Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączenie EGR w sterowniku silnika


adrianekxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim autem gdyż po wyłączeniu egr w mapie silnika jak na zdj ciągle wali mi błędem w sterowniku o egr ktoś ma pomysł 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w 1.9tdi awx trzreba wyłączać to programowo? ja u siebie w 2.5tdi z normą euro 3 po prostu usunąłem to fizycznie i tyle... i żadnych błędów , w silnikach 2.5tdi z normą euro 4 to trzeba programowo już.... a u ciebie trzeba programowo? interesowałeś się tym że tak trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle że passacie B5 AVF odłączyłem podciśnienia zaslepilem dolot i żadnych błędów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sahipp napisał(a):

to w 1.9tdi awx trzreba wyłączać to programowo? ja u siebie w 2.5tdi z normą euro 3 po prostu usunąłem to fizycznie i tyle... i żadnych błędów , w silnikach 2.5tdi z normą euro 4 to trzeba programowo już.... a u ciebie trzeba programowo? interesowałeś się tym że tak trzeba ?

To zależy od rocznika, od połowy 2003 zaczynają wyrzucać błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam b6 z 2002 z 1.9 egr jest całkowicie wywalony i nie wali błędem a w b6 z 2003 juz wali błedem egr ch*j tak musi być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, I Matt I napisał(a):

To zależy od rocznika, od połowy 2003 zaczynają wyrzucać błąd.

mi się wydawało że to zależy od motoru, ale widać myliłem się

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wali błędem z podlaczonym egrem? Jaki blad?

Wiesz ze mapa go tylko zamykasz a raczej nie pozwalasz sie otworzyc, a diagnoza obwodu elektrycznego jest nadal aktywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 23:36, nadybek napisał(a):

Wali błędem z podlaczonym egrem? Jaki blad?

Wiesz ze mapa go tylko zamykasz a raczej nie pozwalasz sie otworzyc, a diagnoza obwodu elektrycznego jest nadal aktywna?

Chodzi mi o to że po wyłączeniu mapy Egr wali błędem A jeżeli przewrócę mapę z egr on żadnych błędów no i wy chyba mi się wydaje że to będzie trzeba programowo usunąć jakieś programatorem czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć... tutaj kolega @I Matt I zburzył mój światopogląd... myślałem że to zależy od motoru, a to według kolegi zależy od rocznika się okazuje.... Chodź z drugiej strony kurde mamy ten sam rocznik pojazdu z tego co widzę, inny tylko silnik...

 

Może spróbuj w ramach eksperymentu program zostawić standardowo aby nie było błędów i na początek zdjąć sterowanie (wężyk ciśnieniowy) z zaworu egr - jeżeli jest takowy, lub zaślepić (nie wiem jak to w 19PD konkretnie wygląda) i zobaczyć jak auto się zachowa.... Pd`ka nigdy nie miałem akurat na własność więc ciężko mi się odnieść... prywatnie mam 2.5tdi oraz 2.0tdi CR, gdzie w tym drugim trzeba programowo odłączyć... w tym 2.5tdi AKE czyli z normą euro 3 wystarczy fizycznie, natomiast w wersjach z  euro 4 dodatkowo w sofcie...

 

musiałbyś zaczepić ludzi co posiadają 1.9PD i dopytać, nie chciałbym w błąd wprowadzać...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...