Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

czekamy na lepszą fote z powiększeniem

blisko.jpg

poprawa.jpg

---------- Post dopisany at 23:55 ---------- Poprzedni post napisany at 23:49 ----------

jak te halogeny się prezentują na aucie?? jak one świecą wogóle.

Dajcie jakieś fotki.

DSC07254.jpg

DSC07260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zamontował niedawno takie w passacie. Jak dla mnie :thumbdown: , świecą gdzie chcą z mocą ledowej "postojówki", więc ewentualnie nadają sie jedynie jako "dejlajny".

Do tego denne wykonanie materiału i paskudnie wystają poza zderzak (patrząć od boku).

Jak dla mnie jedyna opcja to albo rzezanko albo wymiana zderzaka.

---------- Post dopisany at 06:46 ---------- Poprzedni post napisany at 06:38 ----------

Chociaż nie powiem że nie, ciekawie się zapowiadało. Tylko czy te chinole nie mogli by zamiast kombinować z nakładkami zrobić odlewu z ori kratki przedlift i wprasowac w to halogen... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po montażu halogenów, u mnie wygląda to tak :

DSC00303.jpg

DSC00304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie, może jakby jeszcze zastosowac grubszą kratke coś ala grill od s4 to by było nie do poznania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące podłączenia halogenów. Mianowicie do czego podłączyć te halogeny tzn te dwa przewody idące od halo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wlacznik przeciwmgielnych na konsoli?

Jezeli tak to szukaj przewodow w kostce lamp przednich, teraz nie pamietam dokladnie ktore to sa od tych "przeciwmgielnych" w lampach przedlift, ale jak zejde do auta to ci podrzuce.

Jak nie masz to musisz rzezac przycisk. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko opisane bodajże 2 czy 3 strony wcześniej, co i jak podłączyć, jeśli chcesz mieć z przekaźnikiem czy bez, wszystko ładnie opisane, sam robiłem wg tego opisu i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , jak masz włącznik halogenów to wystarczy kontrolką znaleźć prąd w kostce przy lampie i puścić do halogenu a drugi kabel z halo dajesz do masy i jest git , jak nie masz tego włącznika to trzeba rezać całą wiązke , co do wiązki to masz opisane co i jak w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się tu "chwaliłem" ale też już jakiś czas temu wmodziłem halogeny :)

99008932.jpg 71642356.jpg 98384297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie, pinknie.

Masz może foty z rzezania? :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopiuje to co "wyprodukowałem" na moim "rodzimym" forum Audi A80:

Na pewnym portalu aukcyjnym z głupoty (jak to często bywa) wylicytowałem jakieś tam halogeny. Generalnie można powiedzieć szrot ale w komplecie z dobrymi żarówkami H7 więc nie wybrzydzałem zwłaszcza że dałem za to 11 zł z przesyłką :mrgreen: Postanowiłem zrobić z tego jakiś użytek.

29287595.th.jpg

Halogeny postanowiłem wstawić w oryginalne kratki. Trzeba było więc wyciąć otwory.

89325976.th.jpg 77098864.th.jpg 53487307.th.jpg

Następnie w ruch poszła żywica i lakier czarny mat - musiałem nieco odmalować kratki żeby łączenia nie rzucały się tak w oczy no i efekt końcowy.

68309481.th.jpg 82307105.th.jpg 33322780.th.jpg 99008932.th.jpg

Po weekendzie jak dojdzie mi ori włącznik to wrzucę fotostory z montażu instalacji. Chce ją poprowadzić przez ori skrzynkę bezpieczników ale myślę jeszcze nad przekaźnikiem aby halogeny włączały się razem z długimi światłami. To jeszcze kwestia zastanowienia się.

EDIT

Dorzucam jeszcze schemat podłączenia halogenów. Początkowo zasilanie wziąłem z za bezpiecznika tylnego światła przeciwmgielnego ale zmieniła mi się koncepcja. Dodałem bowiem doświetlanie halogenami przy użyciu centralki z pilota i na zasileniu potrzebowałem stałego plusa dlatego w puszkę powędrował osobny bezpiecznik. Doświetlanie działa w ten sposób iż podczas otwierania auto z pilota jeśli przytrzymamy przycisk otwierania zapalą się halogeny :mrgreen:

halogeny.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota :wink: , wielkie graty za efekt, według mnie od lifta wcale nie odbiega.

No i browar koledze z A80 :drinks:

---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 17:50 ----------

tak właściwie to mnie przekonałeś do rzezania, a już wertowałem alle o nowy zderzak... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Super . Dzięki za wrzutkę , właśnie tego szukałem , lista zrobiona i jutro na zakupy xd :banan:

Pozdrawiam.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej okrągfłe dzienne LED zamiast przeciwmgłowych?

Każdy wstawia to co chce i co uważa. Porządne ledy z homologacją niestety trochę kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas poluje zeby wyrwac taka okazje co do halo jak kolega wyzej ;p nie widzi mi sie placic za ori po 70zl za sztuke, wyszlo super, takze musze chyba byc cierpliwy;) a co do ledow, to bardzo duzo ludzi uwaza to za wies(ze mna na czele), takze ledow nikomu nie doradze, jak ktos mocno chce to niech montuje, a tak jak kolega Labiel napisal troche to kosztuje. Gratuluje udanego i ekonomicznego moda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...