Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cytowałem.

Chyba któryś z Modów zrobił mi na złość. :wink:

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ja zamiast klipsa zastosowałem opaskę i pomogło ale na około 5km. :/ próbowałem jeszcze coś poradzić ale jedna wielka lipa. Odłączyłem i zerwałem gumę i w miejscu tego klipsa mam zimne luty i jakiś luźny element zaniosę do elektronika i zapytam czy da rade coś z tym zrobić. A i jeszcze jedno ile macie tych blaszek stykających się z szybą? 6 czy 7? bo ja mam 6 i jedno takie wolne miejsce jakby ta blaszka była urwana a nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia wzmacniacza z tej strony.

Czy odłączenie wzmacniacza ma coś wspólnego z zasięgiem pilotów zamka centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz bez obsługi webasto ma 6 blaszek i jedno wolne miejsce więc bez paniki nie zgubiłeś tej blaszki. Nie zdarzyło mi się aby ona odpadła.

Myślę że masz więcej niż jeden oderwany element ważne by ich nie pogubić (niektóre są naprawdę małe), tą gumę naprawdę umiejętnie trzeba usuwać.

Ten wzmacniacz nie ma nic wspólnego z zamkiem centralnym.

A tak poza tym w opisie masz że masz avanta a sprawa rozgrywa się sedanie skoro piszesz o blaszkach.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z blaszkami sprawa się wyjaśniła. Elementów nie pogubiłem na 100%. Jutro zaniosę do elektronika i zobaczę czy się w ogóle podejmie.

A z tym Avantem nie wiem skąd ten błąd się wkradł, ale już poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z odbiorem stacji radiowych. O ile w miescie jest jeszcze calkiem calkiem to poza nim potrafi gubic sygnal. Wymienilem juz 3 moduly antenowe na kazdym to samo , kabinowalem z antenami sprawdzalem kable wszystko ok. Ostatnio przez przypadek zauwazylem ze problem jest tylko wtedy gdy przekrecony jest kluczyk. A dokladniej gdy stoje na postoju nawet poza miastem radio gra dobrze wystarczy ze przekrece kluczyk odrazu sniezy, nie musze nawet odpalac auta. Nie wiem od czego zaczac , ktore z urzadzen zaklucac moze sygnal radiowy ???? Dodam ze nie mam hidow czy innych wynalazkow zamontowanych w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich wzmacniaczach jakie zakładałeś są te zakłócenia ?

Jak tak to może problem jest z masą a nie ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam trzy wzmacniacze dwa z koncowka b jeden od b7 z koncowka P z 2007r. Na wszystkich identycznie. Wszystkie montowane w oryginalnym miejscu . Nie rozumiem o jaka mase ci chodzi. Bo radio chodzi normalnie do puki nie przekrecisz kluczyka , wiec masa powinna byc OK. Moze podanie jakiegos zasilania powoduje zaklucenia. Zastanawiam sie nad modulem komfortu gdyz on tez tam ma swoja antene. Tyle tylko ze przeciez modul do dzialania nie potrzebuje przekrecenia kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


podanie jakiegos zasilania powoduje zaklucenia.

Masa to też linia (powrotna) zasilania.

Wszystko działa puki nie przekroczy się pewnego progu obciążenia wtedy kiepskie połączenie zaczyna zachowywać się jak rezystor i i właśnie na nim zaczynają się odkładać zakłócenia.

Sprawdź wtyczki antenowe przy radiu, może od wyciągania (ekran/masa) została urwana. Sprawdź przejście obu żył (gorąca i masa) w przewodzie antenowym, pomiędzy radiem a wzmacniaczem.Tym tropem bym szedł.

Współczesne auta to jedno wielkie zakłócenie i jedyna obrona przed nim to odpowiednie ekranowanie.

Jakie masz radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to concert II , kable na przejscie juz sprawdzalem i miernik piszczal. Ale nie rozbieralem wtyczek moze jest juz slabe polaczenie. Postaram sie to sprawdzic. A mozna by dodatkowo zabezpieczyc sie przed zakluceniami?? dodatkowa masa jakies filtry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko jest sprawne to raczej nie potrzeba nic dodatkowo.

Przetestował bym jeszcze opcję z drutem zamiast anteny aby wykluczyć uszkodzenie w samym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drucie juz testowalem i jest ok, tzn nie jest super bo zostawil bym ten drut ale radio cos tam sciaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji

mam problem z odbiorem radia po włączeniu Xenonów, mam ori bixy tylko kolega qwerty wstawił przetwornice KOITO

dodam że cb działa idealnie bez żadnych filtrów

Witam, mam problem jak kolega cytowany wyżej. Ja nie mam ori Xenonów tylko Bix od Qwertego bez samo poziomowania

Zakłócenia w radiu słychać po włączeniu świateł. Radio mam SONY i separator +12v, wzmacniacz już po wymianach, kombinacjach i bez zmian.

Radio i separator mają zasilanie z regulatora(filtra) napięcia wpiętego przed radiem. Aktualnie mam wzmacniacz z końcówką S z 06r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie .

Mam Audi A4 B7 ze stanów z "płetwą-anteną" na dachu i RNS'E w środk u( podejrzewam , że nie fabryczny ) muszę dokupić ( jeśli tak jak go podłaćzyć do radia ?? ) czy mam taki wzmacniacz??

oraz druga pytnaie mogę RNS'E podłaćzyć pod tą plłetwę ?? Jak to ię robi ??

prosze o pomoc i wyrozumiałośc mam A4 od 3-4 dni uczę się dopiero

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to concert II , kable na przejscie juz sprawdzalem i miernik piszczal. Ale nie rozbieralem wtyczek moze jest juz slabe polaczenie. Postaram sie to sprawdzic. A mozna by dodatkowo zabezpieczyc sie przed zakluceniami?? dodatkowa masa jakies filtry ??

Sprawa wyjasniona okazalo sie ze zasilacz impulsowy kamery samochodowej sieje zakłócenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem. Słabo odbierało mi radio. Więc zastosowałem się do rad podanych wyżej. Żadnej poprawy nie zauważyłem. Więc postanowiłem kupić drugi wzmacniacz na allegro. Sprzedawca zapewniał mnie, że wzmacniacz na 100% jest sprawny. Wzmacniacz o numerze 8E5035225a. Ale nadal jest to samo słaby odbiór. Mam jeszcze podłączoną zmieniarkę yaptoura i zauważyłem jedną rzecz że jak go odłączę to radio lepiej zbiera ale nie jest to rewelacja. Mam porównanie do brata avanta który stał obok. Przekładałem też yoaptoura do brata żeby sprawdzić czy on nie sieje zakłóceń. U niego jednak było wszystko ok.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zasilanie jest ok.

Jeśli nic nie zmieniałeś w systemie (wymiana radia) a ten wzmacniacz który wsadziłeś jest funkcjonalnie taki sam jak poprzedni to wydaje mi się że ten wzmacniacz (mimo zapewnień sprzedawcy) też jest uszkodzony. Poza tym ciekawe jak go sprawdził że jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radio nie było zmieniane od początku. Też mi się zdaje że ten wzmacniacz jest też walnięty. Co Kolego proponujesz czy szukać innego wzmacniacza (jak tak to jakiego) czy ten naprawiać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam odpisać ?

Jak bym był zwolennikiem kupowania kolejnych wzmacniaczy to bym nie zajmował się ich naprawą.

A czy w twoim przypadku uciskanie w "określonym" miejscu wzmacniacza coś zmieniało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...