Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa instalacja LPG, a na pracy na PB błąd "mieszanka za uboga"


adam749

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu założyłem sobie w swoim 1.8T BFB 2006r instalacje LPG w „renomowanym” Warszawskim punkcie. Po przejechaniu jakiś 250km na LPG zaczęły się problemy z uruchamianiem silnika. Na letnim lub zimnym silniku trzeba kilka razy kręcić stacyjką, by samochód odpalił. Czasem odpali bez problemu, czasem ma problem z utrzymaniem obrotów i zgaśnie, np.: dziś przejechałem 3 metry i przestał reagować na gaz i zgasł. Uruchomiłem go ponownie i jakoś wyruszyłem na ulice. Na benzynie silnik nie ma mocy, słabo się wbija w obroty i w ogóle ma złą charakterystykę pracy.  

Powyższe dzieje się tylko na PB, bez Check Engine, po przełączeniu na LPG moc wraca do normy.

W VCDS wyskoczył błąd silnika „17536 - Zespół 1; adaptacja mieszanki (mult.) 1128 - 001 - mieszanka za uboga - MIL zapalona”.

Udałem się do punktu, gdzie zakładali LPG i uważają, że to wina układu paliwowego, że samochód stary, natomiast z tego co wyczytałem po kodzie błędu jest to złe wystrojenie ECU przez instalatorów. A może to jednak pompa paliwa, lub filtr?

Miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wykasowania błedów i jazdy na samej beznynie bez właczania gazu i sprawdz czy beda takie same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz13 napisał(a):

Zacznij od wykasowania błedów i jazdy na samej beznynie bez właczania gazu i sprawdz czy beda takie same objawy.

Już to robiłem. Jest tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak kolega wyzej napisał, bez logów nikt niczego nie zdiagnozuje na odległosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te logi wykonać? Mam VCDS, ale z ciekawości zakupione. Nie znam się na tym programie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem objawów okazał się filtr paliwa Febi, który wytrzymał 4 miesiace z przebiegiem około 5000 km. Wymiana na nowy oryginalny rozwiązała problem. Samochód śmiga jak szalony. Usterka widocznie zbiegła się z czasem instalacji LPG, bo raczej jedno i drugie nie ma nic wspólnego ze sobą. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to komplet logów mógłbyś zrobić na PB oraz dodatkowo 2+33 na LPG.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...