Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest? Pozatym, że wygląda jak antena.


Donpion
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Donpion,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prośba serdeczna o pomoc czym jest to coś co kiedyś przypominało antenę. Nie znalazłem żadnego innego modelu Audi po face liftingu z takim wynalazkiem na tylnej szybie. Chciałbym to doprowadzić do jakiegoś stanu lub jeżeli nie spełnia swoich powinności usunąć i zapomnieć. Nie wiem czy to jakiś wybryk czyjaś fanaberia czy zwyczajnie takie anteny występowały w tych modelach. Dajcie znać proszę i z góry dzięki za pomoc. 

 

P.S dodam że bez tego masztu jeżdżę tak już "od nowości" i nigdy nie miałem zakłóceń w radiu. Słyszałem też że sedany po lifcie miały anteny w szybie i domniemam, że dwa pionowe paski przecinające nitki od podgrzewania tylnej szyby to ta właśnie antena.

 

Pozdrawiam.

IMG_3599.jpeg

Edytowane przez Donpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musiałem mieć ciekawą konfiguracje bo moja sztuka jest raczej biedna.  Poza grzaniem d*py i podłokietnikiem w zasadzie nic w niej nie mam. Podłokietnik pomimo że Ori to bez telefonu. ? Najgorsze jest to że nigdzie nie jestem w stanie znaleźć tej anteny by wyglądała jak należy.

Edytowane przez Donpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Donpion napisał(a):

W takim razie musiałem mieć ciekawą konfiguracje bo moja sztuka jest raczej biedna.  Poza grzaniem d*py i podłokietnikiem w zasadzie nic w niej nie mam. Podłokietnik pomimo że Ori to bez telefonu. ? Najgorsze jest to że nigdzie nie jestem w stanie znaleźć tej anteny by wyglądała jak należy.

Edytowane 21 godzin temu przez Donpion

sprawdź vin/kody wyposażenia i wtedy oceń... czasem jest tak że wyposażenie z auta poznikało i zostało zastąpione standardem... a to zdemontowane sprzedane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu sprawdzałem to w ETK po nr VIN. Auto o dziwo ma solidną historię i pewny przebieg, nie widziałem żadnych odstępstw od tego co pokazała mi ETK'a. NIe znalazłem też żadnej innej anteny oprócz tej radiowej zintegrowanej w szybie. Wątpię też czy producent montowałby coś na szybie robiąc otwór na przejście okablowania tak blisko od rantu dachu. Po tylu latach pewnie poszłaby już jakaś pajęczyna. Zastanawia mnie to bo element wygląda na fabrykę i jest nadzwyczaj równo zamontowany. Kwestia pozostaje tylko taka, że nigdy w żadnym innym modelu b5 w sedanie tego nie widziałem ani w przed ani w po lifcie. W internecie też nie znalazłem choćby zdjęcia, które mogłoby wskazywać, że może być to jakiś element wyposażenia. Bardziej chciałem polegać na społeczności, bo być może ktoś miał coś podobnego na szybie.

Chyba zaryzykuję i zdemontuję to mocowanie, zobaczę czy idzie tam jakieś okablowanie. Jeżeli tak będzie to spróbuję znaleźć jakiś niestandardowy zamiennik.

Edytowane przez Donpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Okazało się to inwencją twórczą byłego właściciela. Odkleiłem to i jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna antena telefonu w sedanie była w błotniku tylnym lewym , to moja ex B5 

IMG-9408.jpg

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, znalazłem foto jakiegoś wypasa z telefonem i miałem pewność, że moge wywalić to badziewie. Swoją droga gratuluję ex wypasa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...