Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak świateł mijania


kantor8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem dzisiaj że nie mam świateł mijania:

-bezpieczniki ok,

-nie ma napięcia na kablu przy żarówce,

-sprawdzałem czy pojawia się napięcie po przełączeniu na światło mijania na bezpiecznikach i tam napięcie jest >>> zatem pytam czy można wykluczyć wadę przełącznika, ?????

Czy są może jakieś przekaźniki?????

Proszę o pomoc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie od przełącznika do świateł mijania jest następujące:

- po włączeniu świateł mijania napięcie pojawia się na złączu T14/8/56 wychodzącego z przełącznika

- od przełącznika prąd płynie grubym żółtym przewodem (56b), który następnie rozdziela się na dwa cieńsze żółte, które z kolei dochodzą do bezpieczników S20 i S21

- od bezpieczników prąd płynie żółto/czarnymi przewodami do żółtych plastikowych 6-pinowych złącz T6/3 i T6b/3 znajdujących się odpowiednio w prawym i lewym słupku

- po przejściu przez konektory T6 i T6b przewody (nadal żółto/czarne) dochodzą do gniazd obu lamp (T5/5/56b i T5a/5/56b), a w lampie poprzez żółte przewody dochodzą do żarówki.

Istnienie napięcia na bezpiecznikach, wyklucza awarię przełącznika. Z kolei brak napięcia przy żarówkach wskazuje na przerwę w przewodach wychodzących od bezpiecznika. Następnym krokiem powinno być sprawdzenie napięcia w żółtych kostkach T6/3 i T6b/3.

Nie napisałeś w jakich okolicznościach światła przestały działać, czy coś majstrowałeś przy światłach?

Sprawdź obecność prądu na bezpiecznikach za pomocą żarówki a nie woltomierza, być może blaszki w przełączniku źle zwierają i przez przełącznik płynie za mały prąd, by zapalić żarówkę.

Pozdrawiam.

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Zaraz biorę się za sprawdzenie. Nic nie majstrowałem, samo się stało.

Już po sprawdzeniu w złączu konektorowym przy nogach kierowcy - sprawdzałem próbówką i jest ok - do złącza wchodzi napięcie i z niego wychodzi,

od góry idzie jeden kabel, a z dołu wychodzą 2 żółto czarne.

Czy macie jakieś pomysły na to gdzie jeszcze szukać??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po sprawdzeniu w złączu konektorowym przy nogach kierowcy - sprawdzałem próbówką i jest ok - do złącza wchodzi napięcie i z niego wychodzi,

od góry idzie jeden kabel, a z dołu wychodzą 2 żółto czarne.

Czy macie jakieś pomysły na to gdzie jeszcze szukać??????

Jakiej probówki używasz?

Może próbówka wskazuje obecność napięcia, ale jest ono za małe by zaświecić żarówkę!!!

Aby być na 100% pewnym, weż żarówkę co najmniej 20W (jak do kierunkowskazów) i podłącz ją zaraz za bezpiecznikiem S20 lub S21. Sprawdź teź, czy sprawdzasz właściwy obwód - włączając i wyłączając dźwignię świateł. Nie chce mi się wierzyć, że uszkodziły się jednocześnie oba przewody wychodzące z dwóch leżących w różnych słupkach konektórów i idące do reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdzę żarówką i dam znać co i jak...

Witam. I co winiknęło z dochodzenia? co było winne, że brakowało tych świateł? Ja mam tak samo, tzn. brak napięcia na stykach przy obydwu lampach ( postojowe i długie świecą), bezpieczniki są ok, zresztą jeden przecież jest od lewej strony a drugi od prawej. rozbierac przełącznik świateł?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...