Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak rozebrać panel klimy ?


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...
szukałem na forum i są tylko zgrubne opisy.
Panel mam na stole w wykręconymi śrubkami torx... i co dalej, probuję podwarzać jakieś plastikowe zatrzaski ale nie wiem czy zabieram się z właściwe i nie chcę czegoś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno są tu tacy co zmieniali przedni panel... bo jak się kupi od B7 to jest to jedyna opcja żeby podgrzewanie tylnej szyby działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odkręcasz wszystkie torxy na tylnym panelu climatronika.

2. Patrząc z góry na tylny panel widzisz otwory w których są zatrzaski - musisz je podważyć cienkim srubokrętem. Dobrze jest użyć drugiego śrubokręta do wetknięcia go w szczelinę po odblokowaniu i częściowym odciągnięciu obu połowek obudowy. Jażeli tego nie zrobisz, obudowa wraca sama w swoje miejsce i ponownie sę zatrzaskuje gdyż jest to sprężyste tworzywo i mocne - nie bać sie odchylić. Tych zatrzasków jest ok.10 /nie pamiętam dokładnie/.

3. Po rozpołowieniu obudowy mamy dwie części z płytkami w każdej - jedna od strony złącz i druga od strony wyświetlacza, połaczone taśmą ze złączem. Taśmę należy rozpiąć.

4. Płytka w części ze złączami zabudowana jest w obudowie również za pomocą takich samych zatrzasków - odchylamy je, po kolei odchylamy /od zatrzasku do zatrzasku/ i wyjmujemy. Płytka z wyświetlaczami przykręcona jest rwnież torxami, więc sprawa prosta.

5. W ten sposób masz dostęp do wewnętrznej strony przycisków - też trzymają je zatrzaski od wewnatrz.

6. Jak byś chciał wymienić przyciski białe wentylatora na nieb-czerw, to niestety nie pasują.

7. Możesz wymieniać wszystkie podzespoły: płytki, przyciski, panel.

UWAGA: po zmianie konfiguracji płytek należy wykonać adaptację klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz klimatronik z grzanymi stołkami, to przyda Ci się też klucz Imbus (3) do uwolnienia pokręteł regulacji grzania.

Kręcisz w prawo aż poczujesz, że plastikowy zatrzask jest luźny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie robię w budowlance. Chciałem pomóc i napisać, bo niektórym trzeba to powiedzieć, inaczej upie***lą kawałek płyty z elektryką przy demontażu panelu z grzanymi stołkami, bo "przecież wszystkie śruby są odkręcone", więc na chama trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...