Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Transmitery FM MP3


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz doświadczenia z konkretnym modelem transmitera FM wyraź swoją opinie na jego temat (zdjęcia mile widziane).

Zaczynając jako pierwszy przedstawię opinię o transmiterze który niedawno nabyłem.

Sprzedawca to oczywiście allegro :wink4: ...

Transmitter marki: no name :mysli:

produkcja: Chińska Republika Ludowa :naughty:

Cena: 169 zł (10.05.2009) :shocked:

Parametry podane przez producenta:

- okrojone pasmo przenoszenia 20Hz - 15kHz (sprzedawca na allegro kłamie podając 25Hz - 44 kHz!!!! :thumbdown:).

- odczyt plików: MP3, WMA

- napięcie 12-24V; 90mA

- konsumpcja mocy 1W

- zniekształcenia < 0.1%

- kanał prawy - lewy 60dB

- Bluetooth wersja: BlueCore3 z AD2P (Advance audio Didtribution profile); zasięg 10m

- zasięg mikrofonu 0.5 - 2m

- częstotliwość FM 87.5 - 108 MHz

- wyświetlacz LCD - wyświetla nazwy utworów, czas trwania utworu, ustawienie equalizera, poziom głośności, częstotliwość pracy itd. (podświetlenie na kolor niebieski

- wbudowany Equalizer

- wyświetla nr telefonu nadchodzącego połączenia

- pilot: 20 klawiszy + pilot do kierownicy

- gniazdo: SD, USB (MP3/MP4, PENDRIVE),oraz MINI-JACK

abe650f5ed1726e1.jpg

20818b34eaaa0008.jpg

5204352941c2957b.jpg

6db188839e257a83.jpg

Moja opinia

Bluetooth działa zadziwiająco sprawnie jak na ta klasę sprzętu. Bez problemu odnalazł mój telefon sony/Ericsson w850i. Mikrofon ma dość czuły także działa całkiem nieźle jako zestaw głośnomówiący. Nie ma echa, a obaj rozmówcy słyszą się wyraźnie (sprawdziłem to).

Zakłócenia FM prawie nie występują chyba, że źle dobierze się kanał FM.

Zastrzeżenia mam do pilota na kierownice. Jest on kompletnie bezużyteczny bo kierownica zasłania transmiter podczerwieni…

Kolejna wada to niska jakość muzyki 40Hz-15kHz (jakość kasety magnetofonowej!!!!). Sprzedawca podaje, że transmiter przenosi pełne pasmo 40Hz - 48kHz, a to kompletna fikcja i kłamstwo!. W rzeczywistości jest jak na opakowaniu 40Hz-15kHz !!! Nie ma żadnej dodatkowej opcji MEGA BASU, a wbudowany equalizer pogarsza jakość muzyki więc lepiej go w ogóle nie używać.

Dodatkowo dość jasne są diody podświetlające wyświetlacz i przyciski bez możliwości regulacji.

Poza tym nie można poruszać się po folderach na nośniku SD/USB co stwarza kolejną komplikację, bo jak tu znaleźć utwór gdy się ich ma 500 na karcie? Pozostaje jedynie zapamietać w głowie całą listę odtwarzania i wpisywać właściwy numer utworu... :thumbdown: Do dziś nie znalazłem funkcji losowego odtwarzania utworów, która rzekomo jest :no:

Do tego urządzenie nie obsługuje kart SD HC czyli max wielkość kart SD jaką połknie to 2GB.

Moja ocena to 2 punkty na 6 możliwych, pozytyw głównie za bluetooth i wygląd.

Swoją drogą ciekaw jestem jak sprawują się tańsze transmittery FM. Pozostawiam to wam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś tańszego, firma no name, kupowane na szybko , bo potrzebne mi bylo do sluchania muzyki w trasie,powtórze : jakość jest na bardzo niskim poziomie. Hmmm w audi nie przystoi mieć takie wystające badziewie z zapalniczki, aż sie wstydze , że to mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś tańszego, firma no name, kupowane na szybko , bo potrzebne mi bylo do sluchania muzyki w trasie,powtórze : jakość jest na bardzo niskim poziomie. Hmmm w audi nie przystoi mieć takie wystające badziewie z zapalniczki, aż sie wstydze , że to mam :)

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukasz699 rozbawiło Cię :), ale tak jest, szukam jakiegos ipoda by podłączyc go do dvd lub jakoś inaczej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukasz699 rozbawiło Cię :), ale tak jest, szukam jakiegos ipoda by podłączyc go do dvd lub jakoś inaczej :mysli:

Wiem tylko jesli chodzi wiesz o sam zestaw glosno mowiacy to pewnie daje rade.. Zawsze to miejsze koszta niez rezanie do BT chyba ze ktos jest wlasnie esteta..

Ja mimo ze nie jestem to tez by Mnie to draznilo taki Bolec Sterczacy i te podswietlanie na niebiesko..

Jesli jednak chodzi o przenoszenie muzyki to jakosc na pewno jest tak marna ze darowal bym sobie juz nawet myslec o tym a nie mowie o jakims dzialaniu dalszym :gwizdanie:

A co tam u Ciebie siedzi ze chcesz ipoda podlaczyc ??

Ja w sumie tez chce dokupic kabel do Swojego radia ja mam Jvc Kd-avx 44 widzialem go kiedys na Angielskim ebay-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jest, szukam jakiegos ipoda by podłączyc go do dvd lub jakoś inaczej :mysli:

xcarlink nawet daje rade :decayed: jakość gorsza trochę niz cd to moze wina mp3 :gwizdanie: no ale jak słyszałem jak grają te transmisery.. to szkoda sobie głowy zawracać na dłuższa metę

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę tak źle grają te transmitery? ja chyba spróbuje kupić jakieś badziewie za 30 zl może nie będzie aż tak źle

http://www.allegro.pl/item718877393_transmiter_fm_car_audio_mp3_pilot_usb_sd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę tak źle grają te transmitery? ja chyba spróbuje kupić jakieś badziewie za 30 zl może nie będzie aż tak źle

http://www.allegro.pl/item718877393_transmiter_fm_car_audio_mp3_pilot_usb_sd.html

Wcale nie tak źle, kolega ma w swoim e46 transmiter z Twojej aukcji i nie narzeka. Ja sam mam coś takiego http://allegro.pl/item713658076_hit_kaseta_adapter_ipod_cd_mp3_mp4_wys_24h_fv.html Dla osoby mającej kaseciaka transmiter to super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to może sie skusze najwyżej parę groszy wywalę w błoto lepsze to niż słuchać tych badziewnych stacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak źle

zależy jakie kto ma wymagania :gwizdanie:

mój brat ma to w vectrze, no brzeczy to ale nie wyobrażam sobie słuchać na tym głośno muzyki :no:

lepiej chyba dołożyć trochę i kupić nawet jakieś używane cd, takie moje zdanie :hi:[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 15:16_________________________________________________kasa nie duza wiec kup i sam oceń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna ma taka kasetę to badziew nie z tej ziemi ostrej muzy na tym nie posłuchasz żenada totalna:( no ale ten transmiter może kupie

kurcze po oglądałem sobie filmiki z tymi transmiterami na you tube i muszę powiedzieć całkiem całkiem ta chinszczyzna gra:)Faktycznie sie skusze na takie cacko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie urządzonko jak pisze kichy i powiem Wam tak:

1. Jeśli ktoś jest melomanem to ten sprzęt nie nadaje się totalnie do słuchania czystych dźwięków.

2. Fakt że na audi nie przystoi wozić takie cudo ale jeśli sie lubi ori radio i nie ma funduszy na coś konkretnego to lepszy rydz jak nic.

3. Ważne są rzeczy dwie: pierwsze - aby nie nakładały się fale jakiekolwiek na częstotliwość, nawet minimalne, drugie - jakoś nagrań MP3.

4. Jeśli ktoś jeździ z rodziną lub kolegami do pracy i muzyka jest tylko podkładem do przerw między rozmowami to można przyzwyczaić się do jakości dźwięku.

Ja nabyłem to "cudo" kiedy jeździłem na busie i tak jakoś trafiło do mojej A4. W połączeniu z takim czymś:

http://www.allegro.PAL/item727647891_adapter_przejściówka_z_220v_na_12v_najtaniej.html#gallery

można wyruszać na wakacje aby w pokoju słuchać ulubionej muzy przy trunku i nie trzeba martwić się o baterie gdy trunek zmorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wkoncu kupilem ten transmiter i co tu dużo mówić działa rewelacyjnie normalnie nie spodziewałem sie aż takiej rewelacji jeżeli macie mp3 w dobrej jakości to centralnie muza gra bez żadnych szumów trzasków czy zakłóceń aha tylko trzeba samemu posiedzieć i poszukać najlepszą dla siebie falę polecam 400zl na radio zaoszczędzone :good:[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2009, 10:47_________________________________________________

3. Ważne są rzeczy dwie: pierwsze - aby nie nakładały się fale jakiekolwiek na częstotliwość, nawet minimalne, drugie - jakoś nagrań MP3.

w sumie tak jak napisał kolega bluesman wg mnie to jest najważniejsze

ja mam od tego sprzedawcy

http://allegro.pl/item720102499_fm_transmiter_odczyt_mp3_pendrive_usb_sd_mmc_pilot.html

jeszcze raz polecam :wink4:

aha jeżeli nie chcecie mieć trzeszczenia tylko zaje... ty dźwięk polecam na transmiterze ustawić głośność na ok 5 a nie na maxa a equalizer na pozycje zero :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale informacji o przenoszonym pasmie brak :confused4:

Budowa tego urządzenia jest dokładnie taka sama jaką ja posiadam, i powiem Ci że przenosi w pełnym paśmie FM, nastawiasz sam co 0,1 MHz aż do 108,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak jak napisał kolega bluesman wg mnie to jest najważniejsze

ja mam od tego sprzedawcy

http://allegro.pl/item720102499_fm_transmiter_odczyt_mp3_pendrive_usb_sd_mmc_pilot.html

jeszcze raz polecam :wink4:

Jakiej pojemnosci max karte mozesz do tego wsadzic? Jakies ograniczenia co do liczby katalogow albo liczby utworow w 1 katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie wrzuciłem 2gb z aparatu bo muszę sobie dokupić niby do 8gb wchodzą co do pogrupowania w foldery jeszcze sie nie bawiłem powrzucałem luzem ze 100 piosenek i tyle :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem.Jakość adekwatna do ceny.Tylko i wyłącznie wysokiej jakości zapis MP-3. Istotna wada: w przerwach między piosenkami słychać szumy komunikacyjne.Przeszkadzają.Z czystej ciekawości wrzuciłem do kaseciaka taśmę nagraną jakieś 15lat temu na sprzęcie radmora.Odtwarzanie dźwięku po prostu rewelacja. Sam byłem w szoku! Od tej pory nigdy nie użyłem transmitera. Jak chcecie posłuchać dobrej muzy to niestety nie da się zaoszczędzić na zakupie radia z porządnym odtwarzaczem CD ,który ewentualnie może odtwarzać pliki MP3.Wersja oszczędnościowa to radio z portem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...