Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 2.0 ALT + LPG 2004r - przymulony silnik.


Soudzik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 B6 2.0 ALT z 2004r z sekwencyjną instalacją gazową.

Zauważyłem, że auto jest strasznie przymulone, czuć jak brakuje mu mocy na obydwóch paliwach.

Filtry i świece są nowe. Auto na wolnych obrotach na zimnym silniku delikatnie telepie, jak się nagrzeje jest wporządku.

Co usunę błędy one wracają. CHECK się nie świeci.

To moje pierwsze audi, przede mną użytkował je mój tata. Problem w zasadzie jest od samego początku jak go mamy. :)

Chciałbym doprowadzić go do ładu, aby silnik ożył spowrotem.

20230226_134656.jpg

20230226_134702.jpg

20230226_134707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ten kto montował instalację gazową musiał zrobić to źle albo masz puszkę gdzie jest sterownik silnika pełną wody. Nie sądzę żeby mogło być coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to wszystkie wymienione komponenty (zawory, grzałki sond i wtryski) sa zasilane z tej samej linii przez wspólny przekaźnik i bezpiecznik.  Zacząłbym od sprawdzenia stabilności napięcia na tych podzespołach, porównać wartośći przed i po przełączeniu na LPG. Możesz też spróbować wyłaczyć całkowicie komputer gazowy (wyjąć bezpiecznik) i wtedy sprawdzić czy błedy dadzą się skasować i jak sie zachowuje auto. Jak już koledzy napisali wyżej zapewnie coś namieszali w wiązce ale to co napisałem można sprawdzić bezinwazyjnie. Woda w kompie raczej spowodowałaby wiecej problemów a tutaj wszystko wskazuje na problem z zasilaniem na 1 linii.
 

Może próbowali nieumiejętnie odłączyć pompę paliwa po przełączeniu na gaz przez co uwalają zasilanie na całej tej linii? Opis 'zwarcie do masy' (czyli inaczej brak zasilania na testowanych elementach) by tutaj idealnie pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem jest ponieważ masz uszkodzoną gdzieś wiązkę. Najprawdopodobniej, bo oczywiście przez internet nie da się w 100% tego potwierdzić z Twojego opisu. Bez fizycznego przeglądu kabli, bezpieczników itp. nie pójdziesz do przodu. Elektryk lub jeśli masz jakieś podstawy, to miernik w łapy i szukaj po kablach.

 

11 godzin temu, Skowrix napisał(a):

... Opis 'zwarcie do masy' (czyli inaczej brak zasilania na testowanych elementach) by tutaj idealnie pasował. 

Zwarcie do masy nie jest równoznaczne z brakiem zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaTeo85 napisał(a):

Zwarcie do masy nie jest równoznaczne z brakiem zasilania.

 

Wszystko zależy od sposobu samodiagnozy i tego jak 'zaawansowane' jest sterowanie danym komponentem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie,

Na wstępie dziękuje każdemu za zainteresowane i podpowiedzi.

 

Udało mi się rozwiązać problem.

Był pęknięty wąż od odmy i olej kapał na wtyczki od wtrysków, wyczyszczone i przestał przebierać na benzynie.

Wymieniłem również cewki, skasowałem błędy i silnik chodzi za***iście dobrze ma moc na obydwóch paliwach, żadne błędy nie wyskakują. Profilaktycznie również wyczyściłem sobie wtryski LPG.

Na dniach jeszcze profilaktycznie wymienię świecie sobie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...