Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie ten wzmacniacz dla anteny Diversity, przeglądając schematy Elsy wszystkie połączenia są bezpośrednie do wzmacniacza w lewym słupku. nie ma DODATKOWEGO WZMACNIACZA anteny.
Dopiero przy zastosowaniu TUNERA TV pojawia się na schematach. Ostatnie zdjęcie, numer... R109
jednak na schemacie występuje TEŻ ekranowanie.
czyli w którymś miejscu, kabelek zamienia się z płaskiego na koncentryczny gdzie ekran jest podpięty do MASY.
Jest tam symbol kostki łączącej, jak w innych opisach lecz bez zupełnego oznaczenia
Zobaczcie.
dbba0471a6462819dd43460c0702751e.jpg7f4905ab0ffafb3566bad29283990ac2.jpg710ef56eb6580d7c003a56f5441e01d2.jpg8d2ca6da7f9d4fbcbd07e758991c881e.jpg
Przydało by się by ktoś, kto ma diversiTy a nie ma TV, mógł pokazać nam jak idzie kabelek od szyby.

Piszę o tym bo u mnie rówznież występują zakłócenia w odbiorze.

seryjnie auto wyjechało bez Concert CD, i po zakupie miałem błąd związany z Diversity,

VAGiem wprawdzie wyłączyłem ale przydało by się wymienić wzmacniacz i pociągnąć dodatkowy przewód do radia.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 7 stronie tego tematu masz moje zdjęcie gdzie najprawdopodobniej widać kawałek tego wzmacniacza w prawym boczku (poniżej siłownika wlewu paliwa). Nie mam TV. Instalacja oryginalna nic nie zmieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie widziałem, szkoda że nie widaćb więcej np. Numeru OEM.

Zresztą i tak będę wymieniał wzmacniacz to spróbuję dorobić antenę diversity, to tylko kawałek kabelka.

Zobaczymy co to da

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie było zrobione od tak sobie, nie myślałem wtedy aby bliżej się przyglądnąć temu modułowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest z drugiej strony, za subwooferem,
to wzmacniacz GSM

79cffddad1375262053f06e42d4966ed.jpg

dziś się temu przyjrzałem...

Oczywiście jeśli ktoś nie ma TV

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zasilanie tego wzmacniacza idzie z puszki gdzie jest moduł telegonu/bt

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miły pomógłby mi w ustaleniu jak wygląda mocowanie wzmacniacza antenowego w B7 sedan i zrobiłby mi zdjęcie jak to wygląda i jak wyglądają te styki które łączą wzmacniacz z szybą?
W mojej B6 założyłem Concerta III i kupiłem wzmacniacz antenowy z końcówką AF, niestety wzmacniacz nie pasuje do mocowania jakie jest w B6 więc pozostaje mi tylko rzeźba :D ale łatwiej by mi było gdyby ktoś pokazał jak wygląda to mocowanie w B7. Chyba że ktoś miałby inny pomysł na przymocowanie tego wzmaka żeby odbierał tak jak trzeba.

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2016 o 21:55, maxus24 napisał:

znalazlerm takie cos w necie ale nieznam eng

moze komus sie przyda

http://www.audiworld.com/tech/elec187.shtml

Dzisiaj poprobowałem naprawy podobnym sposobem tylko że zmostkowałem na płytce dwoma kabelkami od wtyczki do tych blaszek i powiem że rewelacja nie trzeba nic wymieniać

 

 

Edytowane przez Endriu1234
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Endriu1234 ma racje, tez dzisiaj zmostkowałem przewodem od wtyczki do jednej z blaszek (styk jednej z anten) i działa idealnei. Mega poprawa.
Poglądowe zdjęcie wykonania:)

IMAG0728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś wsadził drut zamiast wzmacniacza i wywalił ten wzmacniacz. Nie po to producent go tam dał i stworzył system diversity aby był tam na sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zamiast wzmacniacza z koncowka "D", ktory mam u siebie w B6 sedan moge wlozyc identyczny z wygladu, z koncowka "P" lub "S"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można. Elektrycznie to to samo.

Każdy kolor wtyku jest przypisany do danej anteny. Każdy z tych wzmacniaczy ma możliwość przejścia anteny FM.

POZOSTAŁE (Diversity, GSM, TV) jeśli nie są podpięte nic nie będzie się działo.

WAŻNE by tor FM nie był uszkodzony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Kupilem nie dawno audi a4 b6 2004r i mam taki małyproblem z odbiorem stacji radiowych. mam ten wzmacniacz szeroki z końcówka P i radio Concert II. W innym samochodzie ze zwykłym radiem w tym samym miejscu gdzie u mnie nie odbiera a w drugim łapie wszystkie stacje. Wymieniałem wzmacniacz antenowy na inny na 100% dobry nie było różnicy. Gdy odepnę pierwsza antene w szybie ten wtyk od góry nie ma zmian,  tak samo fm 2 in i fm3 in tez bez zmian. Morze ktoś mi doradzi co można zrobić by lepszy był odbiór. Dodam ze lepiej odbiera na zwykłym drucie. A i jeszcze jedna rzecz w radiu mam uszkodzona szynę can bo nie można vagiem z niczym sie połączyć dopiero po odpięciu radia działa wszystko.  I mam tylko ten jeden wzmacniacz i do niego podpięte obie szyby.

2970166588.jpg

Edytowane przez Marrriuszzz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem także temat słabego zasięgu radia w swoim a4 b7 avant, radio Concert II. U mnie pokazywało błąd 00856 - Radio Antenna 29-10 - Zwarcie do masy. Podmieniałem wzmacniacze, na kilku sprawdzanych był ten sam błąd, sprawdzałem kabel antenowy, wszystko wydawało się ok, aż podmieniłem radio na inne i na drugim zaczęło grać. W moim przypadku okazało się, że problemem było samo radio a dokładnie gniazdo anteny. Radio wymieniłem na sprawne i wszystko gra jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat , czy ktoś wie gdzie może być antena - wzmacniacz w A4 b6 cabrio????

 Strasznie słabo obiera stacje  , ostatnio robiłem podłączenie pod wz. Do suba i wtyczka jest wpięta w radio ( nie orginalne bo JVC ) ale łapie może tylko jedno radio M ;) które by pewnie łapało i bez anteny ;)  

Wyjaśniło się , po podłączeniu przewodu do wzbudzenia wzmacniacza zakłóca chyba wz. Anteny . Jak wypne przewód stacje łapie wszystkie . 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilanie przy wzmacniaczu ale na żółtej wtyczce od diversity na bialej nic . tak ma byc czy jest cos nie tak ? Bledy 00858 i 00856

Radio rnse led w sedanie i wzmacniacz dolozylem z a8 ale wyglada identycznie jak w b6 i radio odbiera ale szalu nie robi ..

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzilem miernikiem okazalo sie ze wtyczki byly zamienione kolorami przelozylem wpialem jak powinno byc i radio gra o niebo lepiej 1 blad zniknal ale zostal 858 na wyjsciu antenowym w rnse idzie zasilanie wzmacniacza fm i na tym wysciu po sprawdzeniu miernikiem srodkowego pinu i jego otoczki jest polaczenie bo miernik  piszczy . czy to powoduje ten blad czy tak faktycznie ma byc w tym modelu ?? Jest ktos w stanie to sprawdzic u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś podać nr wzmacniacza który będzie działal z rns-e,  mój aktualny padł to raz a dwa będę przechodził na rns'a. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ostatnio wymieniłem uszkodzonego rns-e na concerta 3 i problem polega na tym że gubi sygnał radiowy albo słabo odbiera. W czym może być problem? Wcześniej radio odbierało bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...