Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ SCR - środki do czyszczenia adblue


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę na znanych portalach są środki do czyszczenia układu SCR, nawet zalecają profilaktykę - czy ktoś stosuje te środki aby utrzymać  w czystości układ ADBLUE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ostatnim uzupełnieniu dodałem Tunap 988 do AdBlue. Czy coś to pomaga czy nie? Ciężko powiedzieć. Na wielu forach polecają. Raczej na pewno nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widziałem tą firmę że polecają - długo stosujesz Tunap 988?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz ponieważ pierwszy raz od kupna miałem dolewkę. Było to z pół roku temu.  W poprzednim aucie nie stosowałem i było ok. Ostatnio zalalem również do drugiego auta (Mazda) ponieważ pojawił mi się błąd od SCR. Czy coś pomoże czy nie to się okaże. 

Edytowane przez Deamian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 12:29, Deamian napisał(a):

Pierwszy raz ponieważ pierwszy raz od kupna miałem dolewkę. Było to z pół roku temu.  W poprzednim aucie nie stosowałem i było ok. Ostatnio zalalem również do drugiego auta (Mazda) ponieważ pojawił mi się błąd od SCR. Czy coś pomoże czy nie to się okaże. 

pomogło w Maździe? 

da się to wlać bezpośrednio do zbiornika audi czy trzeba mieszać z bańką adblue?

chciałem to stosować profilaktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RALF76 napisał(a):

pomogło w Maździe? 

da się to wlać bezpośrednio do zbiornika audi czy trzeba mieszać z bańką adblue?

chciałem to stosować profilaktycznie...

W Maździe wyrzuciło mi błąd czujnika poziomu. Podobno tam jest jakiś pływak z którym jest problem. Nie wiem czy się zawiesza czy może gdzieś przeciera się ścieżka na której pracuje. Więc po dolaniu AdBlue zmienił swoje położenie przez co przestał się wyświetlać przynajmniej na razie błąd. Więc raczej nie będzie to natychmiastowa zasługa tego środka. Będę mógł stwierdzić czy coś pomogło jeśli poziom AdBlue spadnie znów do tego przy którym pojawił się błąd. Trzeba to mieszać z AdBlue. Dodaje się tego niewielkie ilości i ciężko dodawać bezpośrednio do zbiornika. Koszt jeszcze nie jest duży a przy moich aktualnych przebiegach jedno opakowanie wystarczy mi na długo nawet przy dwóch autach. Ja skusiłem się z tego względu ,gdyż wcześniej miałem auto z grupy PSA gdzie kryształy AdBlue uszkadzały pompki w zbiornikach ,i właśnie na różnych grupach pisali że im to pomagało. Sam nie mogłem tego stwierdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 12:29, Deamian napisał(a):

Pierwszy raz ponieważ pierwszy raz od kupna miałem dolewkę. Było to z pół roku temu.  W poprzednim aucie nie stosowałem i było ok. Ostatnio zalalem również do drugiego auta (Mazda) ponieważ pojawił mi się błąd od SCR. Czy coś pomoże czy nie to się okaże. 

jakieś odczucia w audi po zastosowaniu środka po dłuższym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadne. Jak na razie do tej pory problemów brak. Dodatkowo zabezpieczyłem sterownik membraną. Zobaczymy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...