Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z


kalik

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzą biegi, jest sprzęgło. Podpowiedź odpada. Słyszę dziwne piszczenie, takie fi-fi-fi-fi podczas jazdy na prostych kolach. Przy skręcie delikatnym w prawo i lewo ustępuje. Nie chce zgubić wątku - interesuje mnie czy to mogą być początki uszkodzenia tego łożyska. Nie uśmiecha mi się ściągać na nowo skrzyni, chyba ze w ramach gwarancji przez to ruszanie/telepanie i głośna prace na jałowym. Nie wierze, ze nowy zestaw sprzęgłowy tu zawadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Słyszę dziwne piszczenie, takie fi-fi-fi-fi podczas jazdy na prostych kolach..

u mnie tez cos takiego slychac na zimnym silniku i obstawiam lozysko na sprzegle ,jak wcisne sprzeglo powoli to slychac glosniej , sprzeglo mam ok i skrzynie wiec nie chce specjalnie zżucać skrzyni zeby to wymienic .puki co caly czas to nie fifififi wiec jak sie nie powieksza to ,to nie ruszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł.

W zestawie do koła masz tarczę która ma sprężynki tłumiące a tarcza z AWX-a ich nie posiada.

Wiec jest jakas opcja na zastosowania koła sztywnego w afn-e by wytrzymało 170KM

z 1z podobno 400-450nm wytrzymuje

a sprzegło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe sprzeglo komplet tyle powinno wytrzymywac ,u mnie na testach w 1z na dymnym sofcie z 216-stkami mialo jakies 135km i ze 350nm ( niewiem strzelam )i ori sprzeglo sachsa i nic sie nie slizgło . wiec na nowym te 400nm powinno wytrzymac chociaz teraz to co robia to nie jest takie jak kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja planuje jechać na virusa. Problem w tym chce mieć pewność,że to co mi fifka, telepie budą przy ruszaniu i sprawia,że auto jest głośniejsze bez wciśnięcia sprzęgła nie wyrządzi szkody mojej niuni. Waszą niepewność ile wyniesie max moment na serii i sprzęgle od 1Z rozwieje w mig jak dowiem się, co mi spędza sen z powiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł.

W zestawie do koła masz tarczę która ma sprężynki tłumiące a tarcza z AWX-a ich nie posiada.

Wiec jest jakas opcja na zastosowania koła sztywnego w afn-e by wytrzymało 170KM

z 1z podobno 400-450nm wytrzymuje

chyba z G60 poprzecznego...

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:16 ----------

Nie wiem czy to dobry pomysł.

W zestawie do koła masz tarczę która ma sprężynki tłumiące a tarcza z AWX-a ich nie posiada.

Wiec jest jakas opcja na zastosowania koła sztywnego w afn-e by wytrzymało 170KM

z 1z podobno 400-450nm wytrzymuje

a sprzegło?

sprzęgło to dziad, bez wzmocnienia 170km nie ogarnie na dłuższą mete:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sztywne koło i sprzegło radzikowskiego

nie miałem z tym doczynienia, ale rózne opinie czytałem na plus i minus:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170km z 1z to szkoda kasy na mody .to taniej wyjdzie wsadzic pd jakiegos 130km i modzic i ze 200km pyknie a modow mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopy czytac dokladnie :kwasny: ja nie poczytalem i mam klops raz pisza tak raz siak, niby mialo podejsc jednomas i sprzeglo z g60 i nie podchodzi te 2 bolce blokuja sie o obudowe docisku. powiedzcie jak to jest czy moze ja zle w sklepie powiedzialem moze w passatach b3 g60 syncro byly takie sprzegla co beda pasowac na ten jednomas ?? albo z czego sprzeglo zeby wytrzymalo wieksze moce ok 160 km i pasowalo w ten jednomas ?? czy moze wsadzic nowy dwumas i nie kombinowac :kwasny: juz sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-mas z awx-a wsadzaj podobno mocniejsze od -mas z 1-zeta ale jakos mi sie nie chce wierzyć w to ,że 2-mas bedzie lepszy jak 1-mas w którym nie ma co sie zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G60 to sprzeglo z podluzniaka to jak chcesz je wsadzic do a4. Ludzie naczytaja sie na forach golfa a3 i reszty poprzeczniakow a pozniej mysla ze jak tam to i do a4 pasuje.. Tutaj mozesz tylko z 1z dac sprzeglo, ale jest to slabe sprzęgło, do 200km to lepiej dwumas i awx ladowac, spokojnie sprosta zadaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87, dobrze piszesz. Od G60 to może pasować w A3, Golfie, Leonie. W B5 masz silnik wzdłuż i jeśli jednomas, to tylko sprzęgło od 80 TDI 1Z albo B5 90KM podpasuje. Oczywiście jeśli mówimy o serii. Inaczej masz zawsze klopsa. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już sie upieracie do tego jednomasa że on taki och i ach, to tylko sprzęgło wzmacniane sprosta zadaniu na dłuższą mete i pod większe moce(160km to seryjny dwumas i sprzęgło AFN znosi):whistling:

i nie chodzi o to że jednomas trwalszy bo to oczywiste, tylko o sprzęgło a tutaj 1Z z 90ki nie jest mocnym sprzęgłem i według mnie stawianie na to sprzęgło i robienie auta na 160+ jest strzałem w kolano:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest cos lepszego od 1-masa z 1z ,tzn mocniejszego ? czy tu jedynie oddac takie sprzeglo do wmocnienia ? duzo taki interes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by cosbyło to by dawno było na forum opisane, ale nie było mocniejszego silnika wzdłuznego niż diesel 90km:whistling: nie to co w poprzeczniaku bo tam było pare opcji z mocami w serii po 160km:whistling:

a koszty musisz sprawdzić u ludzi zajmujących sie regeneracją sprzęgieł:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w asv ma ori 2-mase i jak zmierzyliśmy to u mnie jest o 3 mm wieksza tarcza jak u niego ,wieksza czyli mocniejsza ? u mnie było dokładnie 228,6mm a u niego 226,7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zmianie na jednomas (co prawda nie audi a passat b5 1.9 tdi ahu). Wszystko ładnie chodzi, żadnych dodatkowych drgań póki co nie zauważyłem. Ogólnie jestem zadowolony. Mam tylko jeden mały problem. Otóż auto kupiłem z padniętą dwumasą ze zdemontowaną już skrzynią. Niestety przy składaniu okazało się że nie ma klipsu zabezpieczającego przewód chydrauliczny który wchodzi w wysprzęglik. Tymczasowo do testów założyłem odpowiednio przyciętą plastikową opaskę zaciskową. I teraz pytanie: możliwe jest dokupienie tego klipsu? Jeśli tak to gdzie? W sklepach z częściami ten element nie występuje oddzielnie, tylko razem z wysprzęglikiem (przynajmniej tutaj w Norwegii w sklepach które pytałem). Może w serwisie? Ewentualnie ma ktoś jakiś pomysł czym to zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...