Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy po wymianie wahaczy muszę jechać np. na geometrię ?


miaudi2606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam pytanie? czy po wymianie wszystkich przednich wahaczy(prawych i lewych)musze jechac na jakieś badania (geometrie albo cos w tym stylu). Z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie,w A4 nie ma regulacji katów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze trzeba. Sprawdzalem geometrie,zbieznosc ale u siebie wymienialem dodatkowo koncowki drazkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic zbieznosc jesli juz tam by cos na kierownicy sie przestawilo a tak jesli koncówki drazków nie byly ruszane to nie ma takiej potrzeby, ja usiebie wymieniłem 1 wahacz ale musiałem jechac na zbieznosc bo troche kiera zjechała w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieznosc sie ustawia ale po wymianie koncowek drazkow,a po wymianie wachaczy nic nie trzeba ustawiac bo w A4 niema kolumny MacPersona i tam sie nie ustawia katow kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak po wymianie wszystkich wahaczy zaleca się podjechać na sprawdzenie choć teoretycznie nic nie powinno się przestawić zakładając że nowe wahacze mają dokładnie takie same wymiary jak stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem komplet z MS (bez koncowek drazkow)mialem tak przekrecona kierownice ze musialem jechac.... ps.nie na temat ale co moze byc przyczyna ze mieli trudnosc z ustawieniem zbierznosci kol??meczyli sie ale jest ok... kierownica prosto i nic nie sciaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.nie na temat ale co moze byc przyczyna ze mieli trudnosc z ustawieniem zbierznosci kol??meczyli sie ale jest ok... kierownica prosto i nic nie sciaga...

sprzęt do bani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz. chyba , że wymieniałeś tez końcówkę drążka kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady napewno mi sie przydadzą na przyszlość :hi:. Jestem juz po wymianie wszystkich przednich wachaczy :good:!!! I tak jak nie którzy pisali w moim przypadku nie musze nic ustawiać bo wszystko jest ok.(drążków kierowniczych nie ruszałem). Samochód śmiga teraz jak nowy. Nic nie puka , nie stuka , nie chrobocze i nie skrzypi. Bo to mnie najbardziej denerwowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady napewno mi sie przydadzą na przyszlość :hi:. Jestem juz po wymianie wszystkich przednich wahaczy :good:!!! I tak jak nie którzy pisali w moim przypadku nie musze nic ustawiać bo wszystko jest ok.(drążków kierowniczych nie ruszałem). Samochód śmiga teraz jak nowy. Nic nie puka , nie stuka , nie chrobocze i nie skrzypi. Bo to mnie najbardziej denerwowało.

a wymieniałes same wachacze czy cos jeszcze

sam sie przymiezam do wymiany i tak pytam a i jeszcze jakiej firmy wachacze p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ nosze się z zamiarem zakupu audi a4 B5 wiec mam do was koledzy, użytkownicy tego auta pytanie:

Czy rzeczywiście jest to aż tak słabe zawieszenie na nasze polskie drogi? Ile kosztuje wymiana kompletnego zawieszenia na dzień dzisiejszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!! Co do wytrzymałości naszych zawieszeń to zalezy jak kto jeździ. Ale żeczywiście mogło by byc bardziej trwalsze. A co do ceny wymiany to ja jestem juz po i polecam bo naprawde jest efekt. cena: ja całość kupilem za po srednictwem ebay w niemczech (180euro+wysyłka). Wymieniłem sam. Jak ktos ma czas i wie jak sie do tego zabrać to naprawde to nie jest trudne. U dobrego mechanika cena za wymiane siega nawet 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...