Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę o oklejeniu głownych świateł :gwizdanie:, ale wtedy miałbym niebieskich na sobie co chwila :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIsaliscie wczesniej i jakims linku jak podlaczyc halogeny do przycisku tylnych halogenow (ja mam model 96r i tam byly tylko tylne) poratujcie, jak sie dostac do tego przycisku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze przed posklejaniem wszystkiego spasowales ze zderzakiem?, ogolnie wyszly calkiem niezle, wrzuc potem fotki jak na aucie wygladaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje rezanie, szału nie ma :(

102_9177.jpg

102_9178.jpg

102_9179.jpg

102_9180.jpg

według mnie najlepiej wykonane halo do tej pory, no może oprócz mrogala, tyle że u niego wygląda jak ori po lifcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjecia nie pokazuja wszystkich "nierownosci", których nie usunąłem z czystego lenistwa bo 4 dni mi to zajęło, grrr

1. Zaczęło się od wycięcia dziury w kratce do pionowego słupka mniej więcej w 1/3 kratki

2. Włożyłem halogen do kratki i całą kratkę do zderzaka, a następnie patrząc jak świci na ścianie w porownaniu do włączonych świateł mijania ustawiłem halogeny

3. Podszedłem do Forda Mondeo i u niego też sprawdziłem mniej więcej o ile niżej świecą niż mijania :)))

4. Przyłapałem halogen do kratki w kilku miejsca szpachlą z włóknem (zielona) i odczekałem aż wyschnie.

5. Włożyłem do zderzaka i patrzyłem w którą stronę świeci. Halo są tak zamontowane, że ma możliwość kręcenią śrubą regulującą wysokość wiązki światła.

6. W lewym halogenie musiałem wyciąć 1cmx1mm plastiku ze słupka bo śruba od regulacji się nie mieściła

7. Miałem 2 klaksony i dolny został wykręcony bo inaczej halogen sie nie mieścił. na 1 też działa..

8. Okleiłem szkło halo taśmą malarską i zapaciałem szpachlą wszystkie szczeliny fantazyjnie formując opływowy kształt :))

9. Po wyschnięciu wytarłem i odkleiłem taśmę - wyszło fatalnie, musiałem znowu nakleić i podszpachlować, ale tutaj polecam wszystkim szpachle wykończeniową

10. Pomalowałem podkładem 2x

11. pomalowałem czarnym matem 3x

12. Kupioną od Dropsone'a instalację (kable, przekaźnik, układ zabezpieczający z bezpiecznikiem) z jego świateł do jazdy dziennej podłączyłem do przycisku tylnych świateł przeciwmgielnych. Niestety nie ma w moim modelu przycisku do przednich świateł, a w tym wolnym miejscu na przycisk poprzedni właściciel wstawił diode od alarmu i nie chciało mi się w tym grzebać. Moim zdaniem i tak wzniosłem się na wyżyny swoich umiejętności doprowadzając wszystkie kable i podpinając je tak, że nic nie widać żeby było kombinowane. Aby to zrobić należy odkręcić pokrywę ECU oraz w kabinie pokrywę pod kierownicą i przełożyć kabel, a następnie przecisnąć go przez szczelinę środkowym pomiędzy panelem na którym są przycisku m.in do halo. Przycisk od halo wyciągamy 2 cieniutkimi śrubokrętami, podważamy i wyskakuje. Nie mam niestety zdjęć żeby pokazać do którego podłączyłem kabla, ale można to rozpoznać metodą prób i błędów :)))

13. Skrecamy wszystko w odwrotnej kolejności :)

14. Niestety mam tylko 1 żarówkę, zwykłego Philipsa H11, ale jak chciałem dokupić drugą to mi w Opolu krzyknęli za nią 50zł. Olełem to i kumpel kupi mi za 23zł taki komplet, może i gorsze jakościowo, ale tańsze i ciekawiej świecą :)))

http://www.allegro.pl/item666563995_zarowki_platin_xenon_plasam_blue_h11_55w_6000k.html

Tak wygląda auto po zamontowaniu, pojutrze będą fotki tego jak świeca :)

audi_halo11.jpg

audi_halo22.jpg

audi_halo33.jpg

audi_halo44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha, nie dość, że za pierwszym razem w sklepie wydali mi zamiast H11 inne żarówki to za drugim razem, jak mój wujek poszedł je wymienić to wcisnęli mu zamiast H11 "xenon" jakieś barwione na żółto :cry:

tutaj tak tego nie widać, ale świecą mega zółto :thumbdown:

zarowka1m.jpg

zarowka2m.jpg

bez włączonych halogenów...

przodbezhalogenowm.jpg

z włączonymi :)

przodm.jpg

przod3m.jpg

przy okazji inne ujęcia :)

bok2m.jpg

bok3m.jpg

i dupcia :)

tyl2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wylacznie przerobka, polift ma inny kształt kratek, wiec nie obejdzie sie bez rezania, i niezapomnij ze zaslonisz dolot do ic zakladajac hallogen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze swoje stare trza przerabiac a co zrobic z dolotem do ic?

przeciez w moim poscie na stronie 1szej dokladnie widac ze trzeba przerabiac ori kratki kleic mierzyc szpahlowac i lakierowac :good:

dolot trzeba zmodyfikowac odciac jego lewa scianke i zawinac do strony srodka auta a i usunac reszte plastiku zza szczebelkow, zreszta wsio jest 1 szym poscie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...