Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony

marius3200

Koledzy dołączę się do tematu, a mianowicie mam podobne objawy popsutego wzmacniacza i postanowiłem go zdemontować i oderwać tą czarną gumę i teraz problem, bo wyrwałem elementy elektroniki i teraz potrzebuję schematu wzmacniacza 8E5 035 225 A, proszę o pomoc!

A ja oznajmiam, że wzmacniacz z A8 D3 za 100 zeta na alledrogo śmiga piknie. :good: W końcu cieszę sie działającym radiem. :naughty::tongue4: W ASO zaśpiewali mi 300 zeta z nowy wzmak. Także moge z czystym sumieniem polecić podmiankę na wzmaka z A8.

Witam, mam nieco podobny problem jak Sosna90 w a4 B6 wersja USA

Pierwotnie było Symphony z kaseciakiem, potem Concert III, a ja teraz dołożylem RNS-E. Wszystko działa porawnie, kominikaty FIS, bluetooth, tylko radio słabiutko odbiera.

Niestety nigdzie nie znalazłem anteny diversity w okablowaniu za radiem, jest podłączona tylko FM

Ścieżki na 3 tylnych szybach są, na dachu "płetwa". Czy możliwe że jest wzmacniacz z diversity tylko okablowanie nie zostało pociągnięte?

Witam, , czy któryś z Panów mógłby dołączyć jakieś fotki gdzie jest ten wzmak w B5 Avant?

Czy jest to za tą klapką po lewej stronie w bagażniku czy w nadkolu koło subwoofera Nokia?

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:59 ----------

miałem tez problem z odbiorem radia,wystarczylo wsadzic spinkę do wlosów między wzmacniacz,pozdro

Wzmak w B6 jest inny niż B5.

Wyciągnąłem to dziadostwo próbowałem klipsów i nic. Jest poprawa, a za chwilę wypadałoby klipsa przełożyć w inne miejsce:kwasny: W końcu owinąłem cały wzmacniacz taśmą dookoła. Nie wiem co jest ale najlepiej działa jak odepnę wtyczkę od masy. Nowy w serwisie to jakieś 225zł

Też miałem kolego tak, że jak odłączyłem mase to tak jakby lepiej działał ten wzmacniacz. Niestety u mnie bez wymiany sie nie obyło. U mnie ta guma odeszła w taki sposób, że uszkodziła mi elektronikę we wzmaku (niektóre elementy elektorniczne są zatopione w tej gumie). Kupiłem od A8 D3 i wsio śmiga superancko. Poza tym ja mam jakąs wersje z tego A8 na full wypasie bo wejść różnych ma chyba z 8, a ja mam tylko podpięte zasilanie, antene i masę. W serwisie taki co założyłem 1,5 tysia kosztuje

Zazwyczaj wystarcza na szczęście ten najtańszy bez obsługi TV, webasto itp a ten 8E5 035 225 Q kosztuje w serwisie 227,80zł brutto Czyli ciutkę taniej niż połamane resztki wzmaka na allegro:naughty: Z literką T który obsługuje ogrzewanie postojowe kosztuje tyle samo:decayed:

Jak by ktos potrzebowal 8E5 035 225S to mam do pchniecia :thumbup1:

Ile? Bo teraz biedny jestem:kox:

panowie gdzie biegną te kable od wzmacniacza w sedanie ? U mnie z radia audi concert wychodzi 1 żółte złącze, gdzie jest reszta ?

Witam

Czy stosował ktoś w avancie w B6 alternatywną antenę zamiast fabrycznej (w szybie) jak to się sprawdza poza miastem.

np taką.

blauc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Witam

Zamiaruję uruchomić system diversity w avancie b6, po lewej stronie mam taki wzmacniacz antenowy (splitter)

$T2eC16ZHJGkE9no8iMJ9BQiEZ3tNTw~~60_35.JPG

Może ktoś dysponuje nr katalogowym wzmacniacza z prawej strony.

Jak rozbierałem swój bagażnik to przyznam się szczerze że nie rzucił mi się w oczy żadem moduł zamontowany w prawym boczku, ale może i jest tylko gdzieś pod wygłuszeniem, poniekąd jakoś musi być połączona antena z prawej szyby.

------------------------------

Poszukuję uszkodzonego wzmacniacza antenowego do sedana B6, dokładnie potrzebuję jeden element z jego płytki, może ktoś mnie poratuje.

Kupiłem ostatnio RNS-E Pewniaka z Allegro do swojego b7 i po zainstalowaniu w samochodzie odbiór radiowy jest koszmarny w porównaniu z poprzednim radiem Symphony II. Wzmacniacz antenowy wyjmowałem i nie widać pęknięć, uszkodzeń mechanicznych. Napięcie na białej końcówce dochodzi do wzmacniacza. Po podłączeniu kawałka kabelka do niej odbiór się pojawia, ale dźwięk jest zniekształcony. Blaszki we wzmacniaczu czyste, złącza na szybie też. Powinno być wszystko ok, a nie jest. Przy montażu nawigacji musiałem dołożyć antenę fakra do nawigacji , bo nie było żadnego kabla ze złączką pasującą wejścia. Nawigacja na szczęście działa jak należy. Diagnozowanie VAGiem pokazało kod błędu, że w module radia występuje sporadyczny brak połączenia anteny, ale to samo występowało w Symphony II. Będę pewnie musiał reklamować tę nawigację. Miał ktoś podobne doświadczenia z takim odbiorem radiowym z rns-e? Mam sedana z anteną płetwa rekina na dachu, antena radiowa jest w tylnej szybie, brak fabrycznego wyprowadzenia anteny gps - do czego jest ta antena na dachu?? Może szare złącze podpięte do wzmacniacza jest własnie od niej.Ze odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Cześć. Robiłeś kodowanie vagiem tego RNS'a. Mozna tam wł/wył diversity oraz zasilanie wzmacniacza antenowego. Sprawdzałeś czy jest napięcie 12V na kablu antenowym. Pozdrawiam