Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pali bezpieczniki pompy paliwa


amigancik

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu po trasie 800km spalił się bezpieczniki pompy paliwa, wymieniłem następnego dnia, pojeździłem przez dzień i na wieczór znów się spalił.

Pod tylnym siedzeniem, po prawej stronie (patrząc na kierownicę), zauważyłem rozcięty (ok10cm) czarny przewód z białym paskiem, zaklejony taśmą, odbezpieczyłem, w środku były 4 żyły, dwie brązowe, żółta i jeszcze jedna nie pamiętam jaka) nie zauważyłem ich uszkodzenia, ale każdy osobno zabezpieczyłem dodatkowo taśmą, a potem jeszcze całość zabezpieczyłem taśmą.

Następnego dnia wstawiłem 3 (trzeci) i po trasie 200km zauważyłem że znów jest spalony.

Bezpieczniki wstawiam 20A żółty, tak jak siedział ten pierwszy "oryginalny"

Vag nie pokazuje żadnych błędów.

Poziom paliwa powyżej połowy zbiornika.

Jak się mądrze zabrać do naprawy, z której strony najmniejkolizyjnie ? Mam problem bo w Augustowie i okolicy nie ma dobrego elektryka.

Uprzejmie bardzo proszę o darowanie uszczypliwych uwag i bezwartościowego filozofowania.

Jestem za to serdecznie wdzięczny za wszystkie prawdopodobne uwagi dotyczące mojego problemu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce bezpiecznika wstaw amperomierz (w szereg) i obserwuj wskazania pod obciążeniem pompka nie powinna pobierać więcej niż 7A samochodu nie musisz odpalac weź + jednym końcem miernika a drugi daj na miejsce nózki bezpiecznika ( na tą zeby pompka zaczęła pracować)

Spróbuj poruszać przewodami obserwując wskazania moze zlokalizujesz usterke, zwarcie....

Może Ci sie pompka zaciera ... U mnie przepalał sie bezpiecznik ale było już po pompce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pompa ci siada kup nową ale tylko ori mialem to samo u siebie w 1.6 adp kupilem chińczyka pochodziła pare dni kaplica potem kupiłem ori i się poprawiłoteraz mam tylko problem z porannym odpalaniem ale to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj przewody do pompki, poruszaj nimi... może przy wtyczce sie coś dzieje...

Trudno cokolwiek stwierdzić na odległośc ale jezeli pobiera tylko 5A to wygląda na sprawną, ciekawe jak z jej wydajnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił pompe paliwa bo najprawdopodobnij w niej rozi ci sie zwarcie , przechodziłem ten sam temat kiedys w bmw 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...