Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] RNS-E nie czyta wszystkich mp3


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

w dziedzinie widzenia mp3:

troche to trenowalem.

nazwa musi odpowiadac standarom id3 ver 1 i 2 oraz powinna zawierac tylko podstawowy zakres znakow.

w praktyce, nazywam utwory uzywajac liter i cyfr, bez znakow PL, nawiasow itp nie przekraczam 32 znakow i widzi wszystko. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre mp3 sa jakos uszkodzone i ich nie odtwarza ale np ipod lyka wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E nie czyta plików mp3 w których są polskie czcionki w nazwach lub tagach w pliku.

Pozdrawiam :)

Nie wiem jakiej wersji softu używacie ale przy 0600 czyta utwory z polskimi znakami.

Wprawdzie zamiast ś,ć,ł itd wyswietla znaki zapytania i inne duperszwancle ale utwór odczytuje poprawnie. Dzisiaj sprawdzanie na karcie 2GB.

Troszke dziwnie pokazuje tylko pojemność karty.

W jednym slocie mam włozona 512 MB i na niej jest jakies tam 450 MB muzyki. (i tyle navi pokazuje)

Na tej 2GB mam muzyki ok 1,8 GB a pokazuje cos tam 170 cóś MB :). Odtwarza oczywiście wszystkie utworyczyli te 1,8 GB :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy :)

To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje ze bedzie pomocny :)

A wiec w kwestii odtwarzania MP3 na RNS-E oprocz tego co powiedzieli wczesniej koledzy jest jeszcze kilka małych ''ale''.

Najlepiej zbiore je wszystkie tutaj w jednym miejscu:

1) Audi zaleca stosowanie kart SD do 256MB ale karty do 4GB również powinny dzialac bez zarzutu, pod warunkiem jednak zesa to karty SD a nie pohodne typu SDHC

2) Karty powinny byc sformatowane w systemie plików FAT lub FAT32

3) Nazwa piosenki nie moze przekraczac 64 znaków

4) Jeden katalog z piosenkami powinien zawierac max. 512 plików

5) Formaty M3U sa oczywiscie obsługiwane

To tyle ze źródeł pewnych. Z tych mniej pewnych:

- Jesli RNS-E nie czyta pliku sprawdzcie czy jego jakosc zawiera sie w przedziale 32-312 kbp/s. Nie jestem pewien ale chyba ten przedzial gwarantuje odtworzenie pliku, dlatego bylbym wdzieczny gdyby ktos to sprawdzil, czy faktycznie plik >312kbp/s ktorego navi nie czyta po przekonwertowaniu na np. 256kbp/s cos wniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyta pliki 320kb/s Własnie sprawdziłem

Przekonwertowałem te 320 na 256 i też czyta.

mp3 robiłem z płyty CDaudio programem Easy CD-DA Extractor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza czes plikow mp3 ma teraz tzw. zmienny bitrate. Moze RNS-E nie czyta takich, albo czasami bitrate w takim pliku spada ponizej 32 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nazwa pliku w którymś folderze jest zbyt długa ?

niestety nie :no: przerzucam któryś z "niewidocznych" folderów na drugą kartę gdzie oczywiście jest jedynym folderem i problem znika... już go widać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko do kolegów używających rns-e.

jakich kart pamięci używacie w swoich navi?

ja mam 4GB preteca, ale jest wolna, gra na niej ładnie, ale od włączenia navi do właczenia muzy mija jakas minuta, wolna karta, ale jedyna do dostania w saturnie bez sdhc.

kupiłem później Platinum 4GB bez (hc) i.... w ogóle mi jej nie wykrywa:( ani z katalogami, ani nawet z kilkoma mp3, nawet formatowałem i nic:( - a karta sprawna bo muze sie kopiuje i działa mi w moim ebook read'erze.

a wolałbym mieć 8GB muzy niż tylko 4GB.

stąd moje pytanie, pomijając to, że cięzko teraz dostać SD bez HC :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 4GB preteca czyta, tylko ze to wolna karta, wolalbym druga szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie, kupiles kilka kart 4GB do nagrania Mp3 dla mojej RNS-E, co sie okazuje Navigacja ma jednak ograniczenie do 400plikow , powyzej nie czyta( nie pokazuje katal/plikow), dlaczego?

Czy ktos z Was posiadajacy karte 4GB ma tak samo jak ja? Jesli tak to bez sensu byloby posiadanie wlasnie takich kart , wystarczylyby karty 2GB.

Czytalem gdzies o ograniczeniu do 12 katalogow w katalogu glownym, ale to mozna przejsc poprzez tworzenie podkatalogow.

Mam wersje SV550, czy to ma znaczenie w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojecia nie mam jaka ja mam wersje bo nawet nie wiem gdzie sprawdzic:P

ale rowniez mam ograniczenie do 400 utworow, jak jest wiecej to po prostu ich nie widzi, raz wladowalem o 100 wiecej (nie zauwazylem:P) to w jeden katalogu zamiast 80 mialem 5 ;P niezle zdziwko.

faktycznie 2GB moglyby wystarczyc, to tez kwestia tego jeszcze jaki bitrate maja mp3 ktorych sie slucha, bo te z wyzszym wiecej zajmuja ale na to rowniez jest ograniczenie z tego co czytalem to chyba od 128 do 320.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob utworzyc partycje na karcie 4GB? Podzielilbym 2x2GB i utworzyl pliki z katalogami i cale miejsce byloby wykorzystane.

ja bym sprobowal stworzyc partycje Partition Magic'iem, bo tego narzedzia uzywam ale na hdd, nigdy nie robilem partycji na pamieci flashowej wiec nie wiem czy i jak wyjdzie i jak potraktuje to navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nazwa pliku w którymś folderze jest zbyt długa ?

niestety nie :no: przerzucam któryś z "niewidocznych" folderów na drugą kartę gdzie oczywiście jest jedynym folderem i problem znika... już go widać :mysli:

Mam pytanko: jak wejsc do dowolnego katalogu??? u mnie odrazu wrzuca do pierwszego na karcie (a sa 3) i nie moge wyjsc z niego... jest jakis sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...