Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

zaznacz sobie suwmiaką wysokość na dole panelu i delikatnie nożykiem tapicerskim raz za razem nacinaj trochę to trwa ale warto ja tak robiłem nie raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz sobie suwmiaką wysokość na dole panelu i delikatnie nożykiem tapicerskim raz za razem nacinaj trochę to trwa ale warto ja tak robiłem nie raz

no to super, bo obawiałem się, że to będzie jakiś twardzszy material, dzięki bardzo

---------- Post dopisany 16-12-2013 at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2013 at 21:38 ----------

wszystko fajnie, rnsd śmiga, próbowałem włozyc plyte z navi do czytnika, wchodze w navigation, klikam aus cd i nic sie nie dzieje, rozebrałem kasete napędu, nic nie wskazuje na uszkodzone/polamane, włozylem płyte przy wyłączonym radiu, już nie prosi o navi w formacie dx, pojawił się komunikat Die Navigation wird aktiviert. Bitte warten. lecz płyta w napędzie się nawet nie kręci... ktoś coś na ten temat, dodam, że nie mam jeszcze antenty GPS, ale napęd powinien raczej zakręcić płytą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko jest ok pokazuje się wybur trasy ,a skoro u ciebie się nic nie pokazuje i nie kręci cd to coś jest nie tak cd musi pracować. Najprawdopodobniej masz uszkodzony mechanizm cd powinno połknąć bez wzgledu na to czy opcja navigation jest włączona czy też nie oczywiście przy włączonym rns-d włożenie cd do napędu bez włączonego radia jest niemożliwe ( Uszodzony mechanizm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem to raz jeszcze i dynda brązowy kabel, jakby od anteny aru8a4eh.jpg

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ----------

czX8HH5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oderwałeś go od modułu w napędzie cd tam jest taka blaszka i oczko

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

moduł gps wmczarnej ramce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zlokalizowałem skąd został wyrwany, napęd nadal mi nie kręci, czy to może być wina nie podłączonego tunera tmc? radio w ogole nie reaguje na cd eject, brakuje mi już pomysłow, płyta wsadzona na wyjętym napędzie, napis, że nawigacja będzie aktywowana(poprzednio ze nie ma plyty) plyta jest nagrywana clonecd, ale mimo wszystko powinno zakręcić, jakieś pomnysły sugestie, ew zakład który to naprawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner nie ma tu nic do znaczenia, skoro radio nie reaguje na cd eject no najprawdopodobniej uszkodzony jest napęd słychać cokolwiek z napędu czy nic ? Płyta zostaje automatycznie połknięta czy sam ją wciskasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner nie ma tu nic do znaczenia, skoro radio nie reaguje na cd eject no najprawdopodobniej uszkodzony jest napęd słychać cokolwiek z napędu czy nic ? Płyta zostaje automatycznie połknięta czy sam ją wciskasz ?

sam ją wcisnąłem, nic nie słychac po cd eject

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem swoje radio symphony na RNS-D. Ogólnie działa, ale ma jak się dowiedziałem po przeczytaniu tego wątku stałe bolączki tego tematu. :))

1. Czy jest to DX? Załączam zdjęcia, według tabelki z tego wątku jest to pierwszy DX dla B5.

IMG_0136.jpg

IMG_0137.jpg

2. Dlaczego w nawigacji pisze że niby się uruchamia a nie ma wcale płyty w napędzie. Sprawa z płytami jest jeszcze bardziej skomplikowana, wypaliłem mapy DX TravellPilot 2013 i po włożeniu płyty w napęd żadnej reakcji ze strony radia. Napęd normalnie wciąga płytę nawet chwilę ją kręci i nic...a potem jest tylko gorzej. Przy próbie wysunięcia płyty słychać że mechanizm próbuje ją wypchnąć, kawałek wychodzi i znowu się wciąga, muszę jej dopomagać pincetą. Ewentualne czyszczenie lasera wiąże się z dużą ilością rozkręcania czy dostęp jest łatwy?

IMG_0131.jpg

3. Oczywiście odwieczny problem z FISem kodowanie na 62 w liczniu na 4. Mam komunikat w navi o braku modułu TMC, kanał 06 w navi na 1. Główne kodowania radia na 207 choć nie mam zmieniarki, ale wcześnie było też 204. Zegary kodowane na 00040. No i dwa błędy dołączone na zdjęciu o braku komunikacji radi i navi po canie z licznikiem. Liczniki D12. Może zmusić je jakoś do komunikacji po DATA ENA CLK. Może dołożyć TMC czy jest na to sposób?

IMG_0140.jpg

Dodam jeszcze że nie pociągnąłem GALI i napięcia do kostki navi, ale to chyba teraz nie ma większego znaczenia. Nie ma tez anteny GPS. Mam zamiar to wszystko ogarnąć jak uruchomię w pełni navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd nie musi byc uszkodzony jeśli płyta jest nagrywana to czasami navi ma problem z wypchnięciem cd a to z tego względu iz ori płyta jest delikatnie grubsza. Płyty nagrywałeś właściwie soft ? nagrywarka ?. Błąd odnośnie tunera tmc będzie cały czas do momentu podłączenia tunera. Navi z zegarami musisz połączyć przez ena,clock i data po can nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty cd clonem wypalane na profilu safe cd 3.x. W touaregu tez nie działają. Także pewnie coś źle wypalilem. A to normalne ze navi nawet bez płyty wypisuje navigation wird aktivierd ( czy jakoś tak :)) zawsze z nimeckiego tylko 4 miałem :D )

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się na montażem navi i pojawiają się dwa pytania, na razie dwa ;) :

1. Czy można jakoś zmusić navi DX do komunikacji z fisem licznika z 99 roku po I lifcie(zegarek jeszcze analogowy ale już z cyframi). Chodzi mi tylko o komunikaty z radia pojawiające się w górnej części fisa, te odnośnie nawigowania spokojnie mogę sobie darować. Po przeczytaniu całego wątku nie jestem pewien. Patrząc na rozpiskę wyjść z navi widać piny DATA,CLOCK i ENA (czy te piny są we wszystkich navi czy tylko w konkretnych numerach?), ale z drugiej strony wszyscy piszą że musi być CAN a w moim liczniku tego nie ma. Do tego wszystkiego jeszcze

Navi z zegarami musisz połączyć przez ena,clock i data po can nie ruszy

i już całkiem zgłupiałem. Więc jak to jest?

2. Czy nawigację można potraktować jako użyteczne urządzenie do nawigowania czy raczej jako gadżet. Jak wypada funkcjonalność w starciu z AutoMapą. Gdzieś czytałem, że nie można wprowadzać punktów VIA (przez) czy to prawda? Czy może jest jakiś emulator coby pobawić się nawigacją na PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wszyscy co mają problem z niestartującymi mapami w navi plus DX! Zakupilem płytę od kolesia i mi ciągle wyskakiwał defekt CD więc zadzwoniłem do niego że nie bangla to doradził mi żebym wyczyścił laser patyczkiem z wacikiem. Jutro to wypróbuje i dam Wam znać czy podziała:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wszyscy co mają problem z niestartującymi mapami w navi plus DX! Zakupilem płytę od kolesia i mi ciągle wyskakiwał defekt CD więc zadzwoniłem do niego że nie bangla to doradził mi żebym wyczyścił laser patyczkiem z wacikiem. Jutro to wypróbuje i dam Wam znać czy podziała:-)

Nic nowego ci nie powiedział temat znany od dawna, kup izopropanol lub środek do mycia optyki i wyczyść żaden spirytus czy perfum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wcześniej o tym nie wiedzialem...mam nadzieje ze podziala.

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...