi - wtedy fakt moga powiedziec ze inna bylaby kwota ubezpieczenia itp. Jezeli natomiast tak ubezpieczales ze auto mialo te felgi to kompletnie nie rozumiem. No oczywiscie musisz miec pewnie jakis dowod (zdjecia?).

 

 

7 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

co dopiero za lampy 5x droższe

 

Widac na przyszlosc ubezpieczajac o takiej "zmianie" warto poinformowac bo to faktycznie podnosi wartosc auta.

 

21 godzin temu, Daniel0605 napisał(a):

Witam chciałbym do swoje audi dołożyć lampy przednie i tylne matrix

tez o tym myslalem - wiem ze z tylem jest duzo mniej zabawy, ale z przodem to juz wlasnie wiecej, wiec moze kiedys najpierw zrobie tyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłem wcale nie jest tak dużo mniej zabawy żeby zrobić to poprawnie

1. ciągniesz dodatkowo przewód do dynamiki

2. parametryzacja BCM2 przez VCP

3. zmiana / przerobienie wtyczek
4. możesz mieć BCM2 którego nie sparametryzujesz pod dynamikę poprzez dostępne w VCP pliki i nie będziesz w stanie tej dynamiki uruchomić. Zmiana BCM2 to też kłopot bo on odpowiada za przypisane do pojazdu klucze.

 

@Koalakm

oczywiście że zdjęcia były na innych felgach (zimowych), ale jakakolwiek zmiana w pojeździe to późniejszy problem przy naprawie. Ludziom z serwisu nie chce się patrzeć po numerach części skoro standardowo robi to za nich program po VIN. Podsumowując > nigdy więcej modów w pojeździe nowszym niż 10-letni. Chiptuning też został by mi już dwukrotnie 'utracony' w ASO, gdzie musiałem kilkukrotnie przypominać o tym aby nie robić akcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

Z tyłem wcale nie jest tak dużo mniej zabawy żeby zrobić to poprawnie

no tak daleko nie patrzylem - w kazdym razie poznalem goscia co robil konwersje w innym i w moim tez cos mi zmienial i powiedzial ze sama robota i kodowanie by wzial chyba 300 zl. Czyli ja kupic musze lampy tyl + 300 zl. Masz racje ze jakis kabelek mowil ze trzeba dodatkowo poprowadzic - no ale to juz w tej cenie bylo.

 

34 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

oczywiście że zdjęcia były na innych felgach (zimowych), ale jakakolwiek zmiana w pojeździe to późniejszy problem przy naprawie. Ludziom z serwisu nie chce się patrzeć po numerach części skoro standardowo robi to za nich program po VIN. Podsumowując > nigdy więcej modów w pojeździe nowszym niż 10-letni. Chiptuning też został by mi już dwukrotnie 'utracony' w ASO, gdzie musiałem kilkukrotnie przypominać o tym aby nie robić akcji serwisowej.

kurcze no to cenna informacja w sumie - bo potem faktycznie ubezpieczalnie nas cykac moga. Inna zabawa jest na pewno w przypadku gdy jest inny sprawca i z jego OC - wtedy nie moze to miec zadnego znaczenia - placic musza za to co zostalo uszkodzone i nie jest wazne czy bylo w VIN czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...