Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka smarowania i cykanie w silniku


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

A to ten wykrzyknik niby o czym Cie poinformowal?? Ze male cisnienie oleju?? Bo czegos tu nie kumam. Wytlumacz jeszcze raz od poczatku. hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze male cisnienie oleju??

No tak mi sie wydaje...ale moge oczywiscie sie mylic.

Dawno nie kasowalem bledow i juz mam olej do wymiany(w AJM wymiana jest co 15k wiec ten olej jest juz troche przepracowany) wiec zobaczymy co bedzie po przegladnie.

A jak myslisz o czym innym mogloby mnie to informowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslac logicznie ale moge sie mylic to jezli kontrolka oleju sie zapala z powodu min. poziomu oleju to wydaje mi sie, ze jesli by smok zaciagnal powietrza to tez by Ci sie ta kontrolka zapalila.

A tak wogole to wydaje mi sie, ze czy maly poziom, czy brak cisnienia to ta sama kontrolka czyli kontrolka oleju. Przynajmniej koledze w pierwszym poscie ona sie zapalila, a mial poziom oleju w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz nie wiem :/ chyba sie wezme za dokladne tlmaczenie instrukcji z D->PL ...ale mi sie tak bardzo nie chce tego robic...nie ma ktos instrukcji w jezyku polskim??

[ Dodano: 2006-06-03, 16:23 ]

najlepiej po 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male info ale to tyczy sie do roku chyba 98 przed liftem.

Kontrolka oleju jak miga oznacza, ze nalezy bezwzględnie zatrzymać silnik. Jak miga mimo, ze poziom oleju jest ok ale cisnienia nie ma niezaleznie od oleju.

Moze olej byc ok ale ciśnienie słabe.

Lampka sygnalizacyjna ciśnienia oleju nie spełnia jednoczesnie roli sygnalizatora poziomu oleju ale tu wiem, ze pozniej bylo, ze jak sie zaswieci chyba na żółto to znaczy, ze jest niski poziom oleju. Przynajmniej wiem na 100%, ze tak jest w golfie 4 01r. wiec mozeliwe, ze w A4 po lifcie tez juz tak bylo.

Wykrzyknik w kółku oznacza, ze poziom płynu hamulcowego obnizył się ewentualnie niesprawność układu ABS.

Po pojawieniu się symbolu czerwonego migającego odzywaja sie trzy sygnały ostrzegawcze, a to oznacza niebezpieczeństwo - natychwiast wyłączyć silnik.

W nowszych samochodach oczywiscie moze to sie roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male info ale to tyczy sie do roku chyba 98 przed liftem.

Kontrolka oleju jak miga oznacza, ze nalezy bezwzględnie zatrzymać silnik. Jak miga mimo, ze poziom oleju jest ok ale cisnienia nie ma niezaleznie od oleju.

Moze olej byc ok ale ciśnienie słabe.

Lampka sygnalizacyjna ciśnienia oleju nie spełnia jednoczesnie roli sygnalizatora poziomu oleju ale tu wiem, ze pozniej bylo, ze jak sie zaswieci chyba na żółto to znaczy, ze jest niski poziom oleju. Przynajmniej wiem na 100%, ze tak jest w golfie 4 01r. wiec mozeliwe, ze w A4 po lifcie tez juz tak bylo.

Wykrzyknik w kółku oznacza, ze poziom płynu hamulcowego obnizył się ewentualnie niesprawność układu ABS.

Po pojawieniu się symbolu czerwonego migającego odzywaja sie trzy sygnały ostrzegawcze, a to oznacza niebezpieczeństwo - natychwiast wyłączyć silnik.

W nowszych samochodach oczywiscie moze to sie roznic.

Jest dokładnie tak jak piszesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...