Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ja odkopię temat. Fabrycznie miałem radio 2 din z kasetą + zmieniarką CD. Coś takiego:

s-l1600.jpg

 

Kupiłem Symphony 2+ z Exeo:

0Symphony_II_.jpg

Jest tu oczywiście inne gniazdo antenowe. Teraz pytanie, bo zapisuje mi się błąd anteny 2, co w sumie normalne, ale nie jest aż tak istotne. Problem w tym, że bardzo słabo odbiera jakiekolwiek stacje radiowe. 

Teraz pytanie, bo jak rozumiem trzeba zmienić wzmacniacz antenowy. Ktoś podpowie na jaki? Mam Avanta B6. 

Szukałem trochę i wydaje mi się, że taki będzie dla mnie odpowiedni, ale tylko mi się wydaje: 8E9035225Q. Szukałem w ETCE dla B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 11:48, tsluszniak napisał:

Teraz ja odkopię temat. Fabrycznie miałem radio 2 din z kasetą + zmieniarką CD. Coś takiego:

s-l1600.jpg

 

Kupiłem Symphony 2+ z Exeo:

0Symphony_II_.jpg

Jest tu oczywiście inne gniazdo antenowe. Teraz pytanie, bo zapisuje mi się błąd anteny 2, co w sumie normalne, ale nie jest aż tak istotne. Problem w tym, że bardzo słabo odbiera jakiekolwiek stacje radiowe. 

Teraz pytanie, bo jak rozumiem trzeba zmienić wzmacniacz antenowy. Ktoś podpowie na jaki? Mam Avanta B6. 

Szukałem trochę i wydaje mi się, że taki będzie dla mnie odpowiedni, ale tylko mi się wydaje: 8E9035225Q. Szukałem w ETCE dla B7.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem cały temat, i albo jestem ślepy albo pominąłem gdzieś ale..

Czy ma ktoś fotki/instrukcje/rysunki jak krok po kroku rozebrać lewy boczek B6 Avant ? Gdzieś kiedyś widziałem taki rysunek i nie moge go znaleźć ;/

Może dla wielu to prosta procedura ale rzadko kiedy rozbebeszałem samochód więc potrzebuje łopatologicznej instrukcji :D 

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z problemem, że przy np. użyciu spryskiwaczy lub podłączeniu ładowarki radio gubi sygnał i zaczyna trzeszczeć? Do tej pory tego nie miałem, ale objaw zaczyna się nasilać coraz bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stosował ktoś może jakiś nowszy wzmacniacz antenowy np. z a4 b8 lub coś podobnego. Do siebie już w miare dobrej cenie ciężko cokolwiek znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dłuższego czasu walczę z problemem słabego odbioru stacji radiowych i "trzeszczenia" najpierw w ori Concercie II z diversity a teraz w RNS-D. Wymieniłem ten wzmacniacz w lewym boczku lecz to nic nie pomogło, dodam ,że u mnie na postoju jesli nie włącze xenonów radio w miarę odbiera ale, na xenonach też odbiera ale słychać delikatne trzaski czasami. Podłączałem zwykłą antenę taką naklejaną na szybę na próbę i radio nawet dobrze odbierało ale to mnie nie satysfakcjonuje bo musiałbym ciągnąć kabel od nowa i antenę gdzieś schować. Myślałem też żeby wpiąć taką antenę pod ori wzmacniacz tam w boczku tylko problem jest jak połączyć kabel antenowy.

Pytanie do forumowiczów jeśli w moim modelu B6 był fabrycznie concert II to czy jest jeszcze jakiś drugi wzmacniacz antenowy od systemu diversity? Podobno w niektórych modelach są te wzmaki gdzieś koło wzmacniacza bose. Ja u siebie posiadam fabryczny bose i chciałem się coś dowiedzieć gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny słabego odbiru i zakłóceń radiowych.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2019 at 8:27 PM, Rosomak91 said:

Spotkał się ktoś z problemem, że przy np. użyciu spryskiwaczy lub podłączeniu ładowarki radio gubi sygnał i zaczyna trzeszczeć? Do tej pory tego nie miałem, ale objaw zaczyna się nasilać coraz bardziej...

Mam ten sam problem.
Radio w mieście jako tako odbiera, poza miastem (>30km) to praktycznie nic nie złapie.
Jak podłącze ładowarkę w miejsce zapalniczki to nawet w mieście szumi.

Czy to wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wzmacniacz (sprawny) ale nic to nie zmieniło. W mieście odbiera (potrafi zgubić fale) i po podłączeniu ładowarki tylko szumi. Sprawdziłem miernikiem i nie dochodzi zasilanie do wzmacniacza.

czy ktoś wie którędy idzie kabel od zasilania oraz skąd wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo też mam problem ze słabym zbieraniem fal radiowych u mnie w A4 B6 z RNS-D (radio/cd/navi/tv) tylko u mnie poza błędem w module 57 TV Tuner 00861 -

 Connection to Navigation Computer 011 - Open Circuit i nie działającym przednim lewym głośników nie ma nic o problemie ze wzmacniaczem.

Sprawdziłem nr wzmacniacza i jest to 8E9 035 225 R - jakieś pomysły jak go przetestować? Może sama antena jest uwalona, ale jakiś sposób by tego dowieść? Nie chce kupować niepotrzebnego elektrozłomu 

Jeszcze mam pytanie do kodowania mojego radia - pamiętam, ze u ojca w A6C5 przy kodowaniu radia Concert I można było wybrać czy radio ma aktywną antenę i przy uszkodzonym module nie którzy wyłączali jej kodowanie i błedu nie było. Czy w A4B6 jest podobnie? Pytam bo może poprzedni właściciel ustawił jakieś kodowanie aby nie denerwować potencjalnego kupującego 

11EAE67F-C32C-4799-8721-F4F93210DBE2.jpeg

94FE4FDA-B369-4BCD-88AD-167694F4E7E8.jpeg

F7DCD840-B1F5-45AB-BBBF-1A1B544BA1CD.jpeg

E9439A58-7BEF-4B1A-B1FF-0D4920146F84.jpeg

Edytowane przez sebool12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2017 o 18:00, Springo1601 napisał:

kolega Endriu1234 ma racje, tez dzisiaj zmostkowałem przewodem od wtyczki do jednej z blaszek (styk jednej z anten) i działa idealnei. Mega poprawa.
Poglądowe zdjęcie wykonania:)

IMAG0728.jpg

Gdybym chciał poprawić zasięg pilota od zamykania to szarą wtyczkę do której blaszki mam połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pęknięty wzmacniacz 8E5035225D który próbowałem sklejać taśmą i czyścić styki ale to nic nie dało w lepszym odbiorze radia. Błąd ciągle powracający  00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier 36-00 - Open Circuit mogę go spokojnie zastąpić tym z a8  4E0035225AH ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoże ktoś jaki wzmacniacz podejdzie do a4 b6 z audi a8?W moim guma odkleiła się od elektroniki i jest do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2017 o 18:00, Springo1601 napisał(a):

kolega Endriu1234 ma racje, tez dzisiaj zmostkowałem przewodem od wtyczki do jednej z blaszek (styk jednej z anten) i działa idealnei. Mega poprawa.
Poglądowe zdjęcie wykonania:)

IMAG0728.jpg

Kolega + czy - zmostkował ? bo nie wyraźnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troszkę kotlecika. 

Audi a4 b6 sedan 2002r 

Radio jak kupiłem audi siedziało chorus 2 

Kupiłem ori concert 2 i po podłączeniu ładowarki od telefonu pod zapalniczkę oraz wideorejestratora mostek na bezpieczniki nr37 radio mi po prostu szumi na stacjach, czy to ZETka czy RMF czy inny po prostu gra ale szumi, wyłączę ww rzeczy radio odbiera hmm normalnie, pomoże ktoś co gdzie i jak szukać, wina wzmacniacza czy jeszcze coś innego? 🤔 Wtyczka anteny do radia podłączona dobrze i mnie tylko jedna brak wtyczki żółtej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...