Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecane instalacje LPG/CNG


adamq

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj założyłem KME w MD Auto-Gaz w Warszawie na Mrówczej 214. Dziś jadę w trasę -600km., jak wrócę to opowiem. Pierwsze wrażenie - żadnej różnicy w stosunku do benzyny.... poza różnicą na stacji;)[br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 11:33_________________________________________________Po przejechaniu 1000km w instalacja sprawuje się rewelacyjnie. Przełącza się bez problemu, spadek mocy niezauważalny, spalanie 1,5L więcej niż benzyny.

Warsztat na czas instalacji dał samochód zastępczy- nie była to limuzyna ale jeszcze tego samego dnia odzyskałem swój samochód.

Ogólne wrażenie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz grzebać kompletnie przy instalacji załóż BRC.

Miałem w poprzedniej Audi.

80 tyś bezproblemowej jazdy na LPG, wymiana tylko filterków.

Auto sprzedałem, pewnie kula się dalej.

Jak Stag 300-4 to z wtryskiwaczami hana200 a nie elektrozaworami valtek i cena wyjdzie podobnie jak BRC.

Stag bardziej uniwersalny od BRC. Tańsze części zamienne. Przykładowo jeden wtryskiwacz BRC 200zl a Hana2000 122zl.

Na temat Agisa się nie wypowiadam znam tylko ze słyszenia.

poczytaj na lpg-forum.pl albo załóż wątek jak tu co by Ci polecili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i instalacje BRC założyłem w czerwcu 2010 zrobiłem 10kkm i jestem bardzo zadowolony nie czuć różnicy między gazem a benzyną a za to radość przy tankowaniu .Ja w tamtym roku dałem 2500 z lepszymi wtryskami.Pytałem gazownika o cenę aktualną -teraz 2800 z tymi wtrskami co ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić BRC. Posiadałem taką instalke w a3 i poprzedniej A4. Wszystko chodziło tak jak powinno. Wymieniałem tylko filterki. W a4 zrobiłem 50.000km a w a3 44.000 i w żadnej nie było robione nic prócz wymiany filterków. Ale najważniejsze to żeby założyć u kogoś kto robi to dobrze bo nawet najlepsza instalacja założona źle nie da rady i będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że Arctic. Na alasce to by nie pohasiało tak jak trzeba. Ja polecałbym takie komponenty:

Listwa wtrysków REGA, stag 300 plus, parownik tomasetto arctic, jakiś odolejacz (filtr fazy lotnej)daj przed wtryskami co by Ci ich smołą niebrudziło, butle w koło 55 l i będzie jak trzeba. Ja za taki zestawik ze dwa kółka zapłaciłem, instalka sprawuję się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam identyczne auto i od 2 i pół roku jeżdżę na instalacji:

BRC SQ24, reduktor Genius MB1500, wtryski pomarańczowe. Jestem bardzo zadowolony.

Koszt pewnie około 3 tys. Spalanie 11 litrów LPG latem, w zimie koło 12 litrów LPG, czyli jakieś 15-20 procent więcej niż na PB.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam identyczne auto i od 2 i pół roku jeżdżę na instalacji:

BRC SQ24, reduktor Genius MB1500, wtryski pomarańczowe. Jestem bardzo zadowolony.

Koszt pewnie około 3 tys. Spalanie 11 litrów LPG latem, w zimie koło 12 litrów LPG, czyli jakieś 15-20 procent więcej niż na PB.

pozdrawiam

mam identyczny zestaw u siebie , sprawuje sie idealnie ... gdy by nie to że zajeżdżam pod dystrybutor z gazem to nie wiedziałbym ze mam LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag 300 plus lub stag 300 ISA2 (to to samo staga 300plus da sie zaktualizowac do ISA2), wtryski hanna 2000 i reduktor AC-R01 elektro zawór waltek = wieksze możliwości i troche taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC było dobrą instalacją bo za powiedzmy jakieś 2900zł miałes stosunkowo dobre wtryski. Dodatkowo nie trzeba fachowca światowej sławy do montażu.

Odkąd pojawiły sie hany uważam, że nie ma co sie zastanawiac i brać zestawy na stagu. Dużó większe możliwosci regulacji i ewentualne naprawy tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Bylem dzisiaj umówić się na montaż instalacji i gazownik polecił mi taki zestawik:

Stag-4

reduktor Zavoli zeta N

Wtryski Valtek

Butla toroidalna 50L + pokrowiec na kolo gratis ;)

Cena: 2300zł, 2 lata gwarancji

Według jego zapewnień, bez problemu powinien dać sobie radę z ADRem. Waszym zdaniem nie powinno być problemów przy takiej konfiguracji? Może ktoś z Was ma to samo?

Za BRC powiedział 2600 i nie wiem czy jest sens dokładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to brc z wtryskiwaczami brc to się opłaca i to bardzo.

Kolego w tych samych pieniądzach ewentualnie za 100zł więcej mozesz założyć wtryski MagicJet. 50kkm powinieneć na takowej konfiguracji śmignać bez ruszania niczego oprócz filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , zdeydowalem sie aby zagazowac moje a4 b6 2,0 ALT i prosze o jakies propozycje na jakich podzespolach zrobic instalacje ? i jaki warsztat polecacie na slasku okolice bielska bialej ewentualnie gliwic z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 300+ ewentualnie Stag4+ do tego listwa HANA parownik Scorpion ST, ZAVOLI, MAGIC i do tego dobry montaż i regulacja a auto bedzie chodzic jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...