Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z


kalik

Rekomendowane odpowiedzi

Koło i tak moim zdaniem dać najlepiej do wyrównania u tokarzy.

bież te ze śrubami zawsze koszt mniejszy,Twoje śruby nie bedą pasowały.

Bież ori sprzegło z AHU one ma mocniejszy docisk spokojnie styka na 160.

Tu masz nr sprzegła co pasują do koła:

LUK 623 0829 00
LUK 623 1139 00
SACHS 3000 386 001
SACHS 3000 722 002
VALEO 826258

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o regenerowanych kołach dwumasowych?

Oddajesz stare koło płacisz 700 zł i dostajesz koło zregenerowane z 12 miesięczną gwarancją.

Pytam bo na wiosnę szykuję mi się wymiana w moim b5 silnik ANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens jak nówkę do avg ja dostane za 1k :decayed:

Jak tam wolisz. Według mnie jeżeli masz pieniądze to warto kupić całkowicie nowe i mieć problem z głowy czy jest dobrze zregenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens jak nówkę do avg ja dostane za 1k :decayed:

Jak tam wolisz. Według mnie jeżeli masz pieniądze to warto kupić całkowicie nowe i mieć problem z głowy czy jest dobrze zregenerowane.

W ogóle czytałeś co napisałem???

Robiłem teraz tą operację w A6 C5 97' 1.9TDI AFN i zastosowaliśmy jednomas z audi 80 B4 2.0 benzyna ABT ABK + śruby N90206103 + sprzęgło z audi 80 B4 1.9TDI (jest tańsze niż sprzęgło od Audi A4 B5). Oringów nie wymienialiśmy bo wycieków nie było więc nie ma konieczności. Jednomas kupowałem od gościa (szczerze polecam):

http://allegro.pl/kolo-zamachowe-wieniec-audi-80-b4-2-0-abt-abk-i5179191419.html

Możesz podac nick goscia z allegro bo stronka wygasła.

:hi:

Dzis z rana zrobilem to czyli zmienilem dm na sztywne kolo.

Na swiezo cos napisze bo potem z luba wyleci..

Ogolnie juz zrzucalem te skrzynie z 4 razy ale tym razem po ponad 2h juz udalo sie ja zdemontowac.

Polos od strony pasazera polecam zdemontowac a lewa podwiesic.

Lap od poduch nie ruszalem co zawsze robilem.

Srube ta dluga na imbus 8 co idzie kolo wybieraka odkrecamy jak juz skrzynia zawisnie i odrazu obcinamy 5-8mm.

Mozna dac chydrauliczny lewarek pod silnik i podnies go wtedy bedzie latwiej wykrecic 3 dolne sruby.

Uwaga na zakladanie uszxzelniacza w alu ramce mozna zadziora zrobic i potem wsio na marne.pod usczlniacz od strony michy dajemy silikon.

Wiadomo smar na lozysko igielkowe oraz na frez i prowadzenie lapy to podstawa.

Na razie po przejechaniu 1km jestem zniesmaczony ale wiadomo to jak nauka jazdy od nowa.

Jeszxze musze dobrze odpowietrzyc sprzeglo zrobic z 1tys i wtedy bedzie mozna wiecej opisac.

Na razie sedzia i katem bedzie moja zona i ona zdecyduje czy zostawiamy ten szajsz czy dajemy z powrotem dm.

Co dalem to sztywne z 2.0 b4 bez oznaczen bylo.

Do tego sprzeglo z 1z z pelnym dociskiem poslalem na sprawdzenie szlif docisku i obsmarkanie kewlarem.zostaly tez poprawione sprezynki i dane lozysko z matalowa koncowka.koszt calego zestawu ok 560zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem koło jedno-masowe od AUDI B5 1.6i 8V. (kodu silnika nie znam). I sprzęgło SACHS od AUDI 80 B4 1Z-jest tańsze. I oczywiście śruby N90206103. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany na jednomas. Nic nie drży,szarpie itp. śmiga bardzo ładnie.

używka jednomas - 60zł

sprzęgło Luk 623 0829 00 - 360zł

śruby N90206103 - 12zł

Edytowane przez Pomidor888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy śruby do docisku podejda od dwumasu do sztywnego? bo przyszło mi koło bez śrub wiec potrzebuje te do przykrecenia do wału (już zamówione) oraz do dokręcenia docisku i tu nie wiem jakie maja być konretnie, zamach sztywny kupiłem od a4 b5 AHU śruby od docisku chce wziąć od dwumasu afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem koło jedno-masowe od AUDI B5 1.6i 8V. (kodu silnika nie znam). I sprzęgło SACHS od AUDI 80 B4 1Z-jest tańsze. I oczywiście śruby N90206103. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany na jednomas. Nic nie drży,szarpie itp. śmiga bardzo ładnie.

używka jednomas - 60zł

sprzęgło SACHS - 360zł

śruby N90206103 - 12zł

mi ktoś chyba nawet na tym forum pisał że jak mam koło od a4 b5 to sprzęgło też muszę takie kupić !!! i że z 80 b4 podejdzie ale razem z kołem!

teraz to już sam nie wiem...

kupiłem cały komplet używany koło, tarcza i docisk z a4 b5 1z ! i chce to założyć do mojego afn...

koło z tego zestawu założę ale tarcze i docisk chce kupić nowe bo wiadomo że będzie pewne ....

i teraz tak ... sprzęgło do a4 b5 w sklepie ponad 600zł

do 80 b4 kosztuje ponad 400 !

czy ktoś faktycznie jest pewien że to od b4 podejdzie do koła od b5???

sklepy mam marne i nie chcą zamówić 2 kompletów żeby sprawdzić ...

różnica 200 zł to nie tak mało i wolał bym za to filtry wymienić niż zapłacić za coś identycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozgu nie jestem pewny ale na 90%sa takie same.

Jeseli dajemy sztywne z 1z to spokojnie podejdzie sprzeglo z 80 no bo przeciez to jest to samo nawet chyba 80 tez ma kod 1z.

Co moge doradzic to dawajcie pelny docisk tj tem bez naciec.mi tak koles doradzil i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem koło jedno-masowe od AUDI B5 1.6i 8V. (kodu silnika nie znam). I sprzęgło SACHS od AUDI 80 B4 1Z-jest tańsze. I oczywiście śruby N90206103. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany na jednomas. Nic nie drży,szarpie itp. śmiga bardzo ładnie.

używka jednomas - 60zł

sprzęgło SACHS - 360zł

śruby N90206103 - 12zł

mi ktoś chyba nawet na tym forum pisał że jak mam koło od a4 b5 to sprzęgło też muszę takie kupić !!! i że z 80 b4 podejdzie ale razem z kołem!

teraz to już sam nie wiem...

kupiłem cały komplet używany koło, tarcza i docisk z a4 b5 1z ! i chce to założyć do mojego afn...

koło z tego zestawu założę ale tarcze i docisk chce kupić nowe bo wiadomo że będzie pewne ....

i teraz tak ... sprzęgło do a4 b5 w sklepie ponad 600zł

do 80 b4 kosztuje ponad 400 !

czy ktoś faktycznie jest pewien że to od b4 podejdzie do koła od b5???

sklepy mam marne i nie chcą zamówić 2 kompletów żeby sprawdzić ...

różnica 200 zł to nie tak mało i wolał bym za to filtry wymienić niż zapłacić za coś identycznego

Na pewno pasuje bo ja tak zakładałem.

Zaoszczędzisz 200zł

Czy śruby do docisku podejda od dwumasu do sztywnego? bo przyszło mi koło bez śrub wiec potrzebuje te do przykrecenia do wału (już zamówione) oraz do dokręcenia docisku i tu nie wiem jakie maja być konretnie, zamach sztywny kupiłem od a4 b5 AHU śruby od docisku chce wziąć od dwumasu afn

Pasuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie może numery takiego sprzęgła od b4 1z

te goście ze sklepu to masakra... :facepalm:

twierdzą że jak by to sprzęgło od b4 pasowało to by nie robili innego do a4 ...

czy to oryginalne ????

http://allegro.pl/sprzeglo-sachs-audi-80-a4-vw-passat-1-9tdi-1z-ahu-i5270376271.html

Edytowane przez daro87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do dzikusa dobierze Ci sopkojnie.

Nie przejmuj sie nie tylko w sklepikach goscie nic nie potrafia:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik.taki na nick.

Poszukaj w dziale sprzedam pro choice.

Nie wiem za ile je ma ale jak da Ci wycene to napisz ja tu bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podejdzie mi to do audi a4 b5, 1.8 adr, 1996r.?

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2233312133170-3000_951_210-O4614-zestaw-sprzegla-z-lozyskiem-wyciskowym.html

Nie wiem jakie było oryginalne, ale teraz mam sztywne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Miałbym pytanie co do koła dwumasowego/zamachowego. W najbliższych dniach chcę wymienić sprzęgło i chciałbym wiedzieć ile mniej więcej to wyniesie. Słyszałem, że przy dwumasie koszt wymiany jest duzo większy. Stąd pytanie, audi a4 b5 2001 1.9 tdi 90 km silnik AHH - dwumasa czy zwykle kolo zamachowe? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zapytanie w związku z przekładką dwumasy na koło sztywne. Wiele używanych kół z audi 80 ma niestety już ranty i wżery. Czy takie koło można przetoczyć? Co z jego wyważeniem? Czy się nie bawić i montować takie jakie jest? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...